Jiří Pavlenka – 29 let  Stejně jako Vaclík se chystá na EURO. Na rozdíl od něj má ještě smlouvu v Brémách, jenže v těch zřejmě nezůstane. Werder totiž sestoupil z Bundesligy a ambice devětadvacetiletého gólmana jsou rozhodně vyšší, než jen druhá německá liga. Bývalý gólman Baníku a Slavie by tak po čtyřech letech mohl změnit dres. Dříve jej údajně sledoval Liverpool či Barcelona, o nabídky by tak neměl mít nouzi.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kolář - 26 let  Stala se z něj hvězda ligy, Ondřej Kolář předváděl parádní výkony, na domácí scéně zářil a v Evropské lize dovedl Slavii do čtvrtfinále. Ukázal ohromnou sílu, když se vrátil po děsivém zranění, které mu způsobil Kemar Roofe z Rangers, a znovu si nahlas řekl o velký přestup. Ostatně, na ten má v 26 letech ideální čas. Slavia už dříve smetla ze stolu nabídku na 400 milionů korun, Kolář je ale stále v kurzu. A tentokrát by se odchodu do zahraničí nejspíš nebránil.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Koubek – 28 let   Bývalý gólman Liberce či Sparty býval zvyklý chytat pravidelně. Ve francouzském Rennes zářil a do brány se postavil i po svém přestupu do Augsburgu. Jenže už v závěru své první bundesligové sezony přišel o místo mezi třemi tyčemi a letos se nedostal do akce ani jednou. Zároveň ztratil místo reprezentační trojky, nejede ani na EURO a měl by vyřešit, co s ním bude dál. Zůstane v Německu, kde nechytá, nebo zamíří jinam?  Foto: Profimedia.cz
 Aleš Mandous - 29 let   Kolář se z EURA omluvil kvůli náročné sezoně, Koubek o nominaci přišel vinou nulového vytížení, a tak se na turnaj v roli trojky dostal Aleš Mandous. Devětadvacetiletý gólman debutoval v reprezentaci v podzimním duelu se Skotskem a od té doby se mluví o jeho možném přestupu do Slavie. Pokud Kolář skutečně odejde do ciziny, pak by jej mohl nahradit právě devětadvacetiletý Mandous, který je v současné době považován za jednoho z nejlepších gólmanů ligy.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Brankářský kolotoč. 5 elitních českých gólmanů, kteří by v létě měli změnit dres

Na fotbalovém trhu se schyluje k zajímavým pohybům. Hodně rušno bude okolo českých brankářů, kteří by ve velkém měli měnit svá dosavadní působiště.

S přestupovým trhem určitě hodně zamává blížící se EURO. Ať už ale dopadne jakkoliv, v létě by mohlo změnit adresu pět elitních českých brankářů. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík - 32 let 

Tomáš Vaclík Sevilla 21.jpg

Poslední tři roky působil v Seville, která ho přivedla z Basileje. Ve Španělsku začal dobře, chytal pravidelně, jenže v posledním ročníku jen vysedával mezi náhradníky a letos jeho mise skončila. Se Sevillou získal titul v Evropské lize a ve Španělsku se mu hodně zalíbilo. V zemi by rád zůstal, čeká se však na to, jaké nabídky dostane. Před pár dny se objevily spekulace o tom, že by dvaatřicetiletá reprezentační jednička mohla zamířit do Realu Madrid. To by bylo něco! 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jiří Pavlenka – 29 let 

Jiří Pavlenka Brémy 3.jpg

Stejně jako Vaclík se chystá na EURO. Na rozdíl od něj má ještě smlouvu v Brémách, jenže v těch zřejmě nezůstane. Werder totiž sestoupil z Bundesligy a ambice devětadvacetiletého gólmana jsou rozhodně vyšší, než jen druhá německá liga. Bývalý gólman Baníku a Slavie by tak po čtyřech letech mohl změnit dres. Dříve jej údajně sledoval Liverpool či Barcelona, o nabídky by tak neměl mít nouzi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kolář - 26 let 

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Stala se z něj hvězda ligy, Ondřej Kolář předváděl parádní výkony, na domácí scéně zářil a v Evropské lize dovedl Slavii do čtvrtfinále. Ukázal ohromnou sílu, když se vrátil po děsivém zranění, které mu způsobil Kemar Roofe z Rangers, a znovu si nahlas řekl o velký přestup. Ostatně, na ten má v 26 letech ideální čas. Slavia už dříve smetla ze stolu nabídku na 400 milionů korun, Kolář je ale stále v kurzu. A tentokrát by se odchodu do zahraničí nejspíš nebránil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Koubek – 28 let 

Tomáš Koubek Augsburg.jpg

Bývalý gólman Liberce či Sparty býval zvyklý chytat pravidelně. Ve francouzském Rennes zářil a do brány se postavil i po svém přestupu do Augsburgu. Jenže už v závěru své první bundesligové sezony přišel o místo mezi třemi tyčemi a letos se nedostal do akce ani jednou. Zároveň ztratil místo reprezentační trojky, nejede ani na EURO a měl by vyřešit, co s ním bude dál. Zůstane v Německu, kde nechytá, nebo zamíří jinam? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Aleš Mandous - 29 let 

Aleš Mandous Olomouc Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Kolář se z EURA omluvil kvůli náročné sezoně, Koubek o nominaci přišel vinou nulového vytížení, a tak se na turnaj v roli trojky dostal Aleš Mandous. Devětadvacetiletý gólman debutoval v reprezentaci v podzimním duelu se Skotskem a od té doby se mluví o jeho možném přestupu do Slavie. Pokud Kolář skutečně odejde do ciziny, pak by jej mohl nahradit právě devětadvacetiletý Mandous, který je v současné době považován za jednoho z nejlepších gólmanů ligy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud