8 nejsilnějších týmů ve hře NHL 17. Dotáhne to některý ke Stanley Cupu?

Předpoklady a realita jsou dva pojmy, které toho nemají moc společného. Každopádně papírové předpovědi jsou vždy zajímavé a mohou být jistým vodítkem a náznakem formy jednotlivých týmů. Stejně jako čísla z virtuálního světa.

V uplynulé sezoně bojovaly o Stanley Cup týmy Pittsburghu a San Jose. Přiznejte se, tipovali jste takové složení finálové dvojce? Těžko. Předpoklady jsou totiž jedna věc, ale dění na ledě, které je ovlivněno aktuální formou, zraněním a řadou dalších faktorů, je často zcela opačné.

Jak by to ale dopadlo, kdyby o vítězi nejslavnější ligy světa rozhodlo hodnocení ve hře NHL 17? Podívejte se na osm nejlépe hodnocených celků, najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Detroit Red Wings – celkové hodnocení: 91

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Útok: 91
Obrana: 93
Brankáři: 88

Prognózy se opakují, Detroit se prý letos poprvé po dlouhé době nepodívá do play-off. Red Wings se ale rvou v úvodu sezony statečně. V ofenzivě tým šlape, trochu to ale drhne vzadu. Novou jedničkou týmu je od léta Petr Mrázek, ten ale zatím střídá bravurní výkony s těmi horšími. Jimmy Howard čeká na svou šanci…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Montreal Canadiens – celkové hodnocení: 91

Tomáš Plekanec 2.jpg

Útok: 87
Obrana: 91
Brankáři: 94

Loni začali parádně, pak se ale zranil nejlepší gólman planety Carey Price a Montreal se propadal. Přišel i o play-off a v létě nastaly změny. Odešel P. K. Subban, místo něhož přišel Shea Weber. Útočné řady posílil Alexandr Radulov a Canadiens jsou rázem nejlepším týmem soutěže. Hodnocení ve hře NHL 17 odpovídá letošním kvalitám.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Nashville Predators – celkové hodnocení: 91

Pekka Rinne.jpg

Útok: 89
Obrana: 90
Brankáři: 94

Nashville myslí rok co rok na Stanley Cup, jenže i loni dohrál v play-off dříve, než čekal. I letos jsou Predators jedním z favoritů, vždyť mají silný útok, v obraně P. K. Subbana a v bráně Pekku Rinneho s Markem Mazancem, zatím ale patří k nejslabším týmům tabulky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Washington Capitals – celkové hodnocení: 91

Alex Ovečkin.jpg

Útok: 91
Obrana: 90
Brankáři: 93

Když máte v útoku Alexandra Ovečkina, musíte patřit k favoritům soutěže. Washington jím je, na první Stanley Cup ale čeká marně. Caps na něj budou útočit i letos, mají našlapány všechny řady a v bráně Bradena Holtbyho, který loni získal Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Los Angeles Kings – celkové hodnocení: 92

Drew Doughty.jpg

Útok: 90
Obrana: 91
Brankáři: 94

Loni obhajovali Stanley Cup, druhý od roku 2012, dohráli ale předčasně. Nad síly Los Angeles byl pozdější finalista ze San Jose. Kings však patří letos znovu k favoritům.

V útoku mají nového kapitána a nejlépe placeného hráče světa Anžeho Kopitara, v obraně třeba Drewa Doughtyho a mezi třemi tyčemi momentálně zraněného Jonathana Quicka. Vysoké hodnocení ve hře NHL 17 odpovídá nesmělým ambicím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Tampa Bay Lightning – celkové hodnocení: 92

Steven Stamkos 2.jpg

Útok: 93
Obrana: 92
Brankáři: 90

Tampa zvládla klíčový úkol – udržela jednoho z nejlepších útočníků světa Stevena Stamkose, a znovu myslí na Stanley Cup. Blesky dojdou pokaždé v play-off daleko, na nejcennější hokejovou trofej světa ale čekají od roku 2004.

Tým, za který nastupuje i české duo Ondřej Palát a Ondřej Šustr, má ve všech řadách obrovskou kvalitu, což potvrzuje i hodnocení ve hře NHL 17. Bude to ale stačit?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

New York Rangers – celkové hodnocení: 93

Henrik Lundqvist.jpg

Útok: 90
Obrana: 93
Brankáři: 95

22 let. Tolik uplynulo od posledního vítězství v NHL v podání New Yorku Ranger. Od té doby hráli o Stanley Cup už jen jednou, ovšem neúspěšně. I letos však mají našlapaný tým v čele s fenomenálním brankářem Henrikem Lundqvistem, který prahne po úspěchu. Úvod sezony jim vyšel, zvládnou však i závěr?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Chicago Blackhawks – celkové hodnocení: 93

Jonathan Toews.jpg

Útok: 92
Obrana: 97
Brankáři: 90

Favorit všech favoritů. V zámoří není v posledních letech úspěšnějšího týmu, než je Chicago. Blackhawks získali Stanley Cup v letech 2010, 2013 a 2015, loni sice dohráli předčasně, letos ale míří znovu k nejvyšším metám.

Tým je plný hvězd v čele s útočníky Jonathanem Toewsem a Patrickem Kanem, obranné řady, včetně Michalů Kempného a Rozsívala diriguje Duncan Keith a všem kryje záda kanadský gólman Corey Crawford. Není divu, že Chicago má ve hře NHL 17 tak vysoké hodnocení.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud