David Lischka  Baník v létě přišel o lídra zadních řad Patrizia Stronatiho, jenž zamířil do Maďarska, a fanoušci se báli, jak bez něj bude tým fungovat. S odpovědí však přispěchal David Lischka, jenž do Ostravy přišel na hostování ze Sparty. Na Letné předpoklady, které se do něj vkládaly, nenaplnil, zato v Baníku začal velmi dobře. Čtyřiadvacetiletý stoper se ihned zabydlel v základní sestavě a na kontě má už tři vstřelené góly. 
 Jiří Fleišman Platí pro něj totéž, co pro Jana Laštůvku. Jiří Fleišman sice není v Baníku tak dlouho jako zkušený gólman, nicméně ostravský dres nosí už od sezony 2017/18 a na hřišti pokaždé vypustí duši. Šestatřicetiletý bek má v ostravské kabině velké slovo a zápas co zápas ukazuje, že do starého železa ještě zdaleka nepatří. Důkazem je i jeho letošní bilance – v sedmi zápasech dal jeden gól a přidal tři nahrávky. 
 David Buchta V Ostravě působí několik nadějných mladíků. Jedním z nich je dvaadvacetiletý David Buchta, jenž loňskou sezonu končil s šesti góly a čtyřmi nahrávkami. Také letos začal mladý záložník v základní sestavě a hned ve druhém duelu pomohl gólem k demolici Zlína. Pak už ale přidal jen jeden zápas a od té doby chybí kvůli zranění. Letos však rozhodně neřekl poslední slovo, v Baníku si od něj hodně slibují. 
 Ladislav Almási Baník byl v létě aktivní na přestupovém trhu a přivedl několik zajímavých posil. Tou nejdražší z nich byl Ladislav Almási, za něhož Ostravané zaplatili okolo dvanácti milionů korun. Důrazný slovenský útočník naposledy hostoval v Rusku, Baník ho ale vykoupil ze slovenského Ružomberoku. V sedmi zápasech se sice zatím trefil jen dvakrát, už ale stihl ukázat kvality a svůj střelecký účet ještě rozhodně navýší. 
5
Fotogalerie

Baník je po letech zase nahoře. 5 hráčů, kteří mohou dostat Ostravu do pohárů

Baník po několika slabých sezonách zabral. Ostravanům vyšel úvod sezony, v tabulce jsou čtvrtí a ztrácí pouhé tři body na vedoucí Plzeň.

Ostravský Baník příští rok oslaví sto let a k tomuto výročí by si rád nadělil postup do pohárové Evropy. Svěřenci trenéra Ondřeje Smetany vstoupili do nového ročníku velmi dobře a drží se v horních patrech tabulky. Zůstane Baník nahoře? Klidně se to může stát. Jména pěti hráčů, kteří tým mohou dovést do pohárů, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jan Laštůvka 

Jan Laštůvka Baník 2.jpg

Je mu sice už 39 let, věk ale nehraje v jeho případě vůbec žádnou roli. Jan Laštůvka se stále udržuje v parádní kondici a pořád se řadí po bok elitních ligových gólmanů. Dříve působil v Karviné a ve Slavii, jeho srdce ale patří Baníku, jehož fanoušci zkušeného gólmana milují. Laštůvka je osobností na hřišti i v kabině, spoluhráči za ním jdou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Lischka 

David Lischka Baník Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Baník v létě přišel o lídra zadních řad Patrizia Stronatiho, jenž zamířil do Maďarska, a fanoušci se báli, jak bez něj bude tým fungovat. S odpovědí však přispěchal David Lischka, jenž do Ostravy přišel na hostování ze Sparty. Na Letné předpoklady, které se do něj vkládaly, nenaplnil, zato v Baníku začal velmi dobře. Čtyřiadvacetiletý stoper se ihned zabydlel v základní sestavě a na kontě má už tři vstřelené góly. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jiří Fleišman 

Jiří Fleišman Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Platí pro něj totéž, co pro Jana Laštůvku. Jiří Fleišman sice není v Baníku tak dlouho jako zkušený gólman, nicméně ostravský dres nosí už od sezony 2017/18 a na hřišti pokaždé vypustí duši. Šestatřicetiletý bek má v ostravské kabině velké slovo a zápas co zápas ukazuje, že do starého železa ještě zdaleka nepatří. Důkazem je i jeho letošní bilance – v sedmi zápasech dal jeden gól a přidal tři nahrávky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Buchta 

David Buchta Baník 21 Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

V Ostravě působí několik nadějných mladíků. Jedním z nich je dvaadvacetiletý David Buchta, jenž loňskou sezonu končil s šesti góly a čtyřmi nahrávkami. Také letos začal mladý záložník v základní sestavě a hned ve druhém duelu pomohl gólem k demolici Zlína. Pak už ale přidal jen jeden zápas a od té doby chybí kvůli zranění. Letos však rozhodně neřekl poslední slovo, v Baníku si od něj hodně slibují. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ladislav Almási 

Ladislav Almási Baník Michal TUREK MAFRA Profimedia.jpg

Baník byl v létě aktivní na přestupovém trhu a přivedl několik zajímavých posil. Tou nejdražší z nich byl Ladislav Almási, za něhož Ostravané zaplatili okolo dvanácti milionů korun. Důrazný slovenský útočník naposledy hostoval v Rusku, Baník ho ale vykoupil ze slovenského Ružomberoku. V sedmi zápasech se sice zatím trefil jen dvakrát, už ale stihl ukázat kvality a svůj střelecký účet ještě rozhodně navýší. 

Foto: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud