Jakub Jugas - 2 zápasy v reprezentaci  Obránce Jakub Jugas byl v době šampionátu devatenáctek hráčem tehdy druholigového Zlína a ve druhé nejvyšší soutěži na sebe už výrazně upozorňoval. Na turnaji odehrál jen pár minut ve dvou zápasech. Po malém Euru ještě rok vydržel ve Zlíně a pak zamířil do Příbrami, kde si odbyl premiéru v nejvyšší soutěží. Přes štaci ve Zbrojovce Brno se pak vrátil do Baťova města, kde patřil k oporám zadních řad a vysloužil si přestup do Slavie, odkud se prokousal i do seniorské reprezentace, v níž odehrál dvě střetnutí. Zda však přidá další, je ve hvězdách. Momentálně je hráčem polské Cracovie. Profimedia.cz
 Tomáš Koubek – 11 zápasů v reprezentaci  Na „malém“ Euru v roce 2015 se počítalo do branky s Jiřím Pavlenkou. Tehdejšího ostravského brankáře ale vyšoupl ze sestavy Tomáš Koubek, který odchytal výborný šampionát a po něm přestoupil za deset milionů korun z Hradce Králové do Sparty. Nejdříve hostoval v Liberci a otrkal se na mezinárodní scéně, brzy poté už byl třetím gólmanem na seniorském šampionátu ve Francii. V roce 2017 přestoupil do Rennes, kde byl jedničkou mezi tyčemi. Od léta 2019 je hráčem Augsburgu, kde má smlouvu do roku 2024. V reprezentaci dosud odchytal 11 utkání. Na mistrovství Evropy devatenáctek v roce 2011 odchytal všechny zápasy. Profimedia.cz
 Jiří Skalák – 17 zápasů v reprezentaci  Ve Spartě možná dodnes nechápou, proč v roce 2015 uvolnili Jiřího Skaláka do Mladé Boleslavi. Šikovný ofenzivní záložník prožil velmi dobré Euro jednadvacítek, na které navázal výborným ligovým podzimem a přestupem do anglického Brightonu, v jehož dresu si vyzkoušel Premier League. Pak byl hráčem Millwallu ve druhé nejvyšší ostrovní soutěži a nyní je znovu v Mladé Boleslavi. V seniorském národním týmu debutoval v září roku 2015, pak stihl naskočit do dalších 16 zápasů, včetně jednoho střetnutí na evropském šampionátu ve Francii. Před 11 lety zpečetil brankou semifinálový postup přes Srby do finále. Profimedia.cz
 Jakub Brabec – 24 zápasů v reprezentaci  Kapitán tehdejšího týmu Jakub Brabec odehrál na stříbrném šampionátu všechna utkání a v základní skupině pomohl nastartovat obrat v zápase s Iry, který Češi vyhráli 2:1. Odchovanec z Letné se po šampionátu vypracoval v jednoho z nejlepších stoperů tuzemské ligy. Výborné výkony ve sparťanském dresu ho vynesly i do seniorské reprezentace, za kterou dosud odehrál 24 utkání. Od léta roku 2016 byl hráčem belgického klubu KRC Genk, později byl nepostradatelnou součástí plzeňské sestavy a od loňského srpna je v kádru Arisu Soluň. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

8 hráčů ze stříbrné devatenáctky, kteří to dotáhli do seniorské reprezentace

Je tomu už 11 let, co mladí čeští fotbalisté překvapili na mistrovství Evropy do 19 let a dovezli si z Rumunska stříbrné medaile. Jak si tehdejší parta Jaroslava Hřebíka vede dnes?

Česká devatenáctka byla v roce 2011 blízko zlaté medaili. Hřebíkovi svěřenci vedli ještě v 84. minutě finálového utkání 1:0, pak ale soupeř srovnal, dokázal zareagovat i na českou branku v prodloužení a vyhrál 3:2.

V českém týmu tehdy byli hráči jako Tomáš Jeleček, Martin Hála či Tomáš Přikryl. Ale také pár mladíků, kteří to dotáhli až do seniorské reprezentace. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Adam Jánoš - 1 zápas v reprezentaci

Adam Jánoš-repre.jpg

Až v osmadvaceti letech si odbyl seniorskou reprezentační premiéru obránce Adam Jánoš. V národním týmu debutoval v roce 2020 v utkání proti Skotsku. Do sestavy se dostal poté, co hygienici po zápase na Slovensku kvůli pozitivnímu testu jednoho člena realizačního týmu na covid-19 poslali celé mužstvo včetně trenéra Šilhavého do karantény a provizorní kouč Holoubek si do náhradního kádru vybral i jeho.

Na šampionátu devatenáctek v roce 2011 odehrál všech pět utkání v základní sestavě. Tehdy byl hráčem pražské Sparty, která ho pak poslala na hostování do Jihlavy a v lednu 2016 přestoupil do Mladé Boleslavi. V roce 2018 se upsal Baníku Ostrava, od příštího ročníku bude hráčem Bohemians.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Jakub Jugas - 2 zápasy v reprezentaci

Jakub Jugas-repre.jpg

Obránce Jakub Jugas byl v době šampionátu devatenáctek hráčem tehdy druholigového Zlína a ve druhé nejvyšší soutěži na sebe už výrazně upozorňoval. Na turnaji odehrál jen pár minut ve dvou zápasech.

Po malém Euru ještě rok vydržel ve Zlíně a pak zamířil do Příbrami, kde si odbyl premiéru v nejvyšší soutěží. Přes štaci ve Zbrojovce Brno se pak vrátil do Baťova města, kde patřil k oporám zadních řad a vysloužil si přestup do Slavie, odkud se prokousal i do seniorské reprezentace, v níž odehrál dvě střetnutí. Zda však přidá další, je ve hvězdách. Momentálně je hráčem polské Cracovie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Tomáš Koubek – 11 zápasů v reprezentaci

Tomáš Koubek-repre.jpg

Na „malém“ Euru v roce 2015 se počítalo do branky s Jiřím Pavlenkou. Tehdejšího ostravského brankáře ale vyšoupl ze sestavy Tomáš Koubek, který odchytal výborný šampionát a po něm přestoupil za deset milionů korun z Hradce Králové do Sparty.

Nejdříve hostoval v Liberci a otrkal se na mezinárodní scéně, brzy poté už byl třetím gólmanem na seniorském šampionátu ve Francii. V roce 2017 přestoupil do Rennes, kde byl jedničkou mezi tyčemi. Od léta 2019 je hráčem Augsburgu, kde má smlouvu do roku 2024. V reprezentaci dosud odchytal 11 utkání. Na mistrovství Evropy devatenáctek v roce 2011 odchytal všechny zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Jiří Skalák – 17 zápasů v reprezentaci

JIří Skalák.jpg

Ve Spartě možná dodnes nechápou, proč v roce 2015 uvolnili Jiřího Skaláka do Mladé Boleslavi. Šikovný ofenzivní záložník prožil velmi dobré Euro jednadvacítek, na které navázal výborným ligovým podzimem a přestupem do anglického Brightonu, v jehož dresu si vyzkoušel Premier League. Pak byl hráčem Millwallu ve druhé nejvyšší ostrovní soutěži a nyní je znovu v Mladé Boleslavi.

V seniorském národním týmu debutoval v září roku 2015, pak stihl naskočit do dalších 16 zápasů, včetně jednoho střetnutí na evropském šampionátu ve Francii. Před 11 lety zpečetil brankou semifinálový postup přes Srby do finále.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jakub Brabec – 24 zápasů v reprezentaci

Jakub Brabec-repre.jpg

Kapitán tehdejšího týmu Jakub Brabec odehrál na stříbrném šampionátu všechna utkání a v základní skupině pomohl nastartovat obrat v zápase s Iry, který Češi vyhráli 2:1. Odchovanec z Letné se po šampionátu vypracoval v jednoho z nejlepších stoperů tuzemské ligy.

Výborné výkony ve sparťanském dresu ho vynesly i do seniorské reprezentace, za kterou dosud odehrál 24 utkání. Od léta roku 2016 byl hráčem belgického klubu KRC Genk, později byl nepostradatelnou součástí plzeňské sestavy a od loňského srpna je v kádru Arisu Soluň.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Tomáš Kalas – 28 zápasů v reprezentaci

Tomáš Kalas ČR2.jpg

Tomáš Kalas dorazil na turnaj devatenáctek coby hráč Chelsea. V londýnském klubu ale dostal jen minimum prostoru a prošel několika hostováními. Ze Stamford Bridge definitivně odešel až v létě 2019 a zamířil do druholigového Bristolu.

V národním týmu zatím odehrál 28 zápasů. Na šampionátu devatenáctek před 11 lety patřil k ústředním postavám týmu a jedním gólem se podílel na semifinálové výhře 4:2 nad Srby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Ladislav Krejčí – 41 zápasů v reprezentaci

Ladislav Krejčí-repre.jpg

Češi na mistrovství Evropy devatenáctek dlouho živili sen o zisku zlatých medailí. V 52. minutě finálového duelu se trefil Ladislav Krejčí, pro kterého to byla jediná, avšak málem rozhodující, trefa na turnaji.

O rok později, v listopadu 2012, debutoval i v seniorské reprezentaci, za kterou stihl odehrát 41 zápasů a vstřelil pět branek. Několikrát se potýkal s výpadky formy, ale dokázal se dopracovat až k zahraničnímu angažmá. Od léta roku 2016 byl hráčem klubu Bologna a kopal v italské Serii A, od srpna 2020 už je ale zase Letné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Pavel Kadeřábek – 48 zápasů v reprezentaci

Pavel Kadeřábek.jpg

Stejně jako Pavel Kadeřábek donedávna piloval pravou lajnu v seniorské reprezentaci, válel na tomto postu i na Euru devatenáctiletých. V národním týmu dospělých debutoval na jaře roku 2014. Celkem má na kontě tři reprezentační trefy, další už ale jistě nepřidá, protože letos na jaře oznámil ukončení mezinárodní kariéry ze zdravotních důvodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud