Lukáš Haraslín (Sparta) – 10 gólů  Jeden z klíčových hráčů Sparty. V úvodu jara byl zraněný, už je ale zpátky při chuti. Slovenský reprezentant se prosadil v obou posledních ligových zápasech, jeden gól dal i Turkům z Istanbulu. Loni se v lize trefil sedmkrát, teď už má na kontě gólů deset.

Lukáš Haraslín (Sparta) – 10 gólů
Jeden z klíčových hráčů Sparty. V úvodu jara byl zraněný, už je ale zpátky při chuti. Slovenský reprezentant se prosadil v obou posledních ligových zápasech, jeden gól dal i Turkům z Istanbulu. Loni se v lize trefil sedmkrát, teď už má na kontě gólů deset.

 Mojmír Chytil (Slavia) – 10 gólů  V minulém ročníku se blýskl 12 góly v Olomouci, odkud v létě přestoupil do Slavie. V Edenu se rozjížděl pomaleji, teď je ale ve formě. V minulém kole proti Pardubicím dal tři góly za 7 minut a 52 vteřin, čímž zapsal nejrychlejší rekord v ligové historii. Na kontě má už deset branek a bojuje o letenku na EURO.
 Václav Jurečka (Slavia) – 10 gólů  Stejný počet branek má na kontě také Chytilův parťák Václav Jurečka. Ten nabral parádní formu v závěru podzimu, na který navázal dvěma únorovými góly do sítě Jablonce. V následujícím utkání proti Zlínu se ovšem nechal vyloučit. Loni se devětadvacetiletý Václav Jurečka trefil dvacetkrát a získal korunu pro krále střelců. Na jakou metu se dostane tentokrát?
 Marek Havlík (Slovácko) – 10 gólů  Klíčový záložník Slovácka, ve kterém působí celou ligovou kariéru, se na podzim blýskl deseti góly, což jej vyneslo do čela tabulky střelců. V zimě se spekulovalo o jeho odchodu do Plzně nebo zahraničí, osmadvacetiletý Marek Havlík ovšem zůstal v Uherském Hradišti. Na jaře se gólově neprosadil ještě ani jednou.
 Pavel Šulc (Plzeň) – 11 gólů  Do šancí se dostával vždy, spaloval ale jednu příležitost za druhou. Loni hostoval v Jablonci, kde nabral dobrou formu, a tu si přenesl i zpátky do Plzně. Třiadvacetiletý Pavel Šulc dal v posledních dvou zápasech tři góly a s jedenácti trefami vládne tabulce střelců. Co na to reprezentační kouč Ivan Hašek?
5
Fotogalerie

Boj o korunu pro krále ligových střelců. Pět hráčů, kteří pokořili hranici deseti branek

Loni se o pomyslnou korunu pro krále střelců Fortuna ligy bojovalo až do posledního kola. Letos to vypadá, že se tento scénář bude opakovat. Tabulka kanonýrů je zatím hodně vyrovnaná.

Do konce letošního ligového ročníku zbývá ještě spousta času. Stát se tak může ledacos. V dobré formě hraje Jan Kuchta, jenž se letos trefil sedmkrát. Stejně jako Abdullahi Tanko z Baníku nebo Veljko Birmančevič ze Sparty, olomoucký Lukáš Juliš má na kontě ještě o jednu trefu více.

Pět hráčů už letos pokořilo hranici deseti branek. Kteří to jsou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Haraslín (Sparta) – 10 gólů

Bez názvu.jpg

Jeden z klíčových hráčů Sparty. V úvodu jara byl zraněný, už je ale zpátky při chuti. Slovenský reprezentant se prosadil v obou posledních ligových zápasech, jeden gól dal i Turkům z Istanbulu. Loni se v lize trefil sedmkrát, teď už má na kontě gólů deset.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Mojmír Chytil (Slavia) – 10 gólů

Mojmír Chytil Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V minulém ročníku se blýskl 12 góly v Olomouci, odkud v létě přestoupil do Slavie. V Edenu se rozjížděl pomaleji, teď je ale ve formě. V minulém kole proti Pardubicím dal tři góly za 7 minut a 52 vteřin, čímž zapsal nejrychlejší rekord v ligové historii. Na kontě má už deset branek a bojuje o letenku na EURO.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Václav Jurečka (Slavia) – 10 gólů

Václav Jurečka AS.jpg

Stejný počet branek má na kontě také Chytilův parťák Václav Jurečka. Ten nabral parádní formu v závěru podzimu, na který navázal dvěma únorovými góly do sítě Jablonce. V následujícím utkání proti Zlínu se ovšem nechal vyloučit. Loni se devětadvacetiletý Václav Jurečka trefil dvacetkrát a získal korunu pro krále střelců. Na jakou metu se dostane tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marek Havlík (Slovácko) – 10 gólů

Marek Havlík Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Klíčový záložník Slovácka, ve kterém působí celou ligovou kariéru, se na podzim blýskl deseti góly, což jej vyneslo do čela tabulky střelců. V zimě se spekulovalo o jeho odchodu do Plzně nebo zahraničí, osmadvacetiletý Marek Havlík ovšem zůstal v Uherském Hradišti. Na jaře se gólově neprosadil ještě ani jednou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Pavel Šulc (Plzeň) – 11 gólů

Pavel Šulc 23.jpg

Do šancí se dostával vždy, spaloval ale jednu příležitost za druhou. Loni hostoval v Jablonci, kde nabral dobrou formu, a tu si přenesl i zpátky do Plzně. Třiadvacetiletý Pavel Šulc dal v posledních dvou zápasech tři góly a s jedenácti trefami vládne tabulce střelců. Co na to reprezentační kouč Ivan Hašek?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud