Filip Hronek (Detroit Red Wings)   S jeho účasti trenéři téměř stoprocentně počítají. Filip Hronek startoval na dvou posledních šampionátech, pokaždé patřil k nejlepším hráčům týmu, a pokud se nestane nic neočekáváného, přijede i do Rigy. Třiadvacetiletý ofenzivně laděný bek je letos zase při chuti a na kontě má už 23 (2+21) bodů. V Lotyšsku by měl patřit k pilířům českého výběru.  Foto: Profimedia.cz
 David Kämpf (Chicago Blackhawks)   Šestadvacetiletý útočník na světovém šampionátu ještě nestartoval. Letos je David Kämpf čtvrtým rokem v Chicagu, v jehož barvách v tomto ročníku posbíral zatím 11 (1+10) bodů. Je však otázkou, zda by o něj trenéři národního týmu vůbec stáli. Navíc mu po sezoně končí smlouva, takže je otázkou, jestli by do Rigy vůbec přiletěl.  Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks)  Šestadvacetiletý útočník na světovém šampionátu ještě nestartoval. Letos je David Kämpf čtvrtým rokem v Chicagu, v jehož barvách v tomto ročníku posbíral zatím 11 (1+10) bodů. Je však otázkou, zda by o něj trenéři národního týmu vůbec stáli. Navíc mu po sezoně končí smlouva, takže je není jisté, jestli by do Rigy vůbec přiletěl.  Foto: Profimedia.cz
 Radim Šimek (San Jose Sharks)   Stejně jako Hertl nastupuje za San Jose, takže se jej letošní play-off zřejmě týkat nebude. To by mohla být šance pro reprezentaci, která by jej zřejmě uvítala všemi deseti. Trenér Filip Pešán se s ním navíc velmi dobře zná ze společného působení v Liberci, odkud se osmadvacetiletý bek vyšvihl až do NHL.  Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

9 českých posil z NHL, které by mohly startovat na mistrovství světa v Lotyšsku

Už jen necelý měsíc zbývá do začátku mistrovství světa v hokeji, které letos proběhne v Rize. Kolik českých posil z NHL nakonec do Lotyšska dorazí?

Účast na mistrovství světa už odřekla řada elitních českých hokejistů z KHL. A vzhledem k podmínkám, které ve světě panují, je otázkou, kdo přijede na šampionát zpoza Atlantiku. V současné době, vzhledem k postavení týmů v tabulkách NHL, se však dá bavit o devíti možných posilách. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 10

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Toto by byla posila jako hrom. Tomáš Hertl startoval už na třech světových šampionátech, na mistrovství světa si ale zahrál naposledy v roce 2015. San Jose se v současné době trápí a sedmadvacetiletý útočník, jenž má na kontě zatím 30 (14+16) bodů by tak měl být volný. Má však malého syna a ten by před reprezentací mohl dostat přednost. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Filip Hronek (Detroit Red Wings) 

Filip Hronek Detroit 20.jpg

S jeho účasti trenéři téměř stoprocentně počítají. Filip Hronek startoval na dvou posledních šampionátech, pokaždé patřil k nejlepším hráčům týmu, a pokud se nestane nic neočekáváného, přijede i do Rigy. Třiadvacetiletý ofenzivně laděný bek je letos zase při chuti a na kontě má už 23 (2+21) bodů. V Lotyšsku by měl patřit k pilířům českého výběru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

David Kämpf (Chicago Blackhawks) 

David Kampf Chicago.jpg

Šestadvacetiletý útočník na světovém šampionátu ještě nestartoval. Letos je David Kämpf čtvrtým rokem v Chicagu, v jehož barvách v tomto ročníku posbíral zatím 11 (1+10) bodů. Je však otázkou, zda by o něj trenéři národního týmu vůbec stáli. Navíc mu po sezoně končí smlouva, takže je není jisté, jestli by do Rigy vůbec přiletěl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) 

Dominik Kubalík Chicago 3.jpg

Uplynulý světový šampionát v Bratislavě mu vyšel na jedničku. Dominik Kubalík v Bratislavě nasázel šest branek a patřil k nejlepším českým hráčům. Poté odešel do NHL a oblékl dres Chicaga, kterému v první sezoně pomohl třiceti brankami v základní části a dalšími čtyřmi trefami v play-off. Letos se trefil zatím patnáctkrát a hodně by určitě pomohl i reprezentaci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Radim Šimek (San Jose Sharks) 

Radim Šimek San Jose.jpg

Stejně jako Hertl nastupuje za San Jose, takže se jej letošní play-off zřejmě týkat nebude. To by mohla být šance pro reprezentaci, která by jej zřejmě uvítala všemi deseti. Trenér Filip Pešán se s ním navíc velmi dobře zná ze společného působení v Liberci, odkud se osmadvacetiletý bek vyšvihl až do NHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) 

Jakub Voráček Phil 6.jpg

Trenéři národního týmu velmi stojí o to, aby byl v týmu. Jednatřicetiletý Jakub Voráček je totiž kapitánem českého výběru, který by dokázal strhnout. Hráči za ním jdou, bourák z Philadelphie se vůdčí role nebojí a opět by byl lídrem. Před dvěma lety v Bratislavě dovedl český tým ke čtvrtému místu, touží však po tom, aby do své sbírky přidal ještě jedno zlato. To poslední z roku 2010 už je totiž hodně zaprášené.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Jakub Vrána (Detroit Red Wings) 

Jakub Vrána Detroit.jpg

Třiadvacetiletý útočník letos po necelých pěti letech změnil dres a v průběhu rozehrané sezony odešel z Washingtonu, se kterým získal Stanley Cup, do Detroitu. Zatímco v Capitals ztratil důležitou roli, v Detroitu na něj zase budou hodně spoléhat. Po sezoně mu sice končí smlouva, reprezentaci by přesto mohl v Lotyšsku posílit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Filip Zadina (Detroit Red Wings) 

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Také účast Filipa Zadiny je hodně reálná. Jednadvacetiletý útočník, jenž na začátku sezony válel v Třinci, má dobré postavení v organizaci Red Wings a hodně by mohl pomoct i reprezentaci. Na mistrovství světa zatím nestartoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Pavel Zacha (New Jersey Devils) 

Pavel Zacha NJ3.jpg

V New Jersey se dlouho museli sami sebe ptát, zda sázka v draftu na Pavla Zachu byla správná. V jednu dobu se dokonce spekulovalo o jeho úprku do KHL, Zacha ale nakonec podepsal nový kontrakt s Devils a letos prožívá průlomovou sezonu. Zatím dal deset branek, přidal 15 asistencí a patří ke klíčovým postavám celé organizace. V play-off si však nejspíš nezahraje, a tak by mohl pomoct reprezentaci. Jenže v té dosud nestartoval a jeho vztah k národnímu týmu vypadá hodně vlažně. Změní se to letos? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud