Nejvíc vrcholných turnajů  Jaromír Jágr startoval na rekordních 18 vrcholných turnajích. Kromě pěti olympijských her se objevil i na deseti seniorských světových šampionátech, na prvním debutoval už v roce 1990. Derniéru si odbyl v roce 2015 v Praze, kde se stal i v 43 letech nejlepším hráčem turnaje. Třikrát si zahrál také na Kanadském, respektive Světovém poháru. Profimedia.cz
 Nejstarší mistr světa  Mistrovství světa v roce 2010 je dosud posledním, na kterém Češi získali zlaté medaile. Dlouho byli zralí na propadák, pak se ale ujal slova Jaromír Jágr a důrazným proslovem nastartoval český tým k fenomenálnímu úspěchu. Tehdejší útočník Omsku dal na turnaji tři góly, přidal čtyři nahrávky a v 38 letech, třech měsících a osmi dnech se stal nejstarším českým světovým šampionem v historii. Profimedia.cz
 Nejstarší hráč na mistrovství světa  „Džegr“ sice několikrát oznámil konec v národním týmu, pak si ho ale ještě rozmyslel. Stejně jako před světovým šampionátem v Praze o Ostravě v roce 2015.  Na turnaji i ve 43 letech, třech měsících a dvou dnech válel a byl lídrem českého týmu. Nakonec z toho byla  „bramborová“ medaile. Profimedia.cz
 Nejstarší střelec gólu v reprezentaci i na MS  Kdykoliv dal Jágr na svém posledním šampionátu (v České republice v roce 2015) gól a ukázal se na kostce pod stropem O2 Areny, fanoušci šíleli. Hvězdná osmašedesátka jim tuto radost dopřál šestkrát (přidal tři asistence) a s touto bilancí byl jedním z nejproduktivnějších hráčů turnaje. Fenomenální výkon podal ve čtvrtfinále s Finy, ve kterém se trefil dvakrát. V 43 letech, dvou měsících a 28 dnech se stal nejstarším střelcem v historii české reprezentace. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Budou tu navždy? 7 nepřekonatelných reprezentačních rekordů, které drží Jaromír Jágr

Jaromír Jágr už určitě na žádném světovém šampionátu hrát nebude. Jeho dlouhou a úspěšnou reprezentační kariéru však rámuje řada rekordů, které ještě dlouho (nebo možná nikdy) nikdo nepřekoná.

Legendární osmašedesátka sice oficiálně stále ještě nesekla se sportovní kariérou, v hokejovém světě už ale (velmi pravděpodobně) řekl poslední slovo. Aktuálně však drží v národním týmu sedm rekordů, které jsou (téměř) nepřekonatelné. Jaké to jsou, to se dozvíte v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 8

Nejvíc účastí na zimních olympijských hrách

Jaromír Jágr Nagano.jpg

Žádný jiný český hokejista nestartoval na tolika olympijských hrách jako Jaromír Jágr. Poprvé hrál už v roce 1998 v Naganu, kde dal jeden gól, přidal čtyři asistence a čtvrtfinálovou trefou proti USA nasměroval český tým k historickému úspěchu.

O osm let později pomohl dvěma trefami a pěti nahrávkami k bronzu v Turíně. Startoval i v Salt Lake City (2+3), Vancouveru (2+1) a Soči (2+1). Na těchto turnajích ale Češi vypadli ve čtvrtfinále.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Nejvíc vrcholných turnajůJaromír Jágr MS.jpg

Jaromír Jágr startoval na rekordních 18 vrcholných turnajích. Kromě pěti olympijských her se objevil i na deseti seniorských světových šampionátech, na prvním debutoval už v roce 1990. Derniéru si odbyl v roce 2015 v Praze, kde se stal i v 43 letech nejlepším hráčem turnaje. Třikrát si zahrál také na Kanadském, respektive Světovém poháru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Nejstarší mistr světa

Jaromír Jágr 2010.jpg

Mistrovství světa v roce 2010 je dosud posledním, na kterém Češi získali zlaté medaile. Dlouho byli zralí na propadák, pak se ale ujal slova Jaromír Jágr a důrazným proslovem nastartoval český tým k fenomenálnímu úspěchu.

Tehdejší útočník Omsku dal na turnaji tři góly, přidal čtyři nahrávky a v 38 letech, třech měsících a osmi dnech se stal nejstarším českým světovým šampionem v historii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Nejstarší hráč na mistrovství světa

Jaromír Jágr Praha.jpg

„Džegr“ sice několikrát oznámil konec v národním týmu, pak si ho ale ještě rozmyslel. Stejně jako před světovým šampionátem v Praze o Ostravě v roce 2015.  Na turnaji i ve 43 letech, třech měsících a dvou dnech válel a byl lídrem českého týmu. Nakonec z toho byla  „bramborová“ medaile.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Nejstarší střelec gólu v reprezentaci i na MS

Jaromír Jágr Finsko.jpg

Kdykoliv dal Jágr na svém posledním šampionátu (v České republice v roce 2015) gól a ukázal se na kostce pod stropem O2 Areny, fanoušci šíleli. Hvězdná osmašedesátka jim tuto radost dopřál šestkrát (přidal tři asistence) a s touto bilancí byl jedním z nejproduktivnějších hráčů turnaje.

Fenomenální výkon podal ve čtvrtfinále s Finy, ve kterém se trefil dvakrát. V 43 letech, dvou měsících a 28 dnech se stal nejstarším střelcem v historii české reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Nejstarší střelec gólu na olympiádě

Jaromír Jágr Soči.jpg

Olympijské hry v Soči českému výběru příliš nevyšly. Tým vedený Aloisem Hadamczikem sice došel do čtvrtfinále, kde ale lehce podlehl výběru USA. Jágr se trefil na turnaji dvakrát – v zahajovacím zápase se Švédy a v duelu s Lotyši. To mu bylo 41 let, 11 měsíců a 30 dní, čímž vešel do dějin jako nejstarší český střelec v historii olympijských turnajů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

První autor hattricku v play-off

Jaromír Jágr radost.jpg

Pamatujete na čtvrtfinálový zápas Čechů s USA, který se hrál v roce 2011 v Bratislavě? Kdo by si na něj nevzpomněl. Utkání totiž ovládl Jaromír Jágr, který v rozmezí 19. a 57. minuty nasázel do sítě gólmana Conklina hattrick. Byl prvním českým hokejistou, kterému se něco podobného v play-off povedlo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud