7 statečných. Tito borci zasáhli do všech letošních zápasů HET ligy

Sparta letos často rotovala se sestavou, Slavia jakbysmet a ideální jedenáctku dlouho hledali i v Plzni. Žádný z hráčů těchto týmů nezasáhl do všech ligových zápasů.

Bez názvu.jpg

Jsou hráči, kteří se v letošním ligovém ročníku jen mihli. Ve Spartě to byl Marc Janko, v Plzni třeba Andreas Ivanschitz. Jsou však borci, kteří jsou pro své týmy nepostradatelní a nechyběli ani v jednom ligovém kole. Takových hráčů napočítáme sedm. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Martin Doležal (Jablonec)

Martin Doležel Jablonec.jpg

Osmadvacetiletý útočník odehrál dobrou sezonu, hlavně tedy jarní část, během níž dal šest branek (celkově se letos trefil sedmkrát) a pomohl Jablonci k postupu do Evropské ligy. Zároveň se stal jedním z hráčů, který zasáhl do všech zápasů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 8

Martin Dostál (Bohemians 1905)

Martin Dostál Bohemians.jpg

Jeden z ligových gladiátorů. Devětadvacetiletý obránce Bohemians 1905 letos nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Bývalý bek Slavie či Baníku patřil ke klíčovým hráčům Haškovy družiny, která nakonec skončila sedmá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Vladimír Coufal (Liberec)

Vladimír Coufal.jpg

Od roku 2012 je v Liberci, kde „vyrostl“ v kapitána a klíčového hráče týmu. V letošním ročníku zasáhl do všech zápasů a odehrál kompletní porci 2700 minut. Teď by měl zamířit na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 8

David Houska (Olomouc)

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Hanáci se na prvoligovou úroveň vrátili ve velkém stylu. Sigma odehrála velmi dobrou sezonu a vybojovala čtvrté místo. Obrovskou zásluhu na tom měl záložník David Houska, který dal pět branek a přidal čtyři asistence. Ve všech zápasech byl navíc v základní sestavě.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 8

Tomáš Zahradníček (Olomouc)

Tomáš Zahradníček.jpg

Taká Tomáš Zahradníček zasáhl do všech ligových kol a pouze jednou chyběl v základní sestavě. Čtyřiadvacetiletý záložník Olomouce dal ve své třetí ligové sezoně tři branky a připsal si čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 8

Uroš Radakovič (Olomouc)

Uroš Radakovič Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do třetice hráč Olomouce. Čtyřiadvacetiletý srbský stoper, jenž dříve působil i v Boloni, nastoupil ve všech 30 kolech v základní sestavě. Pouze v závěrečném duelu proti Mladé Boleslavi vydržel na hřišti hodinu, jinak odehrál kompletní porci minut.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 8

Filip Panák (Karviná)

Filip Panák 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Karviná vyválčila záchranu až v posledním kole na půdě Jihlavy. Byl u toho i Filip Panák, který zasáhl do všech ligových zápasů a patřil ke klíčovým hráčům slezského celku. Tomu pomohl dvěma góly a dvěma nahrávkami.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud