Jakub Jankto  Je tomu pět roků, co okolo něho kroužily přední evropské kluby. Jakuba Jankta sledoval AC Milán či Juventus, pak se přidal i milánský Inter, Arsenal a Chelsea. Český reprezentační záložník z Udine skutečně odešel, ovšem až později a zamířil do Sampdorie. Foto: Profimedia.cz
 Marek Jankulovski  Osm milionů liber. To byla částka, kterou v roce 2008 Chelsea nabízela Udine za přestup Marka Jankulovského.  Ten už měl ale předběžnou dohodu o letním odchodu do AC Milán. Tehdy osmadvacetiletý obránce i proto nakonec vábení Blues odolal a skutečně zamířil na San Siro. Foto: Profimedia.cz
 Václav Kadlec  Teprve šestnáctiletý útočník pražské Sparty měl nakročeno k báječné kariéře. Okolo Václava Kadlece kroužily přední evropské velkokluby, mezi nimiž byla i Chelsea. Britská média Kadlece nazývala „novým Rosickým“ a kromě Blues ho lákal i Liverpool. O mladého forvarda měl zájem manažer Rafael Benítez, Kadlec ale nakonec odešel do německého Frankfurtu. Foto: Profimedia.cz
 Jan Koller  Nejlepší střelec v historii české reprezentace byl v roce 2001 na roztrhání. Chtěl ho Fulham, Sunderland, ale také Chelsea. „Dvakrát jsme s nimi o Janovi jednali. Mají o něho velký zájem i peníze na to, aby ho vyplatili,“ uvedl tehdy Roger van den Stock, předseda Anderlechtu, kterému Koller patřil. Vysoký útočník však nakonec odešel do Dortmundu. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Byli kousek od přestupu na Stamford Bridge. 7 Čechů, které v minulosti chtěla koupit Chelsea

Zejména díky Petru Čechovi je stopa tuzemského fotbalu v Chelsea velmi výrazná. Anglický velkoklub však dříve lákal i další reprezentanty s českým pasem.

Poté, co se Chelsea ujal Roman Abramovič, se z londýnského klubu stal jeden z nejsilnějších týmů v Evropě. Působili v něm i Petr Čech, Jiří Jarošík či Tomáš Kalas. Českou stopu za Stamford Bridge mohli v minulosti rozšířit i další krajané. Jména sedmi z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Milan Baroš

Milan BAroš Aston Villa.jpg

Psal se rok 2007. Milan Baroš tehdy působil v Aston Ville, v klubu se mu ale moc nevedlo. Ozval se ale kouč José Mourinho, který chtěl českého útočníka přivést, aby trochu snížil tlak na ukrajinského útočníka Andreje Ševčenka. S informací o půlročním hostování tehdy přišel list The Daily Mirror, Baroš ale na Stamford Bridge nakonec nezamířil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Jankto

Jakub Jankto3.jpg

Je tomu pět roků, co okolo něho kroužily přední evropské kluby. Jakuba Jankta sledoval AC Milán či Juventus, pak se přidal i milánský Inter, Arsenal a Chelsea. Český reprezentační záložník z Udine skutečně odešel, ovšem až později a zamířil do Sampdorie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Marek Jankulovski

Jankulovski AC 2.jpg

Osm milionů liber. To byla částka, kterou v roce 2008 Chelsea nabízela Udine za přestup Marka Jankulovského.  Ten už měl ale předběžnou dohodu o letním odchodu do AC Milán. Tehdy osmadvacetiletý obránce i proto nakonec vábení Blues odolal a skutečně zamířil na San Siro.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Václav Kadlec

Václav Kadlec.jpg

Teprve šestnáctiletý útočník pražské Sparty měl nakročeno k báječné kariéře. Okolo Václava Kadlece kroužily přední evropské velkokluby, mezi nimiž byla i Chelsea. Britská média Kadlece nazývala „novým Rosickým“ a kromě Blues ho lákal i Liverpool. O mladého forvarda měl zájem manažer Rafael Benítez, Kadlec ale nakonec odešel do německého Frankfurtu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jan Koller

Jan Koller Anderlecht.jpg

Nejlepší střelec v historii české reprezentace byl v roce 2001 na roztrhání. Chtěl ho Fulham, Sunderland, ale také Chelsea. „Dvakrát jsme s nimi o Janovi jednali. Mají o něho velký zájem i peníze na to, aby ho vyplatili,“ uvedl tehdy Roger van den Stock, předseda Anderlechtu, kterému Koller patřil. Vysoký útočník však nakonec odešel do Dortmundu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd Juventus.jpg

Když Pavel Nedvěd přestupoval do Juventusu, Lazio za něj získalo téměř 1,5 miliardy korun. Jen o něco málo menší částku nabízela v roce 2003 turínskému klubu Chelsea. „Panu Abramovičovi jsem vzkázal, že Nedvěd není na prodej. Všechny nabídky odmítáme," hlásil z Turína šéf klubu Luciano Moggi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Dortmund 2.jpg

Nechybělo mnoho a Tomáš Rosický mohl na začátku roku 2004 odejít do Chelsea. „Tomáš dostal nabídku a byl také v Londýně. A to nikoliv proto, aby si popovídal s královnou," uvedl tehdy hráčův manažer Pavel Paska. Roman Abramovič za něho údajně nabízel 25 milionů eur, přestup však nakonec nebyl dotažen do konce. Rosický sice do Anglie později skutečně zamířil, posílil však Arsenal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud