Tomáš Souček  Ve Slavii zářil, českou ligu přerostl, a tak se jen čekalo, kdy a kam přestoupí. Nakonec si Tomáš Souček plácl s West Hamem, do kterého zamířil v lednu roku 2019. V Anglii se rychle adaptoval a ihned se zařadil mezi nejlepší hráče týmu. V Premier League už nasázel ve 122 zápasech 20 branek a byl oporou Kladivářů i Konferenční lize, kterou mužstvo v minulém ročníku vyhrálo. Částka, kterou za momentálně osmadvacetiletého záložníka londýnský klub zaplatil, se zatím rozhodně vyplácí. Foto: Profimedia.cz
 Vladimír Coufal  Sezonu 2020/21 odstartoval Vladimír Coufal ještě ve Slavii, záhy ale odešel do West Hamu, se kterým podepsal tříletý kontrakt s opcí na další dva roky. Brzy jednatřicetiletý obránce se v Anglii uvedl skvěle a během premiérového ročníku v Premier League zaznamenal sedm asistencí. Následně odehrál i parádní Euro a také úvod další sezony ho zastihl v hodně dobré formě. V londýnském klubu dosud odehrál přes stovku zápasů ve všech soutěžích a vstřelil 14 branek. Foto: Profimedia.cz
 Radoslav Kováč  Bývalý reprezentant Radoslav Kováč přišel do West Hamu v roce 2009 ze Spartaku Moskva, tedy ze stejného klubu, z jakého tam zamířil na hostování o pár let později Alex Král. Mezi Kladiváři vydržel dva roky, odehrál 62 zápasů a vstřelil tři branky. Poté odešel do Basileje. Foto: Profimedia.cz
 Jan Laštůvka  Bývalý brankář české reprezentace Jan Laštůvka odešel v roce 2004 na Ukrajinu a stal se posilou Šachtaru Doněck. Vyzkoušel si však také hostování ve Fulhamu, Bochumi a v roce 2008 se objevil i ve West Hamu. V Londýně ale pouze kryl záda Robertu Greenovi a za West Ham odchytal jediný zápas. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Čeští „kladiváři“. 9 tuzemských fotbalistů, kteří si zahráli za West Ham United

Jen něco přes tři desítky českých fotbalistů se dosud objevilo v anglické Premier League. Téměř třetina z nich se protočila ve West Hamu United.

Ve West Hamu zřejmě mají rádi české fotbalisty. Dosud jich v londýnském klubu působilo devět. Jména a osudy těchto hráčů, kteří si za Kladiváře zahráli alespoň v jednom střetnutí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Alex Král

Alex Král-West Ham.jpg

Je mu teprve 25 let, ale v součtu všech dosavadních transferů je jedním z nejhodnotnějších českých fotbalistů historie. Záložník Alex Král se na výsluní dostal během velmi krátké doby. V lednu 2019 ho koupila za 900 tisíc eur Slavia z Teplic, kam jej sešívaní prodali za pakatel o dva roky dříve. V Edenu se rychle vypracoval v jednu z hvězd sestavy a už v září roku 2019 za jeho podpis zaplatil ruský Spartak Moskva 12 milionů eur.

Z Ruska se v roce 2021 stěhoval na hostování do West Hamu United, kde se setkal s dalšími dvěma ex-slávisty - Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. V londýnském klubu ale mnoho příležitostí nedostal a naskočil pouze do jediného ligového utkání. Celkem odehrál v dresu kladivářů šest zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Tomáš Souček

Tomáš Souček-West Ham.jpg

Ve Slavii zářil, českou ligu přerostl, a tak se jen čekalo, kdy a kam přestoupí. Nakonec si Tomáš Souček plácl s West Hamem, do kterého zamířil v lednu roku 2019. V Anglii se rychle adaptoval a ihned se zařadil mezi nejlepší hráče týmu. V Premier League už nasázel ve 122 zápasech 20 branek a byl oporou Kladivářů i Konferenční lize, kterou mužstvo v minulém ročníku vyhrálo. Částka, kterou za momentálně osmadvacetiletého záložníka londýnský klub zaplatil, se zatím rozhodně vyplácí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal-West Ham.jpg

Sezonu 2020/21 odstartoval Vladimír Coufal ještě ve Slavii, záhy ale odešel do West Hamu, se kterým podepsal tříletý kontrakt s opcí na další dva roky. Brzy jednatřicetiletý obránce se v Anglii uvedl skvěle a během premiérového ročníku v Premier League zaznamenal sedm asistencí. Následně odehrál i parádní Euro a také úvod další sezony ho zastihl v hodně dobré formě. V londýnském klubu dosud odehrál přes stovku zápasů ve všech soutěžích a vstřelil 14 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Radoslav Kováč

Radoslav Kováč WH.jpg

Bývalý reprezentant Radoslav Kováč přišel do West Hamu v roce 2009 ze Spartaku Moskva, tedy ze stejného klubu, z jakého tam zamířil na hostování o pár let později Alex Král. Mezi Kladiváři vydržel dva roky, odehrál 62 zápasů a vstřelil tři branky. Poté odešel do Basileje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka12.jpg

Bývalý brankář české reprezentace Jan Laštůvka odešel v roce 2004 na Ukrajinu a stal se posilou Šachtaru Doněck. Vyzkoušel si však také hostování ve Fulhamu, Bochumi a v roce 2008 se objevil i ve West Hamu. V Londýně ale pouze kryl záda Robertu Greenovi a za West Ham odchytal jediný zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Luděk Mikloško

Luděk Mikloško LEGNER JAROSLAV  CNC  Profimedia.jpg

Ve West Hamu působilo několik českých brankářů, žádný ale v klubu nechytal tak dlouho, jako Luděk Mikloško. Rodák z Prostějova a bývalý brankář reprezentace do Londýna odešel v roce 1990 z Baníku a mezi Kladiváři působil až do roku 1998, kdy odešel do Queens Parku Rangers. V klubu odchytal přes dvě stovky zápasů a zanechal v něm výraznou stopu.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 10

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka WH 3.jpg

Stoper bouřlivák přišel do West Hamu v roce 2001 z italské Fiorentiny a za londýnský klub odehrál více než 180 zápasů. V Anglii si získal Tomáš Řepka respekt a mezi kladiváři vydržel téměř pět let. Když se ve West Hamu loučil, tak mu ve stoje tleskalo třicet tisíc fanoušků. Poté odešel do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Pavel Srniček

Pavel Srníček12.jpg

Už to bude osm let, co tento svět opustil Pavel Srniček. Ještě předtím ale prožil parádní fotbalovou kariéru, během níž si zachytal v Itálii, Portugalsku i anglické Premier League. Několik let působil v Newcastlu, objevil se však i ve West Hamu, který jej přivedl v roce 2004. Bývalý reprezentant ale odchytal v londýnském klubu jen tři zápasy a poté odešel do portugalské Beiry-Mar.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Marek Štěch

Marek Štěch WH.jpg

Gólman Marek Štěch odešel do West Hamu v roce 2006 už jako šestnáctiletý teenager. V klubu pobyl až do roku 2012, ale většinou byl někde na hostování. Za první tým si připsal na konto jen tři starty. Následně zamířil do Yeovilu, snažil se prosadit i ve Spartě, ale od roku 2017 až do loňska byl opět v Anglii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud