David Pavelka – 30 let 
 Milan Heča - 30 let 
 Ondřej Čelůstka - 32 let 
 Bořek Dočkal - 33 let 
6
Fotogalerie

6 třicátníků na soupisce Sparty. Kdo z nich stále září a komu už dochází dech?

Kádr Sparty se za poslední dobu hodně změnil a zkvalitnil, stále je v něm ale několik hráčů, jejichž výkony zápas co zápas vyvolávají mezi fanoušky bouřlivé diskuze.

Sparta má v kádru Adama Hložka, Dávida Hancka nebo Jakuba Peška, kteří jsou stálicemi základní sestavy. Na soupisce letenského týmu je ale také šest třicátníků. Kdo z nich stále září a komu už dochází dech? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Lukáš Štetina - 30 let 

Lukáš Štetina 21 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně:

V loňské sezoně důrazný slovenský stoper odehrál vinou vážného zranění jen dva ligové zápasy. Letos byl sice třikrát v základní sestavě Sparty, v té se ale naposledy objevil v září během zápasu, ve kterém letenští prohráli v Plzni. Od té doby byl na place jen jednou.  

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Pavelka – 30 let 

David Pavelka Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně: 12 

Reprezentační záložník přišel do Sparty před rokem z Turecka a ihned se stal důležitou součástí rudé družiny. Hodně prostoru dostává třicetiletý David Pavelka taky letos, ovšem že by z něj byli fanoušci Sparty paf, to se říct nedá. V posledních dvou duelech naskočil ve středu zálohy po boku Bořka Dočkala a jejich spolupráce vůbec nefungovala. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Milan Heča - 30 let 

Milan Heča Sparta 20.jpg

Zápasy v sezoně:

Ještě loni zápasil o post brankářské jedničky s Florinem Nitou, letos se ale do akce nepodíval ani jednou. Třicetiletý Milan Heča, jenž byl několik let oporou Slovácka, má na Letné velmi složitou pozici a je otázkou, co s ním bude dál. Už v létě se totiž spekulovalo o jeho možném odchodu... 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Čelůstka - 32 let 

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně:

V létě překvapil velmi dobrými výkony na EURU, kde vytvořil parádně fungující dvojici s Tomášem Kalasem. Start nového ročníku Fortuna ligy ale nestihl a po zranění se nevrátil v takové pohodě, v jaké byl předtím. Dvaatřicetiletý stoper sice nastupuje v základní sestavě po boku Filipa Panáka, ten ale Ondřeje Čelůstku výrazně zastiňuje. Čelůstkovi příliš nevyšel ani šlágr v Baníku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Bořek Dočkal - 33 let 

Bořek Dočkal 20.jpg

Zápasy v sezoně:

Asi žádný jiný hráč ze sparťanského kádru nebudí tolik vášní jako Bořek Dočkal. Třiatřicetiletý záložník je evidentně z formy, přesto v posledních dvou duelech naskočil v základní sestavě. Pražanům ale vůbec nepomohl, právě naopak – v neděli v Ostravě absolutně nestíhal, navíc nedal penaltu a v závěru sám zavinil pokutový kop. Horší už to snad ani být nemůže. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Florin Nita – 34 let 

Florin Nita Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně: 13 

Nejstarším hráčem na soupisce Sparty je Florin Nita. Rumunský gólman však, na rozdíl od některých třicátníků, předvádí stále parádní výkony, díky nimž je považován za jednoho z nejlepších brankářů celé ligy. V letošních třinácti duelech inkasoval stejný počet branek a vychytal šest čistých kont. I díky němu je Sparta letos ve hře o titul. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud