Jan Ludvig  Útočník Jan Ludvig byl vůbec prvním Čechem, který oblékl dres New Jersey. V roce 1981 emigroval do zámoří a už v sezoně 1982/83 odehrál za Devils 51 utkání a nasbíral do statistik 17 bodů (7+10). V klubu strávil pět let a než zamířil na další dvě sezony (závěrečné v NHL) do Buffala, stačil v něm odehrát 288 utkání a zaznamenal 132 bodů (53+79).

Jan Ludvig
Útočník Jan Ludvig byl vůbec prvním Čechem, který oblékl dres New Jersey. V roce 1981 emigroval do zámoří a už v sezoně 1982/83 odehrál za Devils 51 utkání a nasbíral do statistik 17 bodů (7+10). V klubu strávil pět let a než zamířil na další dvě sezony (závěrečné v NHL) do Buffala, stačil v něm odehrát 288 utkání a zaznamenal 132 bodů (53+79).

 Robert Holík  Bobby Holík byl prvním českým hokejistou, který s New Jersey vyhrál Stanley Cup. To se psal rok 1995. Krátce poté získal syn legendárního Jaroslava Holíka americké občanství. Jeden z nejlepších českých střelců v historii NHL si v zámoří zahrál ve čtyřech klubech, nejlépe se mu však vedlo právě mezi ďábly, s nimiž v roce 2000 podruhé vyhrál hokejový grál.
 Patrik Eliáš  Patrik Eliáš patřil dlouhá léta mezi nejrespektovanější hráče týmu. New Jersey ho získalo v draftu roku 1994 a od té doby až do konce kariéry neoblékl jiný dres. S týmem, ve kterém odehrál v součtu základní části a play-off přes 1 400 zápasů, oslavil dva Stanley Cupy. Je nejproduktivnějším hokejistou v historii klubu a jako druhý Čech překonal metu 400 vstřelených branek v NHL. Občas se sice spekulovalo o tom, zda z New Jersey odejde, jeho pozice byla ale natolik silná, že mu vedení vždy nabídlo nový kontrakt a Eliáš spojil budoucnost s Devils až do roku 2016. Ve své poslední sezoně už ale kvůli zranění téměř nehrál.
 Petr Sýkora  Petra Sýkoru draftovalo New Jersey v roce 1995. Hned v následující sezoně mu dali v týmu hodně prostoru a mladý český útočník nabídnutou šanci využil. Postupně se propracoval mezi klíčové hráče a v roce 2000 mohl nad hlavu zvednout Stanley Cup. V klubu zůstal ještě další dva roky, pak zamířil do Anaheimu. Postupně se přes New York Rangers, Edmonton, Pittsburgh a Minnesotu do New Jersey vrátil. S týmem bojoval ve finále Stanley Cupu, který ale získalo Los Angeles. Tím také Sýkorova zámořská mise skončila.
 Marek Židlický  Marek Židlický kdysi patřil k nejlepším střelcům mezi obránci New Jersey, kam přišel během sezony 2011/12 z Minnesoty. V týmu se vypracoval mezi největší opory, v roce 2015 však byl vytrejdován do Detroitu, odkud pak zamířil do New Yorku Islanders, kde se jeho kariéra v NHL uzavřela.
7
Fotogalerie

Čeští „ďáblové". 7 tuzemských hokejistů, kteří zanechali nejvýraznější stopu v New Jersey

Dres New Jersey momentálně oblékají hned tři čeští hráči. Všichni však mají hodně daleko k Patrikovi Eliášovi, který se výrazně zapsal do dějin Devils a byl před 21 lety u posledního získaného Stanley Cupu. Není ale jediným českým ďáblem, který nejslavnější hokejovou trofej s tímto klubem získal.

Češi v New Jersey, to je docela zajímavá kapitolka v historii NHL. Dosud se jich v barvách tohoto týmu objevilo jednadvacet. Vybrali jsme sedm tuzemských borců, kteří v Devils zanechali nejvýraznější stopu. Jejich jména a hokejové příběhy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Jan Ludvig

Ludvig.jpeg

Útočník Jan Ludvig byl vůbec prvním Čechem, který oblékl dres New Jersey. V roce 1981 emigroval do zámoří a už v sezoně 1982/83 odehrál za Devils 51 utkání a nasbíral do statistik 17 bodů (7+10). V klubu strávil pět let a než zamířil na další dvě sezony (své poslední v NHL) do Buffala, stačil v něm odehrát 288 utkání a zaznamenal 132 bodů (53+79).

Pokračování 3 / 8

Robert Holík

Holík.jpg

Bobby Holík byl prvním českým hokejistou, který s New Jersey vyhrál Stanley Cup. To se psal rok 1995. Krátce poté získal syn legendárního Jaroslava Holíka americké občanství. Jeden z nejlepších českých střelců v historii NHL si v zámoří zahrál ve čtyřech klubech, nejlépe se mu však vedlo právě mezi ďábly, s nimiž v roce 2000 podruhé vyhrál hokejový grál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Patrik Eliáš

Eliáš.jpg

Patrik Eliáš patřil dlouhá léta mezi nejrespektovanější hráče týmu. New Jersey ho získalo v draftu roku 1994 a od té doby až do konce kariéry neoblékl jiný dres. S týmem, ve kterém odehrál v součtu základní části a play-off přes 1 400 zápasů, oslavil dva Stanley Cupy. Je nejproduktivnějším hokejistou v historii klubu a jako druhý Čech překonal metu 400 vstřelených branek v NHL.

Občas se sice spekulovalo o tom, zda z New Jersey odejde, jeho pozice byla ale natolik silná, že mu vedení vždy nabídlo nový kontrakt a Eliáš spojil budoucnost s Devils až do roku 2016. Ve své poslední sezoně už ale kvůli zranění téměř nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Petr Sýkora

Petr Sýkora (New Jersey Devils).jpg

Petra Sýkoru draftovalo New Jersey v roce 1995. Hned v následující sezoně mu dali v týmu hodně prostoru a mladý český útočník nabídnutou šanci využil. Postupně se propracoval mezi klíčové hráče a v roce 2000 mohl nad hlavu zvednout Stanley Cup. V klubu zůstal ještě další dva roky, pak zamířil do Anaheimu.

Postupně se přes New York Rangers, Edmonton, Pittsburgh a Minnesotu do New Jersey vrátil. S týmem bojoval ve finále Stanley Cupu, který ale získalo Los Angeles. Tím také Sýkorova zámořská mise skončila.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Marek Židlický

Marek Židlický.jpg

Marek Židlický kdysi patřil k nejlepším střelcům mezi obránci New Jersey, kam přišel během sezony 2011/12 z Minnesoty. V týmu se vypracoval mezi největší opory, v roce 2015 však byl vytrejdován do Detroitu, odkud pak zamířil do New Yorku Islanders, kde se jeho kariéra v NHL uzavřela.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr.jpg

Nejslavnější český hokejista všech dob hrál v dresu New Jersey necelé dvě sezony, ale rozhodně do tohoto výběru patří. Navzdory požehnanému věku byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Jágr si uměl protihráče povodit jako v dobách své největší slávy, ale postupem času dostával stále méně času na ledě a jeho angažmá skončilo trejdem na Floridu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Pavel Zacha

Pavel Zacha2.jpg

Pavel Zacha byl draftován do NHL New Jersey v roce 2015 jako šestý hráč v celkovém pořadí a debutoval v elitní lize v sezoně 2015/16, kdy zasáhl do jednoho zápasu a připsal si premiérové dvě asistence. Rok nato zaznamenal 24 kanadských bodů, v dalších dvou ročnících přidal ještě jeden navíc.

Původně se očekávalo, že by měl být jedním z tahounů New Jersey, tento předpoklad se ale nenaplnil. V době, kdy byl draftován, se od něho rozhodně čekalo o dost víc. Přesto však patřil k nejvýraznějším českým hráčům, kteří se dosud objevili v dresu Devils. Za klub odehrál téměř čtyři stovky zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud