V dresu katalánského klubu nastoupili fotbalisté mnoha národností. Češi mezi nimi ale stále chybí. A je otázkou, jestli se někdy vůbec svého zástupce na Camp Nou dočkají. Zdá se totiž, že na obzoru není nikdo, kdo by to dokázal změnit.
Pokud ale zapátráme v historii, možná stačilo málo a vše mohlo být jinak. Barcelona v minulosti uvažovala minimálně o čtyřech českých fotbalistech. Jména těch, kteří měli na Camp Nou nejblíže, najdete v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 5
Petr Čech
Jméno dlouholeté opory Chelsea a posléze brankáře Arsenalu padalo v souvislosti s Barcelonou několikrát. Petr Čech totiž ještě v době, kdy chytal v Rennes, přiznal, že by si jednou v katalánském klubu rád zachytal. A tak se o jeho odchodu na Nou Camp mluvilo často, poprvé už v roce 2007. Spekulace se vrátily za další dva roky, kdy Barcelona údajně nabízela téměř 1,6 miliardy korun.
Jméno české brankářské hvězdy se v souvislosti s Barcou skloňovalo i tehdy, když svůj konec oznámil Victor Valdés. Tenkrát se ale Čech na seznam jeho možných nástupců prý nedostal.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 5
Milan Baroš
Jedním z českých fotbalistů, který si mohl zahrát v dresu Barcelony, byl Milan Baroš. Po Euru 2004 v Portugalsku po něm toužil snad každý evropský klub a Barcelona nebyla výjimkou.
Drahomír Kvasnička, Petr Sobol
Tehdejší Barošův zaměstnavatel Liverpool si útočníka cenil na 650 milionů korun. Katalánci ale nabízeli přibližně polovinu. Přestože se spekulovalo o tom, že je pro Baroše připravena čtyřletá smlouva, tehdejší prezident Joan Laporta kvůli vysoké ceně počítal s českým útočníkem do budoucna. Přestup se ale nakonec neuskutečnil.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 5
Tomáš Rosický
Bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický měl před lety nakročeno k tomu stát se jedním z nejlepších fotbalistů planety. O Malého Mozarta z Dortmundu měla v roce 2002 zájem i Barcelona. Katalánci prý byli do Dortmundu ochotni poslat 1,7 miliardy korun. Německý klub požadoval dokonce až dvě miliardy.
„Přemýšlet začnu až v sobotu večer po posledním zápase podzimní ligy,“ přiznával tehdy Tomáš Rosický. Nicméně celá událost později vyšuměla a Rosický v Německu zůstal až do roku 2006, kdy přestoupil do Arsenalu.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 5 / 5
Pavel Nedvěd
Grande Paolo zasvětil většinu fotbalového života Itálii, přestože o něj během angažmá v Juventusu stálo dost klubů. Jedním z nich byla i Barcelona, která Pavla Nedvěda lákala na začátku roku 2004.
Drahomír Kvasnička, Petr Sobol
Šéfové Barcy v té době za Nedvěda údajně nabízeli 1,25 miliardy korun. Astronomická suma ale nakonec ze Španělska nepřilétla. Ačkoliv prý mezi sebou obě strany začaly jednat a Barcelona byla ochotna obětovat některou ze svých hvězd, k přestupu nikdy nedošlo. Nedvědova láska k Itálii byla silnější.
Foto: Profimedia.cz