Bejvávalo. 5 velkoklubů, které se kdysi zajímaly o Martina Fenina. Byl mezi nimi i Real Madrid

Když se před lety vracel ze zahraničí do Slavie, nejen on věřil, že oživí vyhasínající kariéru a vrátí se zpět do bývalé formy, díky které zaujal řadu evropských velkoklubů. Realita však byla jiná a Martin Fenin se v Edenu neprosadil. Nezvládl to pak ani v Teplicích, ani nikde jinde.

Byl jednou z největších hvězd světového šampionátu hráčů do 20 let, ze kterého si Češi v roce 2007 přivezli stříbrné medaile. Po návratu z Kanady řádil i v Teplicích a prakticky neustále se debatovalo o tom, kam povedou jeho další kroky. Skloňovala se jména řady klubů, mimo jiné Werder Brémy, Santander či Espaňol Barcelona. Martin Fenin si však nakonec vybral Frankfurt.

V zákulisí tehdy padaly názvy daleko lákavějších destinací. Pět velkoklubů, které se o Fenina zajímaly, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Arsenal

ArsenalLogo.jpg

Manažer Arsenalu Arséne Wenger je proslulý prací s mládeží. Není proto divu, že se po vydařeném šampionátu v souvislosti s Feninem skloňovali právě Kanonýři. V Londýně by se tehdy sešel i s Tomášem Rosickým, ke konkrétnímu jednání ale nedošlo.

Pokračování 3 / 6

Juventus

JuventusLogo.jpg

V době, kdy v Juventusu hráli Pavel Nedvěd se Zdeňkem Grygerou, k nim mohl přibýt i Fenin. Stará dáma o něj poté, co dal v Kanadě tři branky, velmi stála. Mladý Čech o odchodu do Itálie uvažoval, bál se ale, že by se do prvního týmu neprosadil, a místo toho by putoval jen po hostováních. Proto si nakonec vybral Frankfurt.

Pokračování 4 / 6

Lazio Řím

LAzioLogo.jpg

O Fenina se v Itálii kromě Juventusu zajímali i v Laziu. Český útočník ale do římského klubu, ve kterém už dříve působili Pavel Nedvěd a Karel Poborský, neodešel. Až později posílil útok Lazia Libor Kozák.

Pokračování 5 / 6

Liverpool

LiverpoolLogo.jpg

Čeští fotbalisté zanechali v Liverpoolu výraznou stopu. Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem s Reds dokonce vyhráli v roce 2005 i Ligu mistrů. Také díky nim věděli zástupci klubu o Feninovi. Mladý Čech ale na Andfield Road nakonec nezamířil.

Pokračování 6 / 6

Real Madrid

RealLogo.jpg

Žádný český fotbalista zatím neměl tu čest zahrát si za Real Madrid. Dříve se spekulovalo o zájmu Bílého baletu o Milana Baroše, Tomáše Rosického, jeho jmenovce Ujfalušiho a Necida, ale také o Martina Fenina.

„Před čtrnácti dny jsem tam byl. Real sonduje situaci okolo Martina,“ řekl v listopadu 2007 jeho agent Pavel Zíka. Více se ale nestalo a tak se na prvního Čecha v královském velkoklubu stále čeká.

Doporučujeme

Články odjinud