David Lischka (Sparta Praha) Je odchovancem Baníku, ligu si za něj ale nikdy nezahrál. Nastupoval v Karviné, pak byl v Jablonci a poslední dva roky je hráčem Sparty. Třiadvacetiletý stoper přicházel na Letnou s ním, že by měl být stoperem číslo jedna, jenže letos si připsal jen pět startů a v Praze nejspíš skončí. Kam povedou jeho kroky? Údajně jej chce Baník, který možná přijde o Patrizia Stronatiho. Lischku však prý vábí také polská Wisla Krakov.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Puškáč (Bohemians 1905)  Baník jej lákal už dříve, tehdy ale David Puškáč přestoupil z Opavy do Bohemians 1905. V Praze potvrdil své kvality, teď by se však mohl vrátit zpátky na východ republiky. Svou pozornost na něj totiž opět zaměřili v Ostravě, které by se schopnosti osmadvacetiletého útočníka náramně hodily. Puškáč má totiž za sebou životní sezonu, během níž nastřílel pět branek a přidal tři asistence.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Ostrák (1. FC Köln) Jednadvacetiletý záložník má za sebou premiérovou ligovou sezonu. Tomáš Ostrák během ní odehrál 26 zápasů v karvinském dresu a vstřelil i svůj první gól. Svými výkony zaujal, v Karviné ale pokračovat nebude a vrací se z hostování zpátky do německého Kolína nad Rýnem. Účastník EURA jednadvacítek by se ale pět mohl objevit i ve Fortuna lize, kromě Baníku jej totiž sleduje i Plzeň.  Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Antonín Růsek (Zbrojovka Brno) Stejně jako v případě Puškáče, tak i Antonína Růska Baník sleduje už déle. Dvaadvacetiletý útočník v uplynulém ročníku nasázel sedm branek, stal se nejlepším střelcem Zbrojovky, pádu Brna ale stejně nezabránil. Je otázkou, jestli bude hrát druhou ligu, nebo zůstane mezi elitou. Baník totiž nemusí být jediným zájemcem o jeho služby.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Baník je na lovu posil. Toto je 7 hráčů, kteří jsou spojováni s přestupem do Ostravy

Fotbalistům Baníku letošní sezona nevyšla. Ostravané skončili až osmí a do pohárů tak opět neprošli. Dá se proto čekat, že tým trenéra Ondřeje Smetany bude aktivní na přestupovém trhu.

Kádr Baníku projde proměnou. V zahraničí je zájem o Patrizia Stronatiho, do Zlína zamířil Martin Fillo a na odchodu by mohl být i Daniel Holzer, dá se však čekat i příchod několika nových posil. Jména sedmi hráčů, kteří by se mohli objevit v Ostravě, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Tomáš Ladra (Mladá Boleslav) 

Tomáš Ladra MB Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník začal letošní sezonu v Jablonci, na jaře už byl ale zpátky v Mladé Boleslavi, které patří. Prožil další povedený ročník, dal celkem šest branek, přidal i stejný počet asistencí a teď by se mohl posunout o kus dál. Tomáše Ladru, jenž má dosud na kontě 105 ligových startů, totiž údajně vábí Baník. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

David Lischka (Sparta Praha) 

David Lischka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Je odchovancem Baníku, ligu si za něj ale nikdy nezahrál. Nastupoval v Karviné, pak byl v Jablonci a poslední dva roky je hráčem Sparty. Třiadvacetiletý stoper přicházel na Letnou s ním, že by měl být stoperem číslo jedna, jenže letos si připsal jen pět startů a v Praze nejspíš skončí. Kam povedou jeho kroky? Údajně jej chce Baník, který možná přijde o Patrizia Stronatiho. Lischku však prý vábí také polská Wisla Krakov. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

David Puškáč (Bohemians 1905) 

David Puškáč Bohemians Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Baník jej lákal už dříve, tehdy ale David Puškáč přestoupil z Opavy do Bohemians 1905. V Praze potvrdil své kvality, teď by se však mohl vrátit zpátky na východ republiky. Svou pozornost na něj totiž opět zaměřili v Ostravě, které by se schopnosti osmadvacetiletého útočníka náramně hodily. Puškáč má za sebou životní sezonu, během níž nastřílel pět branek a přidal tři asistence. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Tomáš Ostrák (1. FC Köln) 

Tomáš Ostrák Karviná Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý záložník má za sebou premiérovou ligovou sezonu. Tomáš Ostrák během ní odehrál 26 zápasů v karvinském dresu a vstřelil i svůj první gól. Svými výkony zaujal, v Karviné ale pokračovat nebude a vrací se z hostování zpátky do německého Kolína nad Rýnem. Účastník EURA jednadvacítek by se ale pět mohl objevit i ve Fortuna lize, kromě Baníku jej totiž sleduje i Plzeň. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Antonín Růsek (Zbrojovka Brno) 

Antonín Růsek Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako v případě Puškáče, tak i Antonína Růska Baník sleduje už déle. Dvaadvacetiletý útočník v uplynulém ročníku nasázel sedm branek, stal se nejlepším střelcem Zbrojovky, pádu Brna ale stejně nezabránil. Je otázkou, jestli bude hrát druhou ligu, nebo zůstane mezi elitou. Baník totiž nemusí být jediným zájemcem o jeho služby. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Eduardo Santos (MFK Karviná) 

Eduardo Santos Karviná Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Společně s Ostrákem má za sebou povedený rok v karvinském dresu. A oba je sleduje jak Baník, tak Plzeň. Třiadvacetiletý brazilský stoper odehrál dobrou sezonu, patřil k nejlepším hráčům slezského celku a svými výkony si nahlas řekl o zajímavý přestup. Kam tedy nakonec zamíří? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Christ Tiéhi (SFC Opava) 

Christ Tiéhi Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Na radaru Baníku je už nějakou dobu také Christ Tiéhi. Dvaadvacetiletý francouzský střední záložník má za sebou premiérovou sezonu v Opavě, během níž zaujal dobrými výkony. Sestupu Slezanů sice nezabránil, nepředpokládá se ale, že bude hrát i ve druhé lize. Baníku by se mohl hodit. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud