Brzy mohou začít padat hlavy. 4 ligoví trenéři, kteří jsou v ohrožení

Program fotbalové Fortuna ligy má za sebou osm odehraných kol. Brzy by mohly začít padat hlavy.

Kdo bude prvním odvolaným ligovým koučem? To se možná už brzy dozvíme. Zdá se, že v ohrožení jsou čtyři trenéři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hejdušek (Karviná)

Bez názvu.jpg

Tomáš Hejdušek převzal loni Karvinou, kterou dovedl k návratu mezi ligovou elitu. Slezané začali vysokou domácí výhrou nad Zlínem, jenže od té doby se trápí. V Karviné sice působí zkušení hráči jako Dominik Holec, Jiří Fleišman nebo Lukáš Budínský, tým má však na kontě pouhé čtyři body. Naposledy Karviná doma prohrála 0:1 s Teplicemi, ustojí to Hejdušek?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jozef Weber (Hradec Králové)

Jozef Weber HK Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Fanoušci Hradce Králové byli před sezonou pořádně namlsaní. Týmu se pod vedením kouče Miroslava Koubka dařilo, klub navíc otevřel nový stadion, během léta přišli Václav Pilař nebo Ladislav Krejčí. Votroci ve druhém kole remizovali v Plzni, pak v domácí premiéře porazili 5:1 České Budějovice. Jenže pak vyhráli už jen jeden z pěti zápasů. naposledy Hradec Králové prohrál 1:5 v Mladé Boleslavi a ve městě se hovoří o návratu zkušeného Václava Kotala. Pozice Jozefa Webera, jenž se týmu ujal v létě, začíná být nejistá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Pavel Vrba (Zlín)

Pavel Vrba Zlín LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Nevyšla mu mise ve Spartě a pořádně mu zhořkl také návrat do Baníku. V průběhu minulého ročníku převzal Zlín, který dovedl k záchraně. Jenže v úvodu ročníku se tým z Baťova města trápí. Z osmi zápasů vyhrál jediný, má pouhé čtyři body a děsivé skóre 6:19. Ševci se krčí na dně tabulky a Pavel Vrba neví, co s týmem dál. „Možná to bylo moje poslední ligové utkání, co já vím?“ řekl po domácí porážce 1:7 od Plzně.

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Radoslav Látal (Jablonec)

Radoslav Látal Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Náročný kouč, který v roce 2004 získal ještě coby hráč ligový titul s Baníkem, naposledy v lize vedl Olomouc. Pak si odskočil do Polska a v červnu převzal Jablonec. Na severu Čech si od něj slibovali, že po zpackané sezoně Jablonec zvedne, jenže to se mu zatím nedaří. Radoslav Látal získal s týmem pět bodů, na první výhru stále čeká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud