International Sport Management - Agenturou Pavla Pasky prošla celá řada domácích reprezentantů. Stál u přestupů Tomáše Rosického, Milana Baroše, Jana Kollera nebo třeba Jana Poláka. Paska má pod svými křídly také Václava Kadlece a zastupuje i Ladislava Krejčího mladšího, Adama Karabce nebo Davida Zimu. Je také agentem Tomáše Součka, jemuž vyjednal přesun do West Hamu. Mezi jeho klenoty patří i Patrik Schick, který působí v Leverkusenu, a sparťanský supertalent Adam Hložek, jehož velký přestup čeká v létě.
 Sport Invest - Viktor Kolář je majitelem společnosti, která zastupuje řadu slavných českých sportovců včetně fotbalistů. Sport Invest před lety poslala do Chelsea a následně do Asenalu Petra Čecha, stojí ale i za dalšími zajímavými transfery. Výběr známých jmen této společnosti je pestrý. Posuďte sami: Tomáš Holeš, Bořek Dočkal, Tomáš Kalas, Ondřej Lingr, Filip Novák, Petr Ševčík, Jiří Pavlenka či Ondřej Kolář.
 International Football Marketing & Management - Cenné zboží má ve své společnosti také stáj International Football Marketing & Management. Z českých fotbalistů zastupuje Michala Krmenčíka, slávistického kapitána Jana Bořila, Matěje Hybše, Uroše Radakoviče, Ibrahima Traorého nebo Petra Jiráčka, dříve například Tomáše Ujfalušiho. Agent Dalibor Lacina stál taky za přestupy bývalého sparťanského útočníka Bonyho Wilfrieda.
 Nehoda Sport - Agent Zdeněk Nehoda během své dlouhé kariéry zrealizoval několik hodně zajímavých přestupů. Stál za transfery Pavla Nedvěda, Zdeňka Grygery, Tomáše Necida či Tomáše Řepky. V současné době agentura Nehoda Sport zastupuje taková jména, jako jsou Tomáš Vaclík, Václav Černý, Tomáš Chorý, Jan Kliment, Martin Vitík, Tomáš Čvančara, Michal Sadílek či David Lischka.
7
Fotogalerie

6 nejvlivnějších českých agentur. Víte, kdo zastupuje Vaclíka, Schicka či Hložka?

Fotbalista si o přestup musí říct svými výkony na hřišti. V pozadí ale operují agenti, bez kterých by se většina transferů neuskutečnila.

Pavel Paska Souček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vyjednat přestup fotbalistů není snadné. Spokojeny musí být všechny strany – starý i nový klub, ale především fotbalista samotný. A pak je spokojený také hráčův agent, který si přijde na „své“.

Česká republika má několik vlivných agentů a agentur. Víte, kdo stál v minulosti za přestupy Petra Čecha, Tomáš Rosického či Jana Kollera? Tušíte, kdo zastupuje Patrika Schicka nebo Tomáše Součka? Jména těch, kteří mají ve svém portfoliu nejslavnější fotbalové klienty, najdete v následujících šesti kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 7

International Sport Management

Pavel Paska Schick Michal Beránek CNC Profimedia.jpgPavel Paska s jedním ze svých nejvýznamnějších svěřenců - Patrikem Schickem. (Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia)

Agenturou Pavla Pasky prošla celá řada domácích reprezentantů. Stál u přestupů Tomáše Rosického, Milana Baroše, Jana Kollera nebo třeba Jana Poláka.

Paska má pod svými křídly také Václava Kadlece a zastupuje i Ladislava Krejčího mladšího, Adama Karabce nebo Davida Zimu. Je také agentem Tomáše Součka, jemuž vyjednal přesun do West Hamu. Mezi jeho klenoty patří i Patrik Schick, který působí v Leverkusenu, a sparťanský supertalent Adam Hložek, jehož velký přestup čeká v létě.

Pokračování 3 / 7

Sport Invest

Viktor Kolář Petr Čech.jpgAgent Viktor Kolář a Petr Čech. (Foto: Profimedia.cz)

Viktor Kolář je majitelem společnosti, která zastupuje řadu slavných českých sportovců včetně fotbalistů. Sport Invest před lety poslala do Chelsea a následně do Asenalu Petra Čecha, stojí ale i za dalšími zajímavými transfery.

Výběr známých jmen této společnosti je pestrý. Posuďte sami: Tomáš Holeš, Bořek Dočkal, Tomáš Kalas, Ondřej Lingr, Filip Novák, Petr Ševčík, Jiří Pavlenka či Ondřej Kolář.

Pokračování 4 / 7

International Football Marketing & Management

Dalibor Lacina Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpgDalibor Lacina (vpravo) zastupuje například Petra Jiráčka nebo kapitána Slavie Jana Bořila. (Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia)

Cenné zboží má ve své společnosti také stáj International Football Marketing & Management. Z českých fotbalistů zastupuje Michaela Krmenčíka, slávistického kapitána Jana Bořila, Matěje Hybše, Uroše Radakoviče, Ibrahima Traorého nebo Petra Jiráčka, dříve například Tomáše Ujfalušiho. Agent Dalibor Lacina stál taky za přestupy bývalého sparťanského útočníka Bonyho Wilfrieda.

Pokračování 5 / 7

Nehoda Sport

Nehoda.jpg
Zdeněk Nehoda stál kdysi za přestupy Pavla Nedvěda či Zdeňka Grygery. Později se staral mimo jiné také o Lukáše Váchu. (Foto: Profimedia.cz)

Agent Zdeněk Nehoda během své dlouhé kariéry zrealizoval několik hodně zajímavých přestupů. Stál za transfery Pavla Nedvěda, Zdeňka Grygery, Tomáše Necida či Tomáše Řepky. V současné době agentura Nehoda Sport zastupuje taková jména, jako jsou Tomáš Vaclík, Václav Černý, Tomáš Chorý, Jan Kliment, Martin Vitík, Tomáš Čvančara, Michal Sadílek či David Lischka.

Pokračování 6 / 7

Chovanec Sport Agency

Chovanec.jpg
Když přestupoval z Jablonce do Sparty útočník David Lafata, nemohl u toho chybět ani jeho agent Ondrej Chovanec (vpravo). (Foto: Profimedia.cz)

Největšími klenoty ve „sbírce“ agentury Chovanec Sport Agency jsou Vladimír Darida, Matěj Vydra, Josef Hušbauer, Jakub Brabec, Lukáš Hejda, Filip Souček nebo Matěj Polidar. Známý agent však zastupoval také Davida Lafatu.

Pokračování 7 / 7

Marketing Sport Group Agency

Jiří Stejskal Martin Sekanina CNC Profimedia.jpgAgent Jiří Stejskal. (Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia)

Jiří Stejskal s agenturou Marketing Sport Group Agency má na svém kontě několik zajímavých transferů. Stál za odchodem Václava Pilaře do Wolfsburgu, který se dlouho komplikoval. Zastupuje ale i jiná známa jména – Jana Morávka, Lukáše Budínského nebo Milana a Michala Škodovy.

Doporučujeme

Články odjinud