Patrik Schick (Bayer Leverkusen)  Ještě před pár lety to vypadalo, že fotbalový osud českého útočníka Patrika Schicka je spojen s Itálií. Jméno si udělal v Sampdorii Janov odkud za velké peníze přestoupil do AS Řím. Jenže tam se nedokázal - i kvůli zdravotním problémům - prosadit. Minulou sezonu strávil na hostování v Lipsku, kde si vedl nadmíru dobře. Klub měl o jeho služby zájem, ale jednání o přestupu ztroskotalo na požadované ceně, kterou nakonec zaplatili bundesligový konkurent z Leverkusenu. Také během angažmá v Bayeru se pětadvacetiletý borec nevyhnul zdravotním lapáliím, když už se ale objeví na hřišti, je vždycky nesmírně platný. V aktuálním ročníku nastoupil do 20 utkání, z toho čtrnáctkrát v základní sestavě, a nastčílel osm gólů. Profimedia.cz
 Vladimír Darida (Hertha Berlín)  Třicetiletý záložník Vladimír Darida je v Herthě už od roku 2013 a stále patří k pevným článkům a pilířům sestavy tradičního německého klubu. V aktuálním ročníku naskočil do 22 ligových utkání a jen v jednom z nich nebyl v základní sestavě. Na první branku sice stále čeká, ale na kontě má šest asistencí. Profimedia.cz
 Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy)  V roce 2019 ukončil Theodor Gebre Selassie reprezentační kariéru, na klubové úrovni ale pokračuje dál. Čtyřiatřicetiletý pravý bek kroutí už devátou sezonu v Brémách, kde působí od roku 2012. Stále patří k důležitým postavám Werderu. V aktuálním ročníku odehrál všechny zápasy jako člen základní sestavy. Foto: Profimedia.cz
 Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim)  Šestým rokem už hájí Pavel Kadeřábek barvy Hoffenheimu. V minulosti se spekulovalo o jeho možném odchodu do Itálie, pravý obránce má ale v klubu smlouvu až do roku 2023. V současné sezoně odehrál jen 11 ligových utkání, z toho osm v základní jedenáctce. Na kontě má dvě asistence. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

8 Čechů v Německu. Jak si vedou tuzemští zástupci v aktuálním ročníku Bundesligy?

Více než dvě třetiny aktuálního bundesligového ročníku jsou za námi. V německé nejvyšší soutěži se během 25 kol objevilo na hřišti také osm českých fotbalistů.

slide-Češi v Bundeslize.jpg

Jen o jednoho hráče méně než Španělsko, o jednoho víc než třeba Srbsko či Polsko a stejně jako USA a Dánsko. Tak vypadá početní zastoupení českých hráčů v aktuálním ročníku německé Bundesligy. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete informace, o které borce se jedná a jak si zatím vedou.

Pokračování 2 / 9

Patrik Schick (Bayer Leverkusen)

Patrik Schick-Leverkusen.jpg

Ještě před pár lety to vypadalo, že fotbalový osud českého útočníka Patrika Schicka je spojen s Itálií. Jméno si udělal v Sampdorii Janov odkud za velké peníze přestoupil do AS Řím. Jenže tam se nedokázal - i kvůli zdravotním problémům - prosadit. Minulou sezonu strávil na hostování v Lipsku, kde si vedl nadmíru dobře. Klub měl o jeho služby zájem, ale jednání o přestupu ztroskotalo na požadované ceně, kterou nakonec zaplatili bundesligový konkurent z Leverkusenu.

Také během angažmá v Bayeru se aktuálně pětadvacetiletý borec nevyhnul zdravotním lapáliím, když už se ale objeví na hřišti, je vždycky nesmírně platný. V aktuálním ročníku nastoupil do 20 utkání, z toho čtrnáctkrát v základní sestavě, a nastčílel osm gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Vladimír Darida (Hertha Berlín)

Vladimír Darida1.jpg

Třicetiletý záložník Vladimír Darida je v Herthě už od roku 2013 a stále patří k pevným článkům a pilířům sestavy tradičního německého klubu. V aktuálním ročníku naskočil do 22 ligových utkání a jen v jednom z nich nebyl v základní sestavě. Na první branku sice stále čeká, ale na kontě má šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy)

Gebre Brémy 2.jpg

V roce 2019 ukončil Theodor Gebre Selassie reprezentační kariéru, na klubové úrovni ale pokračuje dál. Čtyřiatřicetiletý pravý bek kroutí už devátou sezonu v Brémách, kde působí od roku 2012. Stále patří k důležitým postavám Werderu. V aktuálním ročníku odehrál všechny zápasy jako člen základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim)

Pavel Kadeřábek Hoff 4.jpg

Šestým rokem už hájí Pavel Kadeřábek barvy Hoffenheimu. V minulosti se spekulovalo o jeho možném odchodu do Itálie, pravý obránce má ale v klubu smlouvu až do roku 2023. V současné sezoně odehrál jen 11 ligových utkání, z toho osm v základní jedenáctce. Na kontě má dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Tomáš Koubek (FC Augsburg)

Tomáš Koubek Augsburg.jpg

Osmadvacetiletý gólman Tomáš Koubek se během dvou let ve francouzském Rennes vypracoval do role jednoho z nejlepších brankářů Ligue 1. V klubu mohl pokračovat, bývalá opora Hradce Králové, Liberce a Sparty se však rozhodla pro změnu a zamířila do Augsburgu. Německý klub za Koubka zaplatil přes 200 milionů korun a udělal z něj čtvrtého nejdražšího gólmana v bundesligové historii. Jenže výkony české borce zůstaly za očekáváním. V aktuálním ročníku neodchytal ani minutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Jan Morávek (FC Augsburg)

Jan Morávek1.jpg

Jan Morávek měl našlápnuto k zajímavé kariéře, z Bohemians zamířil v roce 2009 do Schalke 04, jenže jeho rozjezd brzdily zdravotní problémy. Trojnásobný reprezentant hrál také za Kaiserslautern a od roku 2012 je v Augsburgu. V minulém ročníku zasáhl jen do 11 zápasů, v tom současném se na hřišti objevil jen na 17 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Jiří Pavlenka (Werder Brémy)

Jiří Pavlenka Brémy 3.jpg

Opora Brém a jeden z nejlepších brankářů Bundesligy. V souvislosti s Jiřím Pavlenkou se v minulých letech dokonce skloňovaly odchody do klubů jako Barcelona či Liverpool, osmadvacetiletý bývalý gólman Baníku a Slavie však chytá už čtvrtým rokem v Brémách. Ve Werderu má smlouvu ještě na příští sezonu. V té aktuální nastoupil do všech 25 ligových zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Marek Suchý (FC Augsburg)

Marek Suchý-Augsburg.jpg

Několik let hrával Marek Suchý za Spartak Moskva, poté patřil k oporám Basileje, v létě roku 2019 se ale posunul o kus dál a stal se posilou Augsburgu, kde se potkal s Morávkem a Koubkem. Angažmá v Německu si však asi představoval jinak. V premiérové sezoně odehrál jen sedm utkání, v té současné pouze tři. V létě mu v klubu vyprší smlouva a zřejmě odejde jako volný hráč.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud