Dominik Hrachovina  - Liberec před sezonou přišel o Romana Willa, který zamířil do Švédska. Nahradit jen měl Kanaďan Justin Peters, ten ale nepředváděl výkony, jaké se od něj čekaly. Bílí Tygři však poté přivedli Dominika Hrachovinu, který ve 32 zápasech vychytal 24 výher. Připsal si čtyři čistá konta a úspěšností zákroků se drží nad 93%. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ladislav Šmíd  - Čtyřiatřicetiletý bek se zkušenostmi z NHL je jednou z klíčových postav Bílých Tygrů. Na ledě tráví v průměru přes 28 minut na zápas a žádný jiný z extraligových hráčů letos nebyl ve hře tolik, co Ladislav Šmíd. Ten je navíc produktivní a letos posbíral už 33 (5+28) bodů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Libor Hudáček  - Říká se o něm, že je jedním z nejlepších cizinců v extraligové historii. Není se však čemu divit, Libor Hudáček hraje ve skvělé formě, nasázel už 30 branek a navrch přidal 28 asistencí. Devětadvacetiletý slovenský reprezentant je za Milanem Gulašem druhým nejlepším střelcem i druhým nejproduktivnějším hráčem extraligy. Foto: Profimedia.cz
 Michal Birner  - Stejně bodů jako Hudáček má na kontě také Michal Birner. Zkušený třiatřicetiletý útočník letos dal už 19 gólů a připsal si 39 nahrávek. S Libercem už jeden titul získal, teď útočí na další. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Bílí Tygři zase vládnou. Toto je 5 hráčů, díky nimž Liberec získal Prezidentský pohár

Bílí Tygři jedou. Hokejisté Liberce získali počtvrté během pěti let Prezidentský pohár a znovu jsou jedním z adeptů na vítězství v extralize.

Dominik Hrachovina Liberec 2 Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bílí Tygři ovládli základní část extraligy poprvé v sezoně 2015/16. Od té doby získali prezidentský pohár ještě třikrát. Také letos Liberec vládne všem a patří k hlavním aspirantům na zisk titulu. Jména pěti hráčů, díky nimž je na vrcholu, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Dominik Hrachovina

Dominik Hrachovina Liberec 1 Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Liberec před sezonou přišel o Romana Willa, který zamířil do Švédska. Nahradit jen měl Kanaďan Justin Peters, ten ale nepředváděl výkony, jaké se od něj čekaly. Bílí Tygři však poté přivedli Dominika Hrachovinu, který ve 32 zápasech vychytal 24 výher. Připsal si čtyři čistá konta a úspěšností zákroků se drží nad 93%.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý bek se zkušenostmi z NHL je jednou z klíčových postav Bílých Tygrů. Na ledě tráví v průměru přes 28 minut na zápas a žádný jiný z extraligových hráčů letos nebyl ve hře tolik, co Ladislav Šmíd. Ten je navíc produktivní a letos posbíral už 33 (5+28) bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Libor Hudáček

Libor Hudáček Liberec.jpg

Říká se o něm, že je jedním z nejlepších cizinců v extraligové historii. Není se však čemu divit, Libor Hudáček hraje ve skvělé formě, nasázel už 30 branek a navrch přidal 28 asistencí. Devětadvacetiletý slovenský reprezentant je za Milanem Gulašem druhým nejlepším střelcem i druhým nejproduktivnějším hráčem extraligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Birner

Michal Birner Liberec 2.jpg

Stejně bodů jako Hudáček má na kontě také Michal Birner. Zkušený třiatřicetiletý útočník letos dal už 19 gólů a připsal si 39 nahrávek. S Libercem už jeden titul získal, teď útočí na další.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michal Bulíř

Michal Bulíř Liberec.jpg

Osmadvacetiletý útočník se před sezonou vrátil z KHL do Liberce a znovu se zařadil mezi opory Bílých Tygrů. Michal Bulíř v letošním ročníku zasáhl do 33 zápasů a připsal si v nich 37 (17+20) bodů. Reprezentační pozvánky jej však letos míjejí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud