9. – 12. Lionel Messi (Barcelona)  Vypadá to, že Argentinec Lionel Messi je hráčem z jiné planety. Proč by jinak měl ve smlouvě výstupní klauzuli, podle níž může odejít do jiného klubu, pokud zájemce zaplatí 700 milionů eur? Je však nereálné, že by za něho tyto peníze někdo zaplatil. Navíc možná po sezoně odejde z Barcelony úplně zadarmo, protože mu vyprší kontrakt a k jeho prodloužení se zatím moc nemá. Takže jaká je jeho skutečná tržní hodnota? Podle portálu TransferMarkt činí rovných sto milionů eur. Messi zvládá další a další sezony s takovou lehkostí a bravurou, až to bere dech. Vzhledem k věku se dá předpokládat, že fotbal na superšpičkové úrovni může hrát ještě nějakou tu sezonu, což hodnotu šestinásobného držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa drží pořád pěkně nahoře. O jeho marketingovém potenciálu snad ani není třeba mluvit. Profimedia.cz
 9. – 12. Jadon Sancho (Borusiia Dortmund)  Jadonovi Sanchovi bylo teprve 14 let, když za něho Manchester City zaplatil Watfordu 65 tisíc liber. Šikovný útočník svou hodnotu záhy zmnohonásobil, protože v létě roku 2017 za něho Borussia Dortmund zaplatila téměř devět milionů eur. Začínal sice jako obránce, ale prokousal se až na post ofenzivního záložníka či útočníka, na němž se cítí jako násoska ve výčepu. Velká část fotbalových expertů míní, že v jeho osobě roste Anglii výjimečný hráč. Na kontě má už 18 startů v seniorské reprezentaci a tři vstřelené góly. Jeho tržní cena se už podle portálu TransferMarkt dostala na třícifernou hodnotu v řádu milionů eur. Profimedia.cz
 9. – 12. Erling Haaland (Borussia Dortmund)  Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým mladíkem v Evropě. Dvacetiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem, který se do povědomí širší veřejnosti dostal na loňském mistrovství světa hráčů do 20 let, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Všechny je nasázel v jediném utkání proti Hondurasu, které Norové vyhráli 12:0. Od té doby stačil přestoupit z rakouského Salzburku do Dortmundu, kde se okamžitě stal superhěvzdou týmu. Je to rozený kanonýr, který jednou může Borussii dotáhnout k titulu v německé Bundeslize a třeba i k triumfu v Lize mistrů. Pokud ovšem dříve nepřestoupí do některého věhlasnějšího a bohatšího velkoklubu, který by za jeho služby musel zaplatit sto (či více) milionů eur. Profimedia.cz
 9. – 12. Joao Félix (Atlético Madrid)  Budoucí nástupce Cristiana Ronalda v portugalské reprezentaci – i tak se hovořilo o útočníkovi Joao Félixovi, když loni v létě za 126 milionů eur přestupoval z Benfiky Lisabon do Atlétika Madrid. Španělský supertalent se sice nějakou dobu v novém působišti rozkoukával a zůstával poněkud za očekáváním, nyní už ale dokazuje, že prognózy expertů o jeho zářivé budoucnosti nebyly liché. Vzhledem k tomu, že je mu teprve 21 let, jeho cena může v budoucnosti vyletět vysoko nad sto milionů eur. Profimedia.cz
13
Fotogalerie

Aktuální tržní ceny 12 nejdražších fotbalistů současnosti. Za ty prachy by rok fungovalo krajské město

Za peníze, které utrácejí fotbalové kluby za nejlepší hráče, by mohlo v českých krajích fungovat celý rok menší krajské město. Blíží se nám další zimní přestupové období, v němž se zřejmě dočkáme opět nějakého zajímavého transferu za velké peníze.

slide-nejdražší.jpg

Za pár dnů se na přestupovém trhu začne obchodovat (i) s aktuálně nejdražšími fotbalisty. Do jakých výšin by se mohly vyšplhat sumy, za něž by hráči měnili dres? V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete tucet borců seřazených nikoli podle jejich schopností nebo aktuální formy, nýbrž podle odhadované ceny, kterou by za ně musel zaplatit případný zájemce, jak ji vyjádřil portál TransferMarkt, (aniž by ovšem zohledňoval výši výstupních klauzulí, jež mají někteří borci zakotveny ve smlouvách).

Pokračování 2 / 13

9. – 12. Lionel Messi (Barcelona)

Lionel Messi-2018.jpg

Věk: 33 let
Smlouva do roku: 2021
Odhadovaná tržní hodnota: 100 milionů eur

Vypadá to, že Argentinec Lionel Messi je hráčem z jiné planety. Proč by jinak měl ve smlouvě výstupní klauzuli, podle níž může odejít do jiného klubu, pokud zájemce zaplatí 700 milionů eur? Je však nereálné, že by za něho tyto peníze někdo zaplatil. Navíc možná po sezoně odejde z Barcelony úplně zadarmo, protože mu vyprší kontrakt a k jeho prodloužení se zatím moc nemá. Takže jaká je jeho skutečná tržní hodnota? Podle portálu TransferMarkt činí rovných sto milionů eur.

Messi zvládá další a další sezony s takovou lehkostí a bravurou, až to bere dech. Vzhledem k věku se dá předpokládat, že fotbal na superšpičkové úrovni může hrát ještě nějakou tu sezonu, což hodnotu šestinásobného držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa drží pořád pěkně nahoře. O jeho marketingovém potenciálu snad ani není třeba mluvit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 13

9. – 12. Jadon Sancho (Borusiia Dortmund)

Jadon Sancho-Dortmund1.jpg

Věk: 20 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 100 milionů eur

Jadonovi Sanchovi bylo teprve 14 let, když za něho Manchester City zaplatil Watfordu 65 tisíc liber. Šikovný útočník svou hodnotu záhy zmnohonásobil, protože v létě roku 2017 za něho Borussia Dortmund zaplatila téměř devět milionů eur. Začínal sice jako obránce, ale prokousal se až na post ofenzivního záložníka či útočníka, na němž se cítí jako násoska ve výčepu.

Velká část fotbalových expertů míní, že v jeho osobě roste Anglii výjimečný hráč. Na kontě má už 18 startů v seniorské reprezentaci a tři vstřelené góly. Jeho tržní cena se už podle portálu TransferMarkt dostala na třícifernou hodnotu v řádu milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

9. – 12. Erling Haaland (Borussia Dortmund)

Erling Haaland-Dortmund1.jpg

Věk: 20 let
Smlouva do roku: 2024
Odhadovaná tržní hodnota: 100 milionů eur

Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým mladíkem v Evropě. Dvacetiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem, který se do povědomí širší veřejnosti dostal na loňském mistrovství světa hráčů do 20 let, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Všechny je nasázel v jediném utkání proti Hondurasu, které Norové vyhráli 12:0.

Od té doby stačil přestoupit z rakouského Salzburku do Dortmundu, kde se okamžitě stal superhěvzdou týmu. Je to rozený kanonýr, který jednou může Borussii dotáhnout k titulu v německé Bundeslize a třeba i k triumfu v Lize mistrů. Pokud ovšem dříve nepřestoupí do některého věhlasnějšího a bohatšího velkoklubu, který by za jeho služby musel zaplatit sto (či více) milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 13

9. – 12. Joao Félix (Atlético Madrid)

Joao Félix.jpg

Věk: 21 let
Smlouva do roku: 2026
Odhadovaná tržní hodnota: 100 milionů eur

Budoucí nástupce Cristiana Ronalda v portugalské reprezentaci – i tak se hovořilo o útočníkovi Joao Félixovi, když loni v létě za 126 milionů eur přestupoval z Benfiky Lisabon do Atlétika Madrid. Španělský supertalent se sice nějakou dobu v novém působišti rozkoukával a zůstával poněkud za očekáváním, nyní už ale dokazuje, že prognózy expertů o jeho zářivé budoucnosti nebyly liché. Vzhledem k tomu, že je mu teprve 21 let, jeho cena může v budoucnosti vyletět vysoko nad sto milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 13

8. Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

Trent Alexander-Arnold.jpg

Věk: 22 let
Smlouva do roku: 2024
Odhadovaná tržní hodnota: 110 milionů eur

Ještě v teenagerovském věku si Trent Alexander-Arnold odbyl debut v anglické nejvyšší soutěži a nyní – ve 22 letech - je už jednou z jejích největších hvězd. Zahrál si na předloňském mistrovství světa v Rusku, loni vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů a letos Premier League.

Na Anfield Road věří, že z něho jednou bude klubová hvězda velikosti Stevena Gerrarda, který je jeho největším vzorem. Alexander-Arnold sice není záložníkem a jeho místo je na pravé straně obrany, ale díky své univerzálnosti může působit i jako (defenzivní) záložník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

4. – 7. Kevin de Bruyne (Manchester City)

Kevin De Bruyne-Manchester City1.jpg

Věk: 29 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 milionů eur

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Devětadvacetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že je už několik sezon nejlepším hráčem v Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 13

4. – 7. Harry Kane (Tottenham Hotspur)

Harry Kane2.jpg

Věk: 27 let
Smlouva do roku: 2024
Odhadovaná tržní hodnota: 120 milionů eur

Sedmadvacetiletý útočník Tottenhamu Harry Kane navazuje v aktuálním ročníku Premier League na skvělé výkony z předchozích sezon. Anglický forvard nastoupil do 12 ligových zápasů v základní sestavě a postaral se o devět gólů, což je více než třetina všech branek, které Spurs zaznamenali.

Ostrovní experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už před několika lety tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 13

4. – 7. Mohamed Salah (Liverpool)

Mohamed Salah-Liverpool1.jpg

Věk: 28 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 milionů eur

Dvakrát v řadě (2017 a 2018) získal egyptský útočník Mohamed Salah cenu pro nejlepšího afrického fotbalistu roku a možná to nebylo naposled, co tuto stále prestižnější individuální trofej získal. Žádnému hráči v historii nejvyšší anglické soutěže se nepodařilo vystřílet si titul nejlepšího kanonýra tak rychle po příchodu do ligy, jako to zvládl egyptský reprezentant v dresu Liverpoolu v sezoně 2017/18. Loni přivedl Reds k triumfu v Lize mistrů, letos po třiceti letech k vítězství v Premier League.

Osmadvacetiletý útočník zaznamenal během své premiérové sezony na ostrovech 32 branek, čímž překonal rekord mezi hráči do 26 let, který do té doby drželi Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez s 31 trefami. I proto na Anfield Road neváhali a už v roce 2018 své superhvězdě prodloužili a náležitě vylepšili kontrakt, který mu až do roku 2023 zaručuje týdenní gáži ve výši 200 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 13

4. – 7. Sadio Mané (Liverpool)

Sadio Mané-Liverpool.jpg

Věk: 28 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 milionů eur

Senegalský reprezentant Sadio Mané hraje už pátým rokem v dresu Liverpoolu, kam zamířil v létě roku 2016 za 34 milionů liber ze Southamptonu. Stejně jako v předchozím působišti patří i na Anfield Road k oporám mužstva. Jeho blesková adaptace na nové prostředí mnohé odborníky zaskočila. Mané se rychle stal jednou z nepostradatelných opor mužstva. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Reds v Premier League  67 gólů ve 138 zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

2. – 3. Neymar (Paris Saint-Germain)

Neymar-PSG1.jpg

Věk: 28 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 128 milionů eur

Byla to přestupová bomba největšího kalibru. Když před třemi lety přestoupil Brazilec Neymar z Barcelony do Paris Saint-Germain, zatočila se z částky, kterou za něho francouzský klub zaplatil, nejednomu hlava. Jeho cena vyskočila na 222 milionů eur a více než dvojnásobně překonala tehdejší rekordní transfer. Od té doby hodnota osmadvacetiletého Brazilce, který je jednou z největších hvězd na světě, spadla řádově o desítky milionů eur dolů. I tak ale pořád patří mezi nejdražší fotbalové klenoty na planetě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

2. – 3. Raheem Sterling (Manchester City)

Raheem Sterling-Manchester City12.jpg

Věk: 26 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 128 milionů eur

Raheem Sterling střílí od roku 2015 góly v dresu Manchesteru City, čímž si u fanoušků Liverpoolu vysloužil zařazení do škatulky „zrádce“, protože k arabským šejkům odešel především kvůli nadstandardně tučné výplatě. Vypadá to ale, že peníze, které za něho Citizens vynaložili a jež mu platí na účet, se vyplácejí. V 28 letech je jednou z nejzářivějších hvězd Premier League i světového fotbalu. Tomu také odpovídá jeho aktuální tržní hodnota.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 13

1. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)

Kylian Mbappe1.jpg

Věk: 21 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 180 milionů eur

Zázračné dítě francouzského fotbalu se jmenuje Kylian Mbappé. Dvacetiletý útočník Paris Saint-Germain je momentálně asi největším světovým talentem mezi svými vrstevníky a podle portálu TransferMarkt je také hráčem s aktuálně nejvyšší tržní hodnotou.

V roce 2015 pomohl reprezentaci galského kohouta do 19 let k titulu mistrů Evropy a předloni už byl ofenzivním esem seniorského národního týmu na šampionátu v Rusku, kde pomohl čtyřmi brankami k zisku zlatých medailí. A to byl druhým nejmladším hráčem na turnaji. Jeho talent zazářil nejdříve v dresu Monaka, odkud ho vykoupili šejkové vlastnící Paris Saint-Germain za 135 milionů eur, čímž z něho v tu chvíli udělali druhého nejdražšího fotbalistu v historii. Dnes je jeho cena téměř dvojnásobná.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud