All-Star tým první poloviny HET ligy. Vládne mu Plzeň, fotbalisté Sparty chybí

Fotbalový podzim nekončí, o víkendu je na programu ještě jedno kolo, všechny týmy už ale odehrály patnáct duelů a soutěž je ve své polovině. Kdo byl nejvíc vidět?

Bez názvu.jpg

Lize vládne plzeňská Viktorka, která ani jednou neprohrála a z patnácti kol vydolovala 43 bodů. O jedenáct bodů zpět je Olomouc a další tři body ztrácí Slavia. Sparta, která byla největším aspirantem na zisk titul, tápe a je až pátá. I proto nemá žádného zástupce v All-Star týmu první poloviny HET ligy, jehož podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Miloš Buchta (Olomouc)

Miloš Buchta.jpg

Mohli jsme ukázat na Jana Laštůvku, Matúše Kozáčika či Martina Dúbravku, naší volbou se ale stal Miloš Buchta z Olomouce. Sedmatřicetiletý gólman ligového nováčka vychytal osm čistých kont, v patnácti zápasech předvedl už 42 zákroků a v průměru inkasuje jen 0,6 branky na zápas.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Jan Bořil (Slavia)

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na podzim se dostal do životní formy, která ho katapultovala až do základní sestavy národního týmu. Umí hrát na obou krajích obrany, zatímco ve Slavii nastupuje napravo, v reprezentaci hraje zleva. Taky je hodně aktivní směrem dopředu, a co se týká počtu přihrávek, je dokonce na třetím místě mezi všemi ligovými hráči.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – Lukáš Hejda (Plzeň)

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Viktorka ani jednou neprohrála, jediné body ztratila za remízu v Teplicích. Plzeň dostala jen pět gólů, což je nejméně ze všech týmů. Dirigentem a lídrem zadních řad je Lukáš Hejda, který letos zasáhl do všech zápasů a jen jednou chyběl v základní sestavě.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 12

Stoper – Jakub Jugas (Slavia)

Jakub Jugas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Druhou nejlepší obranu po Plzni má Slavia, která dostala pouhých šest branek. Lví podíl na tom má letní posila Jakub Jugas, který letos na hřišti nechyběl ani jednu minutu. Zůstane však v Edenu? Údajně okolo něj krouží Newcastle.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Eduard Sobol (Slavia)

Eduard Sobol 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Slavia ho přivedla na poslední chvíli na hostování ze Šachtaru Doněck, sázka na něj se však vyplatila. Eduard Sobol od sedmého kola nevynechal ani jednu minutu a patří k nejlepším posilám sešívaného kádru. V duelu s Mladou Boleslaví vstřelil i první ligový gól.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Jan Kopic (Plzeň)

Jan Kopic ČR.jpg

Druhý nejproduktivnější ligový hráč. Pět gólů a sedm nahrávek – taková je bilance Jana Kopice, jenž se zabydlel i v sestavě národního týmu. Aktuálně hraje v životní formě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – David Houska (Olomouc)

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Olomouc válí. Sigma drží senzační druhé místo a svými výkony baví celou ligu. Dva její hráči se dokonce dostali do reprezentace. Jedním z nich je i David Houska, který hraje v parádní formě a ke čtyřem gólům přidal už tři nahrávky.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Daniel Kolář (Plzeň)

Daniel Kolář Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Plzeň ho loni poslala přes palubu, Daniel Kolář zamířil do Turecka a zdálo se, že to nejlepší má už za sebou. V létě se spekulovalo o jeho příchodu do Dukly, Pavel Vrba ho ale zlákal zpět do Plzně a Kolář se mu odvděčil. Letos dal už pět branek, přidal jednu nahrávku a patří ke klíčovým hráčům Viktorky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 12

Levý záložník – Martin Fillo (Teplice)

Martin Fillo 3.jpg

„Uklidil“ se trochu do ústraní, v Teplicích se ale dostal do parádní formy a aktuálně patří k nejlepším krajním záložníkům ligy. Martin Fillo dal letos čtyři góly, přidal tři asistence a dokonce se spekuluje o jeho návratu do Plzně.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 12

Útočník – Michael Krmenčík (Plzeň)

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejlepší hráč podzimu. Plzeňský válec dal devět branek a vládne ligovým kanonýrům. Navrch přidal ještě šest nahrávek a táhne Viktorku vstříc titulu. Daří se mu i v reprezentaci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Stanislav Tecl (Jablonec)

Stanislav Tecl Jablonec.jpg

Ve Slavii se příliš neprosadil, a tak odešel na hostování zpátky do Jablonce. Na severu Čech válí a dokonce se spekulovalo o jeho návratu do reprezentace. Na kontě má už osm branek a je druhým nejlepším ligovým střelcem.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud