Bejvávalo. 4 české hvězdy, které chtěla v minulosti Barcelona přivést na Camp Nou

Zahrát si utkání na stadionu Camp Nou, to je pro každého hráče splněním fotbalového snu. Stát se součástí katalánského týmu, to se však povede jen zlomku z nich. Z těch českých se této pocty dosud nikdo nedočkal, i když někteří prý byli angažmá v Barceloně blízko.

V dresu katalánského klubu nastoupili fotbalisté mnoha národností. Češi mezi nimi ale stále chybí. A je otázkou, jestli se někdy vůbec svého zástupce na Camp Nou dočkají. Zdá se totiž, že na obzoru není nikdo, kdo by to dokázal změnit.

Pokud ale zapátráme v historii, možná stačilo málo a vše mohlo být jinak. Barcelona v minulosti uvažovala minimálně o čtyřech českých fotbalistech. Jména těch, kteří měli na Camp Nou nejblíže, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Petr Čech

2006.jpg

Jméno dlouholeté opory Chelsea a posléze brankáře Arsenalu padalo v souvislosti s Barcelonou několikrát. Petr Čech totiž ještě v době, kdy chytal v Rennes, přiznal, že by si jednou v katalánském klubu rád zachytal. A tak se o jeho odchodu na Nou Camp mluvilo často, poprvé už v roce 2007. Spekulace se vrátily za další dva roky, kdy Barcelona údajně nabízela téměř 1,6 miliardy korun.

Jméno české brankářské hvězdy se v souvislosti s Barcou skloňovalo i tehdy, když svůj konec oznámil Victor Valdés. Tenkrát se ale Čech na seznam jeho možných nástupců prý nedostal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Milan Baroš

Baroš.jpg

Jedním z českých fotbalistů, který si mohl zahrát v dresu Barcelony, byl Milan Baroš. Po Euru 2004 v Portugalsku po něm toužil snad každý evropský klub a Barcelona nebyla výjimkou.

Tehdejší Barošův zaměstnavatel Liverpool si útočníka cenil na 650 milionů korun. Katalánci ale nabízeli přibližně polovinu. Přestože se spekulovalo o tom, že je pro Baroše připravena čtyřletá smlouva, tehdejší prezident Joan Laporta kvůli vysoké ceně počítal s českým útočníkem do budoucna. Přestup se ale nakonec neuskutečnil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Tomáš Rosický

Rosický.jpg

Bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický měl před lety nakročeno k tomu stát se jedním z nejlepších fotbalistů planety. O Malého Mozarta z Dortmundu měla v roce 2002 zájem i Barcelona. Katalánci prý byli do Dortmundu ochotni poslat 1,7 miliardy korun. Německý klub požadoval dokonce až dvě miliardy.

„Přemýšlet začnu až v sobotu večer po posledním zápase podzimní ligy,“ přiznával tehdy Tomáš Rosický. Nicméně celá událost později vyšuměla a Rosický v Německu zůstal až do roku 2006, kdy přestoupil do Arsenalu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd.jpg

Grande Paolo zasvětil většinu fotbalového života Itálii, přestože o něj během angažmá v Juventusu stálo dost klubů. Jedním z nich byla i Barcelona, která Pavla Nedvěda lákala na začátku roku 2004.

Šéfové Barcy v té době za Nedvěda údajně nabízeli 1,25 miliardy korun. Astronomická suma ale nakonec ze Španělska nepřilétla.

Ačkoliv prý mezi sebou obě strany začaly jednat a Barcelona byla ochotna obětovat některou ze svých hvězd, k přestupu nikdy nedošlo. Nedvědova láska k Itálii byla silnější.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud