Barca bez vůdce. 4 hráči, kteří by mohli nahradit zraněného Iniestu

Není žádným tajemstvím, že Barcelona má v aktuální sezoně problém se středovou řadou, která nehraje v optimální formě. Jediným pilířem, který drží zálohu pohromadě a dokáže ji dirigovat, je Andrés Iniesta. Kapitán mužstva však utrpěl v sobotním utkání na hřišti Valencie vážné zranění a bude dva měsíce mimo hru.

Andres Iniesta - zranění-slide.jpg
Víkendové utkání proti Valencii skončilo pro tahouna Barcelony Andrése Iniestu nešťastně. Kvůli zranění teď bude týmu dva měsíce chybět. (Foto: Profimedia.cz)

Trenér Barcelony Luis Enrique má teď možná novou vrásku na čele. Poté, co kvůli natrženému vazu v pravém koleně musel v sobotním střetnutí ve Valencii ze hřiště záložník Andres Iniesta, musí usilovně přemýšlet nad tím, koho postaví do středu pole na jeho místo.

V kádru má k dispozici několik kvalitních záložníků, kteří by mohli převzít po Iniestovi roli dirigenta a motoru celku, otázkou je, komu z nich dá přednost. V následujících kapitolách najdete čtyři borce, kteří by minimálně v příštích dvou měsících mohli zraněného Španěla v sestavě Barcy nahradit.

Pokračování 2 / 5

Denis Suárez (Španělsko) – 22 let

Denis Suárez.jpg

Mladý španělský záložník Denis Suárez by mohl být v tomto výběru jakousi divokou kartou v rukou trenéra Enriqueho. Momentálně plní více roli náhradníka (v základní sestavě odehrál jen tři ligová utkání), ale jakmile se dostane na hřiště, vždycky okamžitě dává jasně najevo, že v něm dřímá obrovský potenciál. Barcelona ho získala v létě z Villarrealu a v katalánském klubu podepsal čtyřletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Rafinha (Brazílie) – 23 let

Rafinha-Barcelona.jpg

Brazilec Rafinha pendluje nejčastěji na pravé straně hřiště. Buď na postu záložníka, nebo jako ofenzivní křídlo. Teď by se však mohl posunout do středu pole.

V minulém ročníku ho zastavilo v rozletu vážné zranění, aktuální sezona ho však zastihla ve fantastické formě. V pěti ligových zápasech už nastřílel čtyři branky. Rafinha je nesmírně silný na míči, umí přesně nahrát i diktovat tempo hry. Uprostřed zálohy by se určitě cítil jako ryba ve vodě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

André Gomes (Portugalsko) – 21 let

André Gomes.jpg

Mladý portugalský záložník André Gomes přišel v létě do Barcelony z konkurenční Valencie, kde v uplynulých sezonách předváděl skvělé výkony, které ho dostaly až do reprezentace, s níž na Euru ve Francii vyhrál před pár měsíci kontinentální titul. Je typem fotbalisty, který umí hrát pozičně, je klidný, málokdy zmatkuje, ovšem často hraje dost komplikovaně. V současné sezoně naskočil do pěti ligových zápasů, třikrát byl v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Arda Turan (Turecko) – 29 let

Arda Turan-Barcelona.jpg

Turecký reprezentant Arda Turan se stal největším zjevením v dresu Barcelony na začátku aktuální sezony a pravděpodobně je nejžhavějším kandidátem na uvolněný post po Andrési Iniestovi. Že je vynikajícím fotbalistou, osvědčil, když dostal příležitost na místě zraněného Neymara. V La Lize odehrál osm zápasů - z toho šest v základní sestavě - a zaznamenal dva góly a tři asistence. Nejčastěji ho trenér Enrique stavěl na křídla útoku, teď by ho ale mohl stáhnout do středu pole, kde už letos velmi dobře odehrál dvě utkání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud