Cenné zboží z černého kontinentu. 3 nejdražší fotbalisté z Afriky, kteří působí ve Fortuna lize

V české fotbalové Fortuna lize už působila řada hráčů z Afriky. Někteří se v ní jen mihli, další v ní však zanechali výraznou stopu. Vědět o sobě dávají i v aktuálním ročníku.

Ještě v minulé sezoně jsme mohli v české lize sledovat Petera Olayinku, který byl nejdražším Afričanem v nejvyšší soutěži. Ten už však nyní působí v Bělehradu. Kdo aktuálně patří k nejhodnotnějším fotbalistům z černého kontinentu ve Fortuna lize podle renomovaného portálu TransferMarkt? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

3. Rafiu Durosinmi (Viktoria Plzeň) – 2 miliony eur

Rafiu Durosinmi (2).jpg

V Karviné mají velmi dobrý čich na talentované africké fotbalisty. Do slezského klubu jich zamířilo už několik, aby se z nich brzy staly cíle pro bohatší ligovou konkurenci. Jedním z těchto případů je také nigerijský útočník Rafiu Durosinmi. V sezoně 2021/22 odehrál za Karvinou 19 utkání a nastřílel v nich tři branky, což vzbudilo zájem pražské Slavie či Plzně, kam se nakonec letos v lednu talentovaný mladík přesunul na hostování, jež se v létě změnilo v přestup.

Dvacetiletý forvard podepsal na západě Čech smlouvu do roku 2026 a ukazuje, že je nesmírně perspektivním hráčem. V deseti zápasech aktuální sezony nastřílel už šest branek a k nim zaznamenal pět asistencí, což z něho dělá nejproduktivnějšího borce v nejvyšší soutěži. Jeho současnou hodnotu vyčísluje portál TransferMarkt na dva miliony eur, ale vypadá to, že velmi rychle poproste nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Igoh Ogbu (Slavia Praha) – 2,7 milionu eur

Igoh Ogbu.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský obránce Igoh Ogbu se stal hráčem Slavie teprve letos a Pražané si ho nevyhlédli v norském Lilleströmu náhodou. Během dvou let v tomto klubu dokázal zvýšit svou tržní cenu desetinásobně a do Edenu přestupoval za dva a půl milionu eur. Univerzál, který může kromě postu stopera alternovat i na pozici pravého beka či jako defenzivní štít, podepsal smlouvu do roku 2026 a ve Slavii věří, že jeho hodnota může jít ještě hodně nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Oscar Dorley (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur

Oscar Dorley-Slavia.jpg

Oscar Dorley je univerzální fotbalista, který dokáže alternovat na levé straně obrany i na postu záložníka. Nejdříve přišel do české ligy na půlroční hostování a v lednu 2019 se stal kmenovým hráčem Liberce. Na kontě má už také řadu utkání v dresu národního týmu Libérie.

V tuzemské nejvyšší soutěži se velmi rychle adaptoval a vybojoval si stálé místo v základní jedenáctce Slovanu, odkud následně přestoupil do Slavie. Na kontě už má 141 ligových utkání, ve kterých dal šest branek a u dalších třinácti asistoval. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2027 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na tři a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud