Vladimír Darida (Hertha) – 2,2 mil. eur  Bývalý reprezentační kapitán načal další sezonu v Berlíně, kde působí už od roku 2015. Jeho pozice už ale zdaleka není tak pevná jako dřív. V loňském ročníku si připsal ještě pětadvacet startů a dvě branky, letos byl ale na hřišti jen deset minut úvodního kola. Od té doby na svou šanci dvaatřicetiletý záložník čeká.
 Jiří Pavlenka (Brémy) – 3 mil. eur  Bývalý gólman Baníku či Slavie v roce 2021 s Brémami spadl z Bundesligy. Spekulovalo se o jeho odchodu, Jiří Pavlenka ale zůstal Werderu věrný a v minulém roce týmu pomohl zpátky k návratu mezi elitu. Pozice třicetiletého gólmana je i nadále pevná.
 Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) – 5 mil. eur  Psal se rok 2015, když opustil Spartu a zamířil do Hoffenheimu. Svými výkony v Německu zaujal i další kluby, Pavel Kadeřábek ale nikam neodešel a letos načal v Hoffenheimu další sezonu. V reprezentaci už sice třicetiletý bek skončil, v klubu si však drží flek v základní sestavě.
 Alex Král (Schalke) – 7 mil. eur  Teplice, Slavia, Spartak Moskva. Kariéra Alexe Krále nabrala správný směr, jenže v loňské sezoně se zasekla na hostování ve West Hamu. Bylo jasné, že v londýnském klubu nezůstane, čtyřiadvacetiletý záložník však neměl o nabídky nouzi. Nakonec si plácl s německým Schalke a ve však letošních bundesligových zápasech byl v základní sestavě.
7
Fotogalerie

7 Čechů v Bundeslize. Podívejte se, kolik stojí Schick, Král, Kadeřábek a spol.

Německá Bundesliga byla vždy místem, kde bylo k vidění několik českých fotbalistů. Letošní sezona není výjimkou.

Letos v létě v Německu skončil Jan Morávek, který se vrátil z Augsburgu do Bohemians. I tak ale působí v Bundeslize sedm českých fotbalistů. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a zjistili, jaké jsou jejich tržní hodnoty. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Tomáš Koubek (Augsburg) – 1 mil. eur

profimedia-0709076750.jpg

Třicetiletý gólman přišel do Augsburgu v roce 2019 z Rennes. Ve Francii si vybudoval silnou pozici a věřil, že bude chytat i v Německu. V uplynulých dvou bundesligových sezonách si ale nepřipsal ani jeden start a v akci zatím nebyl ani letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Vladimír Darida (Hertha) – 2,2 mil. eur

profimedia-0712423512.jpg

Bývalý reprezentační kapitán načal další sezonu v Berlíně, kde působí už od roku 2015. Jeho pozice už ale zdaleka není tak pevná jako dřív. V loňském ročníku si připsal ještě pětadvacet startů a dvě branky, letos byl ale na hřišti jen deset minut úvodního kola. Od té doby na svou šanci dvaatřicetiletý záložník čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jiří Pavlenka (Brémy) – 3 mil. eur

profimedia-0713786327.jpg

Bývalý gólman Baníku či Slavie v roce 2021 s Brémami spadl z Bundesligy. Spekulovalo se o jeho odchodu, Jiří Pavlenka ale zůstal Werderu věrný a v minulém roce týmu pomohl zpátky k návratu mezi elitu. Pozice třicetiletého gólmana je i nadále pevná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) – 5 mil. eur

Pavel Kadeřábek Hoffenheim 21.jpg

Psal se rok 2015, když opustil Spartu a zamířil do Hoffenheimu. Svými výkony v Německu zaujal i další kluby, Pavel Kadeřábek ale nikam neodešel a letos načal v Hoffenheimu další sezonu. V reprezentaci už sice třicetiletý bek skončil, v klubu si však drží flek v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Alex Král (Schalke) – 7 mil. eur

Alex Král Schalke 22.jpg

Teplice, Slavia, Spartak Moskva. Kariéra Alexe Krále nabrala správný směr, jenže v loňské sezoně se zasekla na hostování ve West Hamu. Bylo jasné, že v londýnském klubu nezůstane, čtyřiadvacetiletý záložník však neměl o nabídky nouzi. Nakonec si plácl s německým Schalke a ve však letošních bundesligových zápasech byl v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Adam Hložek (Leverkusen) – 20 mil. eur

profimedia-0713927077.jpg

Nebylo otázkou, zda ze Sparty po sezoně odejde, ale kam to bude. Adam Hložek měl na stole prestižní nabídky a nakonec si plácl s Leverkusenem, který za něj zaplatil 400 milionů korun. Bayeru se ale v úvodu ročníku příliš nedaří a dvacetiletý útočník na svůj první bundesligový zásah čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Patrik Schick (Leverkusen) - 50 mil. eur

Patrik Schick Leverkusen 21.jpg

V loňské sezoně jej sice na nějakou dobu vyřadily zdravotní problémy, přesto nastřílel 24 gólů a stal se druhým nejlepším střelcem Bundesligy. V létě se spekulovalo o jeho odchodu, šestadvacetiletý útočník však zůstal v Leverkusenu, se kterým se chystá na Ligu mistrů. V letošní sezoně se ale Patrik Schick ještě netrefil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud