7. Alex Král (West Ham United – na hostování ze Spartaku Moskva) – cca 253 milionů korun  Alex Král opustil na podzim roku 2019 Slavii a zamířil do moskevského Spartaku, který z něho v tu chvíli udělal za cenu 310 milionů korun druhého nejdražšího hráče v ligové historii. Univerzální fotbalista, který může hrát na postu středního záložníka, ale třeba i jako stoper, se v Rusku rychle adaptoval a pravidelně nastupoval v tamní nejvyšší soutěži. Podle portálu TransferMarkt však jeho cena zdaleka neodpovídá tomu, kolik za něho Spartak zaplatil. Momentálně se jeho hodnota pohybuje kolem dvou set padesáti milionů korun. Král však nyní nekope do balonu v Rusku, nýbrž v Anglii, konkrétně v londýnském West Hamu, kam byl za pět milionů eur uvolněn na hostování do konce sezony. Profimedia.cz
 6. Jakub Jankto (Getafe) – cca 278 milionů korun  Když Jakub Jankto přestupoval v létě roku 2019 z Udine do Sampdorie Janov, kluby se dohodly na přestupové částce cca 15 milionů eur. Odchovanec Slavie Praha se tak zařadil mezi nejdražší české fotbalisty v historii. Janktovi se nesmírně povedly dvě sezony v Udine, ale neskrýval touhu z klubu odejít. O jeho služby se údajně zajímali skauti AC Milán či Lazia Řím, on se nakonec rozhodl pro Sampdorii. Letos v létě se však přece jen stěhoval. Po sedmi letech opustil Apeninský poloostrov a vydal se do Španělska. Getafe poslalo do Sampdorie za pětadvacetiletého českého reprezentanta šest milionů eur, ale podle portálu TransferMarkt je jeho tržní cena skoro dvakrát tak vysoká. Jankto je ale momentálně na marodce a jeho hodnota tak zřejmě půjde dolů. Profimedia.cz
 5. Vladimír Coufal (West Ham United) – cca 304 milionů korun  Minulou sezonu odstartoval Vladimír Coufal ještě ve Slavii, záhy ale odešel do West Hamu, se kterým podepsal tříletý kontrakt s opcí na další dva roky. Devětadvacetiletý obránce se v Anglii uvedl skvěle a během premiérového ročníku v Premier League zaznamenal sedm asistencí. Následně odehrál i parádní Euro a také úvod nové sezony ho zastihl v hodně dobré formě. V londýnském klubu dosud odehrál čtyři desítky zápasů a podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 12 milionů eur, tedy něco přes tři sta milionů korun. Profimedia.cz
 4. Antonín Barák (Hellas Verona) – cca 354 milionů eur  Antonín Barák přišel do Slavie v roce 2016 z Příbrami, v Edenu pobyl rok, pomohl vybojovat mistrovský titul a od léta roku 2017 patřil Udine. Italský klub o něho velmi stál, nabídku vyšrouboval téměř na 80 milionů korun a Barák, který mezitím debutoval v reprezentaci, dostal svolení k odchodu. V Udine odehrál během tří sezon 50 ligových utkání, byl ale také na hostování v Lecce a v minulé sezoně pak ve Veroně. V klubu si vedl natolik dobře, že do něj v létě za šest milionů eur přestoupil. Daří se mu i v aktuálním ročníku. Dnes je jeho tržní cena podle portálu TransferMarkt skoro pětkrát vyšší, než když odcházel z české nejvyšší soutěže. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Cenné zboží. 8 českých fotbalistů, kteří mají podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní cenu

Když před rokem přestupoval Patrik Schick do nového působiště, nakupující klub se musel slušně plácnout přes ka(p)su. Talentovaný útočník totiž patří mezi nejhodnotnější české fotbalisty současnosti.

Podívali jsme se na aktuální tržní ceny českých fotbalistů na renomovaném portálu TransferMarkt a sestavili jsme žebříček z borců, kteří mají momentálně nejvyšší hodnotu. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

8. Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim) – cca 202 milionů korun

Pavel Kadeřábek-Hoffenheim.jpg

Z Pavla Kadeřábka „vyrostla“ opora Hoffenheimu, kde má podepsanou smlouvu do roku 2023. O přímočarého pravého obránce či záložníka v minulosti údajně projevilo zájem Schalke 04 a řada dalších renomovaných klubů, ale devětadvacetiletý borec zatím zřejmě nemá důvod cokoliv měnit, byť v posledních dvou ročnících už není tak herně vytížený jako po příchodu do klubu v roce 2015. Ještě na začátku loňského roku byl podle portálu TransferMarkt vůbec nejdražším českým fotbalistou, nyní mu v tomto ohledu patří osmá příčka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

7. Alex Král (West Ham United – na hostování ze Spartaku Moskva) – cca 253 milionů korun

Alex Král-West Ham.jpg

Alex Král opustil na podzim roku 2019 Slavii a zamířil do moskevského Spartaku, který z něho v tu chvíli udělal za cenu 310 milionů korun druhého nejdražšího hráče v ligové historii. Univerzální fotbalista, který může hrát na postu středního záložníka, ale třeba i jako stoper, se v Rusku rychle adaptoval a pravidelně nastupoval v tamní nejvyšší soutěži.

Podle portálu TransferMarkt však jeho cena zdaleka neodpovídá tomu, kolik za něho Spartak zaplatil. Momentálně se jeho hodnota pohybuje kolem dvou set padesáti milionů korun. Král však nyní nekope do balonu v Rusku, nýbrž v Anglii, konkrétně v londýnském West Hamu, kam byl za pět milionů eur uvolněn na hostování do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

6. Jakub Jankto (Getafe) – cca 278 milionů korun

Jakub Jankto-Getafe.jpg

Když Jakub Jankto přestupoval v létě roku 2019 z Udine do Sampdorie Janov, kluby se dohodly na přestupové částce cca 15 milionů eur. Odchovanec Slavie Praha se tak zařadil mezi nejdražší české fotbalisty v historii.

Janktovi se nesmírně povedly dvě sezony v Udine, ale neskrýval touhu z klubu odejít. O jeho služby se údajně zajímali skauti AC Milán či Lazia Řím, on se nakonec rozhodl pro Sampdorii. Letos v létě se však přece jen stěhoval. Po sedmi letech opustil Apeninský poloostrov a vydal se do Španělska. Getafe poslalo do Sampdorie za pětadvacetiletého českého reprezentanta šest milionů eur, ale podle portálu TransferMarkt je jeho tržní cena skoro dvakrát tak vysoká. Jankto je ale momentálně na marodce a jeho hodnota tak zřejmě půjde dolů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

5. Vladimír Coufal (West Ham United) – cca 304 milionů korun

Vladimír Coufal-West Ham.jpg

Minulou sezonu odstartoval Vladimír Coufal ještě ve Slavii, záhy ale odešel do West Hamu, se kterým podepsal tříletý kontrakt s opcí na další dva roky. Devětadvacetiletý obránce se v Anglii uvedl skvěle a během premiérového ročníku v Premier League zaznamenal sedm asistencí. Následně odehrál i parádní Euro a také úvod nové sezony ho zastihl v hodně dobré formě. V londýnském klubu dosud odehrál čtyři desítky zápasů a podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 12 milionů eur, tedy něco přes tři sta milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

4. Antonín Barák (Hellas Verona) – cca 354 milionů eur

Antonín Barák-Verona1.jpg

Antonín Barák přišel do Slavie v roce 2016 z Příbrami, v Edenu pobyl rok, pomohl vybojovat mistrovský titul a od léta roku 2017 patřil Udine. Italský klub o něho velmi stál, nabídku vyšrouboval téměř na 80 milionů korun a Barák, který mezitím debutoval v reprezentaci, dostal svolení k odchodu.

V Udine odehrál během tří sezon 50 ligových utkání, byl ale také na hostování v Lecce a v minulé sezoně pak ve Veroně. V klubu si vedl natolik dobře, že do něj v létě za šest milionů eur přestoupil. Daří se mu i v aktuálním ročníku. Dnes je jeho tržní cena podle portálu TransferMarkt skoro pětkrát vyšší, než když odcházel z české nejvyšší soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

3. Adam Hložek (Sparta Praha) – cca 430 milionů korun

Adam Hložek2.jpg

Devatenáctiletý Adam Hložek má nakročeno k parádní kariéře. Už nyní patří ke klíčovým hráčům Sparty Praha a k nejlepším fotbalistům v tuzemské Fortuna lize. Není divu, že se o jeho podpis na smlouvě ucházejí velké a bohaté kluby, především z italské Serie A. Psalo se o zájmu Neapole, Interu Milán a Juventusu. Pokud bude i nadále vykazovat formu, kterou předváděl dosud, pak jeho cena může vyskočit ještě víc nahoru. Momentálně je podle portálu TransferMarkt nad hranicí čtyř set milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

2. Patrik Schick (Bayer Leverkusen) – cca 709 milionů korun

Patrik Schick-Leverkusen.jpg

Český talent Patrik Schick se v létě roku 2017 stal hráčem římského klubu - odešel tam nejprve na roční hostování, ve smlouvě pak byl dodatek, že po skončení hostování dojde k přestupu hráče. Samdoria od AS nakonec za tento transfer vyinkasovala 42 milionů eur.

Schick se však Římě neprosadil a v září roku 2019 odešel za tři a půl milionu eur na hostování do Lipska, kde prožil solidní sezonu, po níž ho za 26,5 milionu eur koupil Bayer Leverkusen. Českému kanonýrovi se náramně povedlo letošní Euro a k nezastavení je také v aktuální bundesligové sezoně. To se promítá i do jeho tržní ceny, který nyní činí 28 milionů eur, tedy něco víc než 700 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

1. Tomáš Souček (West Ham United) – cca 1 miliardu korun

Tomáš Souček-West Ham.jpg

Z českých fotbalových jmen je v současnosti tím nejskloňovanějším Tomáš Souček. Loni v lednu odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Pracovitý a běhavý záložník uchvátil anglickou Premier League a od té doby jeho tržní cena vyskočila na více než dvojnásobek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud