Borci mezi hvězdami aneb 10 nejlepších centrů světa podle tvůrců hry NHL 17

Jsou ústředními postavami týmů, často mají na drese kapitánské céčko, a pokud na ledě jde do tuhého, můžete si být jisti, že je uvidíte v akci. Mají vůdčí schopnosti, během hry i v kabině. Jsou to zkrátka lídři, prostě lídři. Centři!

Centři tvoří hru, vymýšlejí útočné akce, připravují pozice pro spoluhráče a sami představují obrovské nebezpečí pro obrany soupeřů. Jejich hokejové myšlenky musí být rychlejší než ty na straně protivníka, ovládají všechny herní činnosti a často rozhodují zápasy.

Tak, jako to umí David Krejčí či Tomáš Hertl. Ani jeden z nich se ale nedostal mezi desítku nejlepších centrů, kterou sestavili tvůrci hry NHL 17. Jak takováto elitní společnost vypadá? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

10. Claude Giroux (Philadelphia, Kanada) – hodnocení: 91

Claude Giroux.jpg

Desáté místo obsadil spoluhráč Jakuba Voráčka Claude Giroux. Kanadský centr ve službách Philadelphie patří k nejšikovnějším hráčům v NHL, má velmi hbité ruce, parádně ovládá kličky a s obránci si často dělá, co se mu zachce. Mezi elitou je právem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Nicklas Bäckström (Washington, Švédsko) – hodnocení: 91

Nicklas Bäckström.jpg

Ve hře s pukem se mu vyrovná málokdo. Taky umí vymyslet parádní přihrávky. V tomto oboru je švédský centr  Nicklas Bäckström jedním z nejlepších na světě. Stejně jako Alexandr Ovečkin strávil celou dosavadní zámořskou kariéru ve Washingtonu, na Stanley Cup ale oba čekají marně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Ryan Getzlaf (Anaheim, Kanada) – hodnocení: 91

Ryan Getzlaf.jpg

Stálice Anaheimu i kanadské reprezentace, s níž získal dvě zlaté olympijské medaile. Ryan Getzlaf těží ze své robustní postavy, od puku ho jen tak nikdo neodstaví, umí si ho skvěle pokrýt a často se dostává do gólových šancí, které také velmi rád připravuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Tyler Seguin (Dallas, Kanada) – hodnocení: 92

Tyler Seguin NHL.jpg

Střela zápěstím, to je jeho. Pětadvacetiletý Tyler Seguin, který v roce 2011 získal Stanley Cup s Bostonem, patří k nejsledovanějším hráčům celé NHL. V Dallasu si jeho služeb náramně váží, už za dva roky mu ale končí smlouva. Co bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Jevgenij Malkin (Pittsburgh, Rusko) – hodnocení: 93

Jevgenij Malkin.jpg

Nebýt častějších zdravotních problémů, mohl být hodnocen ještě o něco výš. I tak je ale Jevgenij Malkin, který disponuje ohromným fyzickým fondem, považován za jednoho z nejlepších hráčů planety. V Pittsburghu to dobře vědí a ruskou hvězdu si náležitě hýčkají.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. John Tavares (New York Islanders, Kanada) – hodnocení: 93

John Tavares.jpg

John Tavares má oproti svým konkurentům jednu drobnou nevýhodu – není tak dobrým bruslařem, jako oni. Vše ale nahrazuje skvělou prací s pukem, parádní střelbou, produktivitou a vůdčími schopnostmi. Na jeho výkonech stojí výsledky New Yorku Islanders.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Anže Kopitar (Los Angeles, Slovinsko) – hodnocení: 93

Anže Kopitar.jpg

Slovinská hvězda Los Angeles Kings, která byla kapitánem evropského týmu na Světovém poháru, je nejlépe placeným hráčem letošní sezony. V té ale zatím zaostává za vysokým očekáváním. Stihne ještě zabrat a ukáže, co se v něm skrývá?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Steven Stamkos (Tampa Bay, Kanada) – hodnocení: 94

Steven Stamkos 2.jpg

Steven Stamkos nabízí vše, co moderní centr potřebuje. Výborně bruslí, skvěle pracuje s pukem, sbírá bod za bodem a je lídrem jak na ledě, tak v kabině. Důkazem je osmiletá smlouva, kterou v létě podepsal s Tampou Bay. Ta mu vynese 68 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Jonathan Toews (Chicago, Kanada) – hodnocení: 94

Jonathan Toews.jpg

V Chicagu je lídrem, tým dovedl ke třem Stanley Cupům, na Světovém poháru se ale musel sklonit před Sidneym Crosbym. Dokázal to náramně a Kanada i díky tomu došla k celkovému vítězství. Jonathan Toews je zkrátka výjimečný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Sidney Crosby (Pittsburgh, Kanada) – hodnocení: 95

Sidney Crosby 2.jpg

Žádné překvapení. Sidney Crosby, který v minulé sezoně dovedl Pittsburgh ke druhému Stanley Cupu v kariéře, je nejen nejlepším centrem, ale i nejlépe hodnoceným hokejistou hry NHL 17. V letošní sezoně dokazuje, že naprosto právem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud