Baník je na lovu. 6 hráčů, kteří v zimě mohou posílit fotbalovou Ostravu

Baník čeká krušné jaro. Ostravský tým přezimuje na patnáctém místě tabulky a čekají ho záchranářské boje. Na východě republiky už se proto spekuluje o jméně nového trenéra, ale také o nových posilách.

Bez názvu2.jpg

Tým okolo Milana Baroše musí přidat. Baník nutně shání nového gólmana, ale také posily na další posty. Jména šesti hráčů, kteří by mohli v zimě přijít do Ostravy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Martin Fillo

Martin Fillo 3.jpg

Tohle by byla posila jako hrom. Martin Fillo se usadil v Teplicích a patří k nejlepším krajním záložníkům ligy. Dokonce se nahlas hovoří o návratu do Plzně. Pokud by z něj ale sešlo, mohl by se stěhovat i jinam. Třeba do Ostravy, která u autora letošních pěti branek a tří asistencí hodně stojí. 

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Marek Havlík

Marek Havlík 3.jpg

Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník Marek Havlík odehrál během podzimu všech šestnáct kol a s výjimkou posledního zápasu byl pokaždé v základní sestavě Slovácka. Do statistik se zapsal i dvěma brankami, které vstřelil ve vzájemném souboji s Ostravou. Možná právě od té doby se dostal na seznam vytipovaných posil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Milan Heča

Milan Heča.jpg

Úkol číslo jedna zní – najít brankáře. Petr Vašek totiž své angažmá ukončil předčasně a Baník má k dispozici duo Martin Šustr a František Chmiel. V Ostravě však nezahálejí a už rozhodili lasa. Volbou číslo jedna by se mohl stát šestadvacetiletý Milan Heča, který je už několik let oporou Slovácka. Vyměnil by čtrnáctý celek tabulky za patnáctý?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Daniel Holzer

Daniel Holzer Zlín.jpg

Návrat ztraceného syna? Daniela Holzera měli ostravští fanoušci hodně rádi, on je ale zradil a před rokem přestoupil do Sparty. Jenže na Letné se příliš neprosadil a od léta hostuje ve Zlíně. Teď by se však dvaadvacetiletý talent mohl vrátit domů. „Já k tomu mohu jenom říct, že pokud by nabídka ze strany Baníku přišla, určitě bych se jí nebránil. Spíš naopak. Rád bych si za Baník zase zahrál,“ uvedl. Je však otázkou, jak by ho přijali horkokrevní fanoušci…

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Jan Laštůvka

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Hodně zajímavé jméno na seznamu. Baník by se údajně mohl pustit i do námluv s Janem Laštůvkou. Zkušený gólman loni vychytal záchranu Karviné a v létě se stal jedničkou Slavie. K Ostravě má ale silné poutu, vždyť zde v roce 2004 oslavil mistrovský titul a poté odešel do Šachtaru Doněck. Ve Slavii s jeho výkony nejsou tolik spokojeni, vrátí se tak na východ republiky?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Patrizio Stronati

Patrizio Stronati 2.jpg

Třiadvacetiletý obránce už v Ostravě působil. V týmu si vybojoval silnou pozici a v roce 2015 přestoupil do Austrie Vídeň. V Rakousku se ale příliš neprosadil a před rokem ho na hostování získala Mladá Boleslav. 

Patrizio Stronati na podzim nastupoval v základní sestavě, klub však zřejmě neuplatní opci. To by mohla být šance pro Baník, který by o návrat stál. Jenže je tu zádrhel. „Austria má totiž aktuálně problémy se stopery. I z mého rozhovoru se sportovním ředitelem klubu vyplynulo, že pokud Mladá Boleslav opci neuplatní, Austria si Patrizia stáhne zpět a hráč zahájí přípravu ve svém klubu,“ uvedl hráčův agent Václav Svěrkoš.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud