4. Kevin De Bruyne (Manchester City)  Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Jednatřicetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že je už několik sezon nejlepším hráčem v Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání. V úvodních šesti zápasech byl fenomenální – vstřelil gól a zaznamenal čtyři asistence. V  duelech s Bournemouthem a Aston Villou byl nejlepším hráčem na hřišti. Profimedia.cz
 3. Ivan Toney (Brentford)  Angličan Ivan Toney je historicky nejlepším kanonýrem Brentfordu v Premier League. V aktuální sezoně, v níž nastoupil do všech šesti utkání v základní sestavě, se trefil pětkrát. Šestadvacetiletý borec ukazuje, že má instinkt zabijáka, který je v šestnáctce soupeře nesmírně nebezpečný. Na tom, že se Brentford coby nováček nejvyšší soutěže udržel loni mezi elitou, měl Toney velký podíl a mužstvo táhne i v aktuálním ročníku. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby už projevují zájem velké a bohaté kluby, které si mohou dovolit zaplatit přestupní částku kolem 35 milionů liber, což je jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt. Profimedia.cz
 2. Aleksandar Mitrovič (Fulham)  Vysoký srbský forvard Aleksandar Mitrovič přestoupil v roce 2013 za pět milionů eur z Partizanu Bělehrad do Anderlechtu. O dva roky později ho za 18,5 milionu eur získal Newcastle, kde si od něho hodně slibovali, jenže klub sestoupil z Premier League, takže v zimě roku 2018 zamířil do Fulhamu – nejdříve na hostování, které se později změnilo v přestup za téměř 25 milionů eur. Minulý ročník ho však zastihl ve fantastické formě – v 44 zápasech nastřílel 43 branek a znovu posunul Fulham mezi elitu. Hned na začátku nového ročníku naznačil, že mu střelný prach nezvlhl. V prvním utkání dal dva góly Liverpoolu a zařídil remízu 2:2. Celkem se v šesti úvodních zápasech trefil šestkrát. Jeho tržní cenu nyní portál TransferMarkt vyčísluje na 20 milionů eur. Profimedia.cz
 1. Erling Haaland (Manchester City)  I když asi nikdo nepochyboval o tom, že Manchester City získal v létě v podobě Erlinga Haalanda fenomenálního fotbalistu, přece jen mohla nejednomu fanouškovi hlodat v mozku myšlenka, zda zvládne bez problémů přechod z německé do anglické ligy. Nyní si už ale můžeme být jisté tím, že norský supertalent nepůjde ve stopách Andreje Ševčenka či Radamela Falcaa, protože jeho start v ostrovní soutěži byl doslova raketový. V pouhých šesti zápasech dokázal Haaland nastřílet deset branek a zaznamenat dva hattricky. To je jeden z nejlepších vstupů do soutěže v její historii. Žádný jiný fotbalista nemá nyní v Premier League od portálu WhoScored vyšší průměrné hodnocení nad číslem 8 kromě norského ostrostřelce (8,2). Vypadá to, že obránce v ostrovní soutěži čeká pár pořádně perných sezon… Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Absolutní elita. 5 nejlepších hráčů v aktuální sezoně Premier League podle hodnocení portálu WhoScored

Aktuální ročník anglické Premier League má za sebou už jeden odehraný měsíc, během něhož jsme si odškrtli z rozpisu šest kol. Po necelé pětině odehraných zápasů už ale můžeme mluvit o superhvězdách, které září tak jasně, že zastiňují všechny ostatní hráče v soutěži.

Kdo je aktuálně nejlepším hráčem nejsledovanější fotbalové soutěže na světě? Díky hodnocení portálu WhoScored na tuto otázku není tak těžké odpovědět. Jde totiž o žebříček sestavený na základě mnoha sledovaných statistických veličin.

Který fotbalista je tedy momentálně nejlepším hráčem Premier League? A kdo patří mezi nejlepší pětici v soutěži? Odpovědi na tyto otázky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Gabriel Jesus (Arsenal)

Gabriel Jesus-Arsenal.jpg

Když trenér Manchesteru City Pep Guardiola nechal před pár lety (občas) sedět na lavičce takového borce, jakým byl Sergio Agüero, musel mít za něho k dispozici někoho opravdu výjimečného. Přesně takovým hráčem byl na Etihad Stadium Brazilec Gabriel Jesus, jehož Manchester City získal v roce 2017 za více než 27 milionů liber z klubu Palmeiras. V době přestupu mu bylo pouhých 19 let, ale už tehdy bylo zřejmé, že z něho může vyrůst obrovská fotbalová superstar.

Jen 175 centimetrů vysoký „kanárek“ je typem dokonalého moderního útočníka - není sice nejrychlejší, ale je skvěle technicky disponovaný, inteligentní a smrtelně nebezpečný pro každou obranu i brankáře. V rozletu ho ale dlouho brzdila nejrůznější zranění. Od roku 2017 do ledna 2021 promarodil přibližně sedm měsíců a přišel o 46 zápasů.

Před aktuální sezonou Premier League však změnil povětří a zamířil za 45 milionů liber do Arsenalu, kde podepsal pětiletý kontrakt. Do úvodních šesti utkání naskočil v základní sestavě a zaznamenal tři góly a tři asistence. Ve střetnutí proti Leicesteru (4:2) se podílel na všech gólech a po právu se stal „mužem zápasu“.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Kevin De Bruyne (Manchester City)

Kevin De Bruyne-Manchester City1.jpg

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Jednatřicetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že je už několik sezon nejlepším hráčem v Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání.

V úvodních šesti zápasech byl fenomenální – vstřelil gól a zaznamenal čtyři asistence. V  duelech s Bournemouthem a Aston Villou byl nejlepším hráčem na hřišti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Ivan Toney (Brentford)

Ivan Toney.jpg

Angličan Ivan Toney je historicky nejlepším kanonýrem Brentfordu v Premier League. V aktuální sezoně, v níž nastoupil do všech šesti utkání v základní sestavě, se trefil pětkrát. Šestadvacetiletý borec ukazuje, že má instinkt zabijáka, který je v šestnáctce soupeře nesmírně nebezpečný.

Na tom, že se Brentford coby nováček nejvyšší soutěže udržel loni mezi elitou, měl Toney velký podíl a mužstvo táhne i v aktuálním ročníku. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby už projevují zájem velké a bohaté kluby, které si mohou dovolit zaplatit přestupní částku kolem 35 milionů liber, což je jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Aleksandar Mitrovič (Fulham)

Aleksandar Mitrovič-Fulham.jpg

Vysoký srbský forvard Aleksandar Mitrovič přestoupil v roce 2013 za pět milionů eur z Partizanu Bělehrad do Anderlechtu. O dva roky později ho za 18,5 milionu eur získal Newcastle, kde si od něho hodně slibovali, jenže klub sestoupil z Premier League, takže v zimě roku 2018 zamířil do Fulhamu – nejdříve na hostování, které se později změnilo v přestup za téměř 25 milionů eur.

Také s Fulhamem, kde má sedmadvacetiletý borec podepsanou smlouvu až do roku 2026, zažil pád z Premier League, a to dokonce dvakrát. V roce 2020 však pomohl mužstvu k návratu mezi elitu 26 góly ve 40 zápasech, po jediné sezoně mezi nejlepšími však přišel opět pád do Championship. Minulý ročník ho však zastihl ve fantastické formě – v 44 zápasech nastřílel 43 branek a znovu posunul Fulham mezi elitu.

Hned na začátku nového ročníku naznačil, že mu střelný prach nezvlhl. V prvním utkání dal dva góly Liverpoolu a zařídil remízu 2:2. Celkem se v šesti úvodních zápasech trefil šestkrát. Jeho tržní cenu nyní portál TransferMarkt vyčísluje na 20 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Erling Haaland (Manchester City)

Erling Haaland-Manchester City.jpg

I když asi nikdo nepochyboval o tom, že Manchester City získal v létě v podobě Erlinga Haalanda fenomenálního fotbalistu, přece jen mohla nejednomu fanouškovi hlodat v mozku myšlenka, zda zvládne bez problémů přechod z německé do anglické ligy. Nyní si už ale můžeme být jisté tím, že norský supertalent nepůjde ve stopách Andreje Ševčenka či Radamela Falcaa, protože jeho start v ostrovní soutěži byl doslova raketový.

V pouhých šesti zápasech dokázal Haaland nastřílet deset branek a zaznamenat dva hattricky. To je jeden z nejlepších vstupů do soutěže v její historii. Žádný jiný fotbalista nemá nyní v Premier League od portálu WhoScored vyšší průměrné hodnocení nad číslem 8 kromě norského ostrostřelce (8,2). Vypadá to, že obránce v ostrovní soutěži čeká pár pořádně perných sezon…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud