All-Star tým letošního ročníku fotbalové ligy. Vládnou mu hráči Slavie

Je dobojováno. Ligový titul získali fotbalisté Slavie, kteří ovládli také individuální statistiky. Nejvíc pozic obsadili rovněž v All-Star týmu uplynulé sezony.

Bez názvu.jpg

Slavia se stala domácí jedničkou i zásobárnou české reprezentace. To se logicky projevilo na složení nejlepší ligové jedenáctky. Do té jsme zařadili také zástupce Plzně, Sparty, Teplic, ale rovněž jednoho hráče z Karviné. Podobu All-Star týmu sezony 2016/17 podle portálu SportRevue.cz najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jan Laštůvka (Karviná)

Jan Laštůvka Karviná.jpg

Nejvíc ligových nul vychytal tradičně spolehlivý Matúš Kozáčik, velmi dobré výkony podával Jiří Pavlenka, klidně bychom mohli ukázat i na Martina Dúbravku či Tomáše Koubka, naše volba ale padla na Jana Laštůvku z Karviné.

Gólman s bohatými zahraničními zkušenostmi sice inkasoval 44 branek (víc dostali jen dva brankáři), přesto předvedl ohromné množství neuvěřitelných zákroků, kterými pomohl nováčkovi k bezproblémové záchraně. Nebýt jeho, vše mohlo být jinak…

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce - Vjačeslav Karavajev (Sparta)

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Jistota na pravém kraji obrany. Přestože hra Sparty v mnoha ohledech drhla, ruský bek Vjačeslav Karavajev si udržoval konstantní výkonnost. Letní posila z CSKA Moskva dala tři góly, navíc přidala osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – Roman Hubník (Plzeň)

Roman Hubník.jpg

Jediný zástupce stříbrné Viktorky. Dvaatřicetiletý stoper Roman Hubník potvrdil, že patří k nejlepším hráčům soutěže a po celý rok byl oporou plzeňského týmu. S výjimkou dvou zápasů byl pokaždé v základní sestavě, vyvaroval se zbytečných chyb a odvedl vysoký standard.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 12

Stoper – Simon Deli (Slavia)

Simon Deli Ngadjui.jpg

Slávistickým fanouškům někdy vstávaly chlupy hrůzou, když viděli, co všechno si dovolí Simon Deli. Pravda, i on to někdy přehnal, vysoké sebevědomí ale k jeho hře zkrátka patří. Pětadvacetiletý reprezentant z Pobřeží slonoviny odehrál parádní ročník a podle mnohých v něm byl nejlepším stoperem ligy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Jan Krob (Teplice)

Jan Krob.jpg

Poměrně vydařenou sezonu prožili na Stínadlech. Jedním z klíčových hráčů Teplic byl obránce Jan Krob, který sice odehrál jen 24 zápasů, přesto v nich stihl zaznamenat dvanáct asistencí a stal se nejlepším nahrávačem soutěže. I proto jsme ho upřednostnili třeba před Davidem Limberským.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Martin Fillo (Teplice)

Martin Fillo 2.jpg

Další teplický hráč ve výběru. Martin Fillo si toto místo rozhodně zaslouží, odehrál totiž parádní ročník a patřil k nejlepším ofenzivním hráčům soutěže. V 28 duelech dal osm branek, přidal tři asistence a na jeho akce se krásně dívalo. Dokonce se dočkal reprezentační pozvánky od Karla Jarolíma na zápas v Belgii, ze zdravotních důvodů musel ale odmítnout.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Michael Ngadeu-Ngadjui (Slavia)

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Michael Ngadeu-Ngadjui, letní posila z Kamerunu, se nevyhnul slabším momentům. Hledal se v úvodu sezony a trochu klopýtal i na jaře, po zlatém africkém šampionátu. Trenér Jaroslav Šilhavý ho ale vždy podržel a šestadvacetiletý záložník se mu za to odměnil. K titulu pomohl šesti góly, dva z nich vstřelil v posledních dvou kolech a v Edenu budou mít co dělat, aby ho udrželi.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Josef Hušbauer (Slavia)

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Klíč ke slávistickému úspěchu a zřejmě nejlepší hráč ligy. Josef Hušbauer si po loňském přesunu do Slavie našel svou pozici a stal se nenápadným motorem na cestě za titulem. K tomu pomohl třemi góly, deseti nahrávkami, ale hlavně přesnou, nápaditou a bezchybnou hrou ve středu zálohy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 12

Levý záložník – Jaromír Zmrhal (Slavia)

Jaromír Zmrhal 3.jpg

Slávisté se v závěru ligy občas trápili a výpadek formy neminul ani Jaromíra Zmrhala. Přesto třiadvacetiletý reprezentační záložník odehrál parádní ročník a byl jedním z nejlepších hráčů Slavie. Zasáhl do všech třiceti kol, k titulu pomohl sedmi vstřelenými góly a pěti nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 12

Útočník – Milan Škoda (Slavia)

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Nejproduktivnější ligový hráč a jeden z hlavních strůjců mistrovské jízdy Slavie. Milan Škoda dal v sezoně 15 branek a společně s Davidem Lafatou se podělil o korunu pro krále střelců. Navrch přidal ještě šest nahrávek. Naposledy se však trefil v utkání 25. kola na Slovácku…

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – David Lafata (Sparta)

David Lafata Sparta 4.jpg

Nejproduktivnější hráč Sparty. David Lafata dal v sezoně 15 branek, přidal dvě asistence a společně se Škodou získal další korunu pro krále střelců. Většinu branek dal ale na podzim, na jaře se trefil už jen pětkrát.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud