Michal Moravčík   (8 zápasů)  - Pětadvacetiletý bek startoval na dvou světových šampionátech v řadě a měl velmi slušnou šanci, že si zahraje i ve Švýcarsku. Na uplynulých turnajích totiž patřil k nejlepším obráncům českého týmu a hodně dobré výkony podával i v extralize, kde nejprve nastupoval za Plzeň a poté Litvínov. Od příštího ročníku bude hájit dres finské Tappary. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Hynek Zohorna   (8 zápasů)  - Loni si devětadvacetiletý útočník odbyl premiéru na mistrovství světa a také letos měl důležitou roli v týmu. V sezoně odehrál za reprezentaci osm zápasů a s pěti body za tři góly a dvě nahrávky byl jeho nejproduktivnějším hráčem. Bodově se mu dařilo také na klubové úrovni, a tak si vysloužil novou smlouvu od Chabarovsku. Foto: Profimedia.cz
 Radim Zohorna   (8 zápasů)  - Osm zápasů v reprezentaci letos odehrál také Hynkův bratr Radim Zohorna, který si do statistik připsal tři body za gólové asistence. V příští sezoně však čtyřiadvacetiletého útočníka, který naposledy hrával za Mladou Boleslav, čeká nová výzva s názvem NHL. Dokáže se prosadit v dresu Pittsburghu? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jakub Jeřábek   (9 zápasů)  - Jen dva hráči letos v reprezentaci odehráli všech devět zápasů. Jedním z nich byl Jakub Jeřábek, který měl slušně nakročeno k tomu, aby po letech 2016 a 2017 přidal třetí účast na mistrovství světa. Devětadvacetiletý bek Podolsku si do statistik připsal i tři body. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Byla to zvláštní sezona. Pět hráčů, kteří letos odehráli nejvíc zápasů za hokejovou reprezentaci

Vrcholem letošní reprezentační sezony měl být světový šampionát ve Švýcarsku, jenže ten byl kvůli koronavirové pandemii zrušený. Český hokejový nároďák tak v sezoně odehrál jen devět zápasů.

Bez názvu.jpg

Letošní reprezentační sezona odstartovala ve Finsku, pokračovala v Rusku a nabídla i turnaj ve Švédsku. Čeští hokejisté byli v té době ve vedení Euro Hockey Tour, víc už se toho ale kvůli koronaviru nestihlo. Letošní sezona byla zkrátka jiná a přišla také o svůj vrchol v podobě mistrovství světa. Jména pěti českých hráčů, kteří toho v letošním reprezentačním ročníku odehráli nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Moravčík - 8 zápasů

Michal Moravčík ČR 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý bek startoval na dvou světových šampionátech v řadě a měl velmi slušnou šanci, že si zahraje i ve Švýcarsku. Na uplynulých turnajích totiž patřil k nejlepším obráncům českého týmu a hodně dobré výkony podával i v extralize, kde nejprve nastupoval za Plzeň a poté Litvínov. Od příštího ročníku bude hájit dres finské Tappary.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Hynek Zohorna - 8 zápasů

Hynek Zohorna ČR 19.jpg

Loni si devětadvacetiletý útočník odbyl premiéru na mistrovství světa a také letos měl důležitou roli v týmu. V sezoně odehrál za reprezentaci osm zápasů a s pěti body za tři góly a dvě nahrávky byl jeho nejproduktivnějším hráčem. Bodově se mu dařilo také na klubové úrovni, a tak si vysloužil novou smlouvu od Chabarovsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radim Zohorna - 8 zápasů

Radim Zohorna ČR 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Osm zápasů v reprezentaci letos odehrál také Hynkův bratr Radim Zohorna, který si do statistik připsal tři body za gólové asistence. V příští sezoně však čtyřiadvacetiletého útočníka, který naposledy hrával za Mladou Boleslav, čeká nová výzva s názvem NHL. Dokáže se prosadit v dresu Pittsburghu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Jeřábek - 9 zápasů

Jakub Jeřábek ČR 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jen dva hráči letos v reprezentaci odehráli všech devět zápasů. Jedním z nich byl Jakub Jeřábek, který měl slušně nakročeno k tomu, aby po letech 2016 a 2017 přidal třetí účast na mistrovství světa. Devětadvacetiletý bek Podolsku si do statistik připsal i tři body.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Krejčík - 9 zápasů

Jakub Krejčík ČR 19.jpg

Devět startů měl na kontě také Jakub Krejčík, který si zahrál na mistrovství světa už čtyřikrát. Loni se devětadvacetiletý obránce do konečné nominace nevešel, tentokrát se o ni ale posila Jokeritu chtěla zase porvat. V průběhu reprezentační sezony dal dva góly a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud