FK Jablonec Na začátku sezony 2007/08 Vácha odešel na hostování do Jablonce, za který v průběhu podzimu odehrál deset zápasů. Na jaře měl hostovat v Liberci, kvůli zranění se ale do hry nedostal.
 Baník Ostrava Dalším klubem, ve kterém se Vácha objevil, byl Baník. V Ostravě si zahrál v ročníku 2008/09, kdy si připsal dalších osm ligových startů. V Baníku se dokázal prosadit, poté ale pokračoval jinde…
 Slovan Liberec Před začátkem sezony 2009/10 Vácha zamířil na hostování s opcí do Liberce. Slovan opci brzy uplatnil a Vácha s ním v roce 2012 získal ligový titul. Pod Ještědem se zabydlel v základní sestavě, stal se pevným článkem liberecké kabiny a v průběhu ročníku 2012/13 se stěhoval znovu.
 Sparta Praha Na začátku roku 2013 Vácha podepsal smlouvu se Spartou, která za něj zaplatila 15 milionů korun a taky „obětovala“ Martina Frýdka s Davidem Pavelkou. Na Letné se rychle zařadil mezi opory, v roce 2014 získal titul, pohár i Superpohár a taky se dostal do reprezentace. Jenže jej rovněž trápily zdravotní problémy, a tak postupně začal vypadávat ze sestavy. V sezoně 2017/18 si ve Spartě připsal jediný start a nepomohlo mu ani hostování v Liberci. Po návratu na Letnou byl přesunut do B týmu, odkud už se do prvního celku nikdy nevrátil.
5
Fotogalerie

Býval to talent. Přestup do AC Milán nevyšel, tady ale hrál. 5 ligových klubů, v nichž působil Lukáš Vácha

Svého času ho chtěl získat AC Milán, jenže Lukáš Vácha, který před pár měsíci v 34 letech ukončil kariéru, nikdy neopustil ligové trávníky. Doma však prošel několika kluby.

Svého času patřil mezi nejvýraznější persony fotbalové ligy a nastupoval i v základní sestavě české reprezentace. Jenže to všechno už je pryč. Lukáš Vácha, jenž byl dříve na radaru AC Milán, pověsil v létě kopačky na hřebík. Vzpomenete si ještě, jaké ligové štace má za sebou? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Slavia Praha

Lukáš Vácha Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Lukáš Vácha odstartoval kariéru ve Slavii, kde prošel mládežnickými výběry, a kde taky poprvé okusil nejvyšší soutěž. Bylo to na podzim roku 2006, kdy si připsal jednu minutu v duelu proti Teplicím. Více toho ale v sešívaném dresu už neodehrál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

FK Jablonec

Lukáš Vácha Jablonec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Na začátku sezony 2007/08 Vácha odešel na hostování do Jablonce, za který v průběhu podzimu odehrál deset zápasů. Na jaře měl hostovat v Liberci, kvůli zranění se ale do hry nedostal.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Baník Ostrava

Lukáš Vácha Baník Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Dalším klubem, ve kterém se Vácha objevil, byl Baník. V Ostravě si zahrál v ročníku 2008/09, kdy si připsal dalších osm ligových startů. V Baníku se dokázal prosadit, poté ale pokračoval jinde…

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Slovan Liberec

Lukáš Vácha.jpg

Před začátkem sezony 2009/10 Vácha zamířil na hostování s opcí do Liberce. Slovan opci brzy uplatnil a Vácha s ním v roce 2012 získal ligový titul. Pod Ještědem se zabydlel v základní sestavě, stal se pevným článkem liberecké kabiny a v průběhu ročníku 2012/13 se stěhoval znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sparta Praha

Vácha.jpg

Na začátku roku 2013 Vácha podepsal smlouvu se Spartou, která za něj zaplatila 15 milionů korun a taky „obětovala“ Martina Frýdka s Davidem Pavelkou. Na Letné se rychle zařadil mezi opory, v roce 2014 získal titul, pohár i Superpohár a taky se dostal do reprezentace. Jenže jej rovněž trápily zdravotní problémy, a tak postupně začal vypadávat ze sestavy. V sezoně 2017/18 si ve Spartě připsal jediný start a nepomohlo mu ani hostování v Liberci. Po návratu na Letnou byl přesunut do B týmu, odkud už se do prvního celku nikdy nevrátil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud