Andreas Vindheim (Norsko) – 1 mil. eur Sedmadvacetiletý norský bek je ve Spartě čtvrtou sezonu. Loni však za Pražany odehrál jen šest ligových zápasů a během jara hostoval v německém Schalke. V létě se do Sparty vrátil, trápí ho ale zdravotní problémy, kvůli kterým se v lize ještě nedostal na plac. Na „jeho“ místě v sestavě nastupují Jan Mejdr a Tomáš Wiesner.
 Asger Sørensen (Dánsko) – 1,2 mil. eur Spartu na začátku sezony trápily problémy stoperů, na což na Letné zareagovali příchodem Asgera Sørensena. Šestadvacetiletý dánský bek se v Praze uvedl dobře, nastupuje v základní sestavě a na kontě má i tři vstřelené góly. Sparta jej kupovala zhruba za milion eur z druholigového německého Norimberku, jeho tržní cena je však ještě o něco vyšší.
 Lukáš Haraslín (Slovensko) – 1,7 mil. eur Slovenský reprezentant přišel do Sparty loni a ihned se zabydlel v základní sestavě. Jaro měl ale slabší a úvod letošního ročníku kvůli zranění vynechal. Šestadvacetiletý křídelník se vrátil v duelu s Pardubicemi, ve kterém si připsal dvě asistence. Před příchodem na Letnou okusil i italskou Serii A.
 Casper Højer (Dánsko) – 2,2 mil. eur Jeho loňská premiérová sezona ve Spartě moc úspěšná nebyla. Caspera Højera trápily zdravotní problémy, kvůli nimž odehrál jen jedenáct ligových zápasů, v nichž toho moc neukázal. Letos je však dánský bek při chuti, na kontě má dvě branky a už sedm gólových nahrávek. Sedmadvacetiletý pravý bek z Dánska přesně zahrává i standardní situace, je jedním z klíčových hráčů rudého týmu.
5
Fotogalerie

Cenné zboží s cizím pasem. 5 nejdražších zahraničních hráčů, kteří působí ve Spartě

Časy, kdy pražská Letná byla plná zahraničních hráčů, jsou pryč. I teď ale ve Spartě působí několik zajímavých cizinců.

V dobách, kdy ve Spartě působil Andrea Stramaccioni, to měli Češi na Letné hodně složité. Jaká je situace pod Brianem Priskem? Ten má k dispozici podstatně méně cizinců. Jména pěti nejdražších z nich, podle portálu transfermarkt.de, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Minčev (Bulharsko) – 750 tis. eur

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta za něj dala v roce 2020 přes padesát milionů korun, Martin Minčev se ale na Letné dosud příliš neprosadil. Loni si sice pod Pavlem Vrbou budoval slušnou pozici a nějaký čas nastupoval i v základní sestavě, nakonec z ní ale vypadl. Taky letos jednadvacetiletý bulharský reprezentant jen paběrkoval, ve víkendovém duelu s Pardubicemi dal ale první gól a na hřišti byl hodně vidět. Řekl si tím o více prostoru?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Andreas Vindheim (Norsko) – 1 mil. eur

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý norský bek je ve Spartě čtvrtou sezonu. Loni však za Pražany odehrál jen šest ligových zápasů a během jara hostoval v německém Schalke. V létě se do Sparty vrátil, trápí ho ale zdravotní problémy, kvůli kterým se v lize ještě nedostal na plac. Na „jeho“ místě v sestavě nastupují Jan Mejdr a Tomáš Wiesner.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Asger Sørensen (Dánsko) – 1,2 mil. eur

Asger Sorensen Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Spartu na začátku sezony trápily problémy stoperů, na což na Letné zareagovali příchodem Asgera Sørensena. Šestadvacetiletý dánský bek se v Praze uvedl dobře, nastupuje v základní sestavě a na kontě má i tři vstřelené góly. Sparta jej kupovala zhruba za milion eur z druholigového německého Norimberku, jeho tržní cena je však ještě o něco vyšší.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Haraslín (Slovensko) – 1,7 mil. eur

Lukáš Haraslín Viking Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant přišel do Sparty loni a ihned se zabydlel v základní sestavě. Jaro měl ale slabší a úvod letošního ročníku kvůli zranění vynechal. Šestadvacetiletý křídelník se vrátil v duelu s Pardubicemi, ve kterém si připsal dvě asistence. Před příchodem na Letnou okusil i italskou Serii A.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Casper Højer (Dánsko) – 2,2 mil. eur

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jeho loňská premiérová sezona ve Spartě moc úspěšná nebyla. Caspera Højera trápily zdravotní problémy, kvůli nimž odehrál jen jedenáct ligových zápasů, v nichž toho moc neukázal. Letos je však dánský bek při chuti, na kontě má dvě branky a už sedm gólových nahrávek. Sedmadvacetiletý pravý bek z Dánska přesně zahrává i standardní situace, je jedním z klíčových hráčů rudého týmu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud