Češi ve slunné Itálii. Podívejte se, kolik stojí 3 tuzemští fotbalisté v Serii A

Aktuální ročník Serie A, ve kterém obhajuje mistrovský titul Juventus Turín, míří do rozhodující fáze. Po boku Cristiana Ronalda sice žádný český fotbalista nepůsobí, v ostatních týmech jsou ale na soupiskách tři tuzemští borci.

V minulém ročníku jich bylo šest, nyní jsou jen tři. Kolik čeští hráči v italské Serii A aktuálně stojí podle portálu TransferMarkt? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Lukáš Zima (FC Janov)

Lukáš Zima1.jpg

Spousta českých fotbalových příznivců možná ani netuší, že tuzemská brankářská škola má zástupce také na soupisce jednoho klubu z italské Serie A. Už v 17 letech odešel na Apeninský poloostrov brankářský talent Lukáš Zima a od té doby tam je až dodnes. Začínal v Janově a ve stejném klubu působí také nyní.

V minulých letech putoval z hostování na hostování a chytal v nižších soutěžích, na start v Serii A dosud marně čeká a je otázkou, zda se vůbec dočká. V Janově má podepsaný kontrakt do konce tohoto ročníku a vzhledem k tomu, že nenastoupil do žádného soutěžního utkání, je to s jeho budoucností všelijaké. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní hodnota 250 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Jakub Jankto (Sampdoria Janov) – 10 milionů eur

Jakub Jankto Sampdoria.jpg

Dříve se o něho údajně zajímal AC Milán nebo Arsenal. Jakub Jankto nakonec přestoupil v létě roku 2019 za 14.5 milionu eur z Udine do Sampdorie, Už brzy by ho ale mohl čekat další přesun. Český reprezentant se dostal na radar několika zahraničních klubů. Jeho cena od posledního transferu poněkud spadla dolů a nyní činí asi 10 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Antonín Barák (Hellas Verona - na hostování z Udine) – 14 mil. eur

Antonín Barák-Verona1.jpg

Měl našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. V dresu Udine válel, v sezoně 2017/18 dal sedm branek, přidal čtyři nahrávky a začaly okolo něho kroužit přední italské kluby. Jenže kariéru Antonína Baráka přibrzdily zdravotní problémy.

V minulém ročníku hostoval v Lecce a v tom současném byl svým zaměstnavatelem zapůjčen do Verony, kde se stal oporou týmu, tahounem, střelcem i nahrávačem v jedné osobě. Loni v srpnu spadla jeho tržní hodnota podle portálu TransferMarkt na osm milionů eur, ale nyní je na 14 milionech a do konce sezony může vyskočit ještě nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud