Vladimír Darida  Je tomu sedm roků, co se médii prohnala zpráva o tom, že Real Madrid sleduje Vladimíra Daridu. Krátce nato se začalo spekulovat také o zájmu Bayernu Mnichov, český středopolař zůstal ale ještě několik let nadále oporou berlínské Herthy. Profimedia.cz
 Jaroslav Drobný  Jaroslav Drobný kryl před lety záda krajanovi Jiřímu Pavlenkovi v Brémách. Kdysi měl ale možná blízko do Bayernu. Dokonce třikrát! Poprvé se mohl stát nástupcem Olivera Kahna a dvakrát ho bavorský klub chtěl jako náhradníka k Manuelu Neuerovi. Jenže prvně za něho Hamburk chtěl dva miliony eur a podruhé Pep Guardiola ukázal na Pepeho Reinu. Profimedia.cz
 Michal Kadlec  Michal Kadlec odešel v roce 2008 ze Sparty do Leverkusenu. Nejprve na hostování, které se brzy změnilo v přestup. Mezitím se do hry o krajního obránce přihlásil i Bayern, ale neuspěl. Leverkusen totiž Spartě zaplatil 80 milionů korun a o Kadlecově osudu bylo rozhodnuto. Profimedia.cz
 Tomáš Rosický  Ještě když v Bayernu působil Pep Guardiola, údajně chtěl přivést Tomáše Rosického, jehož herní styl obdivoval. Spekulace se ale nakonec nepotvrdily. Bavorský velkoklub „Malého Mozarta“ lákal už v roce 2001, Rosický byl dokonce v tréninkovém centru, nakonec ale zamířil do Dortmundu. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Byli kousek od slavného angažmá. 6 Čechů, které v minulosti chtěl Bayern Mnichov

Čeští fotbalisté hráli v Německu za Dortmund, Schalke, Herthu Berlín, Leverkusen či Hoffenheim. David Jarolím působil v juniorce Bayernu Mnichov, v jeho stopách se ale nikdo nevydal. Někteří čeští hráči však byli hodně blízko.

Bez názvu.jpg

Bayern Mnichov je jedním z nejsilnějších evropských velkoklubů. V bavorském celku působí Manuel Neuer či Joshua Kimmich, žádného Čecha však v kabině nenajdeme. Dříve to však mohlo být jinak. Jména šesti našinců, o které se Bayern v minulosti zajímal, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Vladimír Darida

Vladimír Darida Herta 2.jpg

Je tomu sedm roků, co se médii prohnala zpráva o tom, že Real Madrid sleduje Vladimíra Daridu. Krátce nato se začalo spekulovat také o zájmu Bayernu Mnichov, český středopolař zůstal ale ještě několik let nadále oporou berlínské Herthy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jaroslav Drobný

Jaroslav Drobný ČR.jpg

Jaroslav Drobný kryl před lety záda krajanovi Jiřímu Pavlenkovi v Brémách. Kdysi měl ale možná blízko do Bayernu. Dokonce třikrát! Poprvé se mohl stát nástupcem Olivera Kahna a dvakrát ho bavorský klub chtěl jako náhradníka k Manuelu Neuerovi. Jenže prvně za něho Hamburk chtěl dva miliony eur a podruhé Pep Guardiola ukázal na Pepeho Reinu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Michal Kadlec

Michal Kadlec Leverkusen.jpg

Michal Kadlec odešel v roce 2008 ze Sparty do Leverkusenu. Nejprve na hostování, které se brzy změnilo v přestup. Mezitím se do hry o krajního obránce přihlásil i Bayern, ale neuspěl. Leverkusen totiž Spartě zaplatil 80 milionů korun a o Kadlecově osudu bylo rozhodnuto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Arsenal 2.jpg

Ještě když v Bayernu působil Pep Guardiola, údajně chtěl přivést Tomáše Rosického, jehož herní styl obdivoval. Spekulace se ale nakonec nepotvrdily. Bavorský velkoklub „Malého Mozarta“ lákal už v roce 2001, Rosický byl dokonce v tréninkovém centru, nakonec ale zamířil do Dortmundu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Patrik Schick

Patrik Schick AS Řím.jpg

Patrik Schick byl v létě roku 2017 hodně v kurzu. Kromě AS Řím se o něj zajímal také Juventus či Inter Milán. A taky Bayern Mnichov, který ho chtěl obratem poslat na hostování do Mönchengladbachu. Schick si ale vybral římskou cestu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Ujfaluši

Tomáš Ujfaluši.jpg

Bývalý reprezentační kapitán si během působení v Hamburku udělat v Německu velmi dobré jméno a do Bundesligy se mohl vrátit. V roce 2007 o tom psal německý server Kicker, Tomáš Ujfaluši ale vábení Bayernu odolal a setrval ve Fiorentině.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud