Roman Polák - Čtyřiatřicetiletý bek se v létě vrátil po řadě let, které odehrál v NHL, domů a posílil „své“ Vítkovice. Roman Polák se ihned stal jednou z nejvýraznějších osobností extraligy a určitě by ještě dokázal pomoct i reprezentaci. Za tu si naposledy zahrál na Světovém poháru v roce 2016, na mistrovství světa se dosud objevil dvakrát. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Milan Gulaš - Zatím není nejlepším střelcem ani nejproduktivnějším hráčem extraligy. Ovšem čtyřiatřicetiletý Milan Gulaš je zase hodně vidět. Na kontě má deset branek, dvacet asistencí a znovu patří k hvězdám soutěže. Jeho působení na světovém šampionátu v roce 2019 nedopadlo nejlépe, dveře do reprezentace ale ještě zavřené nemá. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ladislav Šmíd - Bývalý bek Edmontonu a Calgary je už čtvrtým rokem oporou Liberce. Čtyřiatřicetiletý Ladislav Šmíd je nepostradatelným článkem sestavy Bílých Tygrů, na ledě tráví spoustu času a zápas co zápas ukazuje, jak moc je výjimečným hráčem. Filip Pešán ho navíc ze společného působení ze severu Čech velmi dobře zná. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Vladimír Sobotka - Třiatřicetiletý útočník si na mistrovství světa zahrál naposledy v roce 2017. Vladimír Sobotka stále věří, že se vrátí do NHL, jenže poslední sezona v Buffalu mu nevyšla a nový kontrakt v zámoří zatím nepodepsal. I proto nastupuje za Spartu, kde se dostal do velmi dobré formy. Pokud si nakonec neplácne s nikým z NHL, tak by na šampionátu mohl patřit k lídrům českého týmu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

České trumfy pro šampionát. 4 zkušení hráči, kteří by mohli jet na mistrovství světa

Mistrovství světa v hokeji je stále ještě daleko, už teď je ale téměř jisté, že na šampionátu nebudou startovat hráči z NHL. Přesto by český tým nakonec mohl být hodně silný.

Bez názvu.jpg

Na posily z NHL zapomeňte, český tým bude na světovém šampionátu tvořený hráči z Evropy. Mohlo by se v něm ale objevit i několik zkušených borců z extraligy, kteří by nakonec mohli patřit k oporám výběru trenéra Filipa Pešána. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Roman Polák

Roman Polák Vítkovice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý bek se v létě vrátil po řadě let, které odehrál v NHL, domů a posílil „své“ Vítkovice. Roman Polák se ihned stal jednou z nejvýraznějších osobností extraligy a určitě by ještě dokázal pomoct i reprezentaci. Za tu si naposledy zahrál na Světovém poháru v roce 2016, na mistrovství světa se dosud objevil dvakrát.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Milan Gulaš

Milan Gulaš ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zatím není nejlepším střelcem ani nejproduktivnějším hráčem extraligy. Ovšem čtyřiatřicetiletý Milan Gulaš je zase hodně vidět. Na kontě má deset branek, dvacet asistencí a znovu patří k hvězdám soutěže. Jeho působení na světovém šampionátu v roce 2019 nedopadlo nejlépe, dveře do reprezentace ale ještě zavřené nemá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý bek Edmontonu a Calgary je už čtvrtým rokem oporou Liberce. Čtyřiatřicetiletý Ladislav Šmíd je nepostradatelným článkem sestavy Bílých Tygrů, na ledě tráví spoustu času a zápas co zápas ukazuje, jak moc je výjimečným hráčem. Filip Pešán ho navíc ze společného působení ze severu Čech velmi dobře zná.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý útočník si na mistrovství světa zahrál naposledy v roce 2017. Vladimír Sobotka stále věří, že se vrátí do NHL, jenže poslední sezona v Buffalu mu nevyšla a nový kontrakt v zámoří zatím nepodepsal. I proto nastupuje za Spartu, kde se dostal do velmi dobré formy. Pokud si nakonec neplácne s nikým z NHL, tak by na šampionátu mohl patřit k lídrům českého týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud