Jakub Brabec  Na začátku sezony opustil Plzeň a vyrazil vstříc dalšímu zahraničnímu angažmá. Jakub Brabec, jenž už působil v Belgii a Turecku, zamířil do řeckého Arisu Soluň, ve kterém si ihned řekl o místo v základní sestavě, z níž už nevypadl. Stejně jako Kalas, tak i devětadvacetiletý Jakub Brabec patří k lídrům svého týmu. Do posledního utkání však z neznámých důvodů nezasáhl. 
 David Zima  Jednadvacetiletý stoper v létě opustil Slavii a zamířil do italského Turína. Během podzimu často vysedával jen mezi náhradníky, David Zima ale neztrácel trpělivost a začal si budovat slušnou pozici. Do posledního utkání s Juventusem sice nezasáhl, předtím byl ale několikrát v základní sestavě. Několik startů už si připsal i v národním týmu, je jednou z možností pro baráž. 
 Ondřej Čelůstka  Dvaatřicetiletý Ondřej Čelůstka vytvořil na EURU velmi dobře fungující stoperskou dvojici s Tomášem Kalasem. Jenže následně promarodil část podzimu, během kterého odehrál jen šest zápasů. V únoru nastoupil dvakrát, formu jako na evropském šampionátu ale zatím nemá. Do nominace se přesto nejspíš dostane. 
 Další možnosti  Moc dalších možností už trenérský tým nemá, navíc na experimenty není čas. Čeká se, kdy a v jakém stavu se vrátí zkušený  Ondřej Kúdela  (na snímku) ze Slavie, ve Spartě zase odvádí dobré služby  Filip Panák . V Polsku pravidelně nastupuje  Tomáš Petrášek , ten ale v národním týmu odehrál jediný zápas a přidal minutu proti Izraeli.  Jaroslav Zelený  ze Slavie ještě šanci nedostal a  David Hovorka  je, stejně jako Kúdela, kvůli zranění mimo hru. Vsadí tak Šilhavý a spol. na jistotu, nebo někým překvapí?
5
Fotogalerie

Čeští stopeři na baráž o postup do Kataru. Sázka na jistotu, nebo překvapení?

Už příští měsíc čeká české fotbalisty baráž o postup na mistrovství světa do Kataru. Ovšem sestava, ve které národní tým půjde do boje, skrývá ještě spoustu otazníků.

Reprezentace je v maléru, Patrik Schick se zranil a český tým tak možná přijde v baráži o svůj největší trumf. Jasno ale není ani o složení stoperské dvojice. Kteří hráči se do ni mohou dostat? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Tomáš Kalas 

GetFile (86).jpg

Aktuálně je reprezentačním stoperem číslo jedna. Tomáš Kalas odehrál velmi dobré EURO a pevný flek si drží taky v sestavě druholigového anglického Bristolu. Osmadvacetiletý Tomáš Kalas by měl být v baráži lídrem zadních řad. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Brabec 

profimedia-0619876058.jpg

Na začátku sezony opustil Plzeň a vyrazil vstříc dalšímu zahraničnímu angažmá. Jakub Brabec, jenž už působil v Belgii a Turecku, zamířil do řeckého Arisu Soluň, ve kterém si ihned řekl o místo v základní sestavě, z níž už nevypadl. Stejně jako Kalas, tak i devětadvacetiletý Jakub Brabec patří k lídrům svého týmu. Do posledního utkání však z neznámých důvodů nezasáhl. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Zima 

GetFile (87).jpg

Jednadvacetiletý stoper v létě opustil Slavii a zamířil do italského Turína. Během podzimu často vysedával jen mezi náhradníky, David Zima ale neztrácel trpělivost a začal si budovat slušnou pozici. Do posledního utkání s Juventusem sice nezasáhl, předtím byl ale několikrát v základní sestavě. Několik startů už si připsal i v národním týmu, je jednou z možností pro baráž. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ondřej Čelůstka 

GetFile (85).jpg

Dvaatřicetiletý Ondřej Čelůstka vytvořil na EURU velmi dobře fungující stoperskou dvojici s Tomášem Kalasem. Jenže následně promarodil část podzimu, během kterého odehrál jen šest zápasů. V únoru nastoupil dvakrát, formu jako na evropském šampionátu ale zatím nemá. Do nominace se přesto nejspíš dostane. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další možnosti 

GetFile (88).jpg

Moc dalších možností už trenérský tým nemá, navíc na experimenty není čas. Čeká se, kdy a v jakém stavu se vrátí zkušený Ondřej Kúdela (na snímku) ze Slavie, ve Spartě zase odvádí dobré služby Filip Panák. V Polsku pravidelně nastupuje Tomáš Petrášek, ten ale v národním týmu odehrál jediný zápas a přidal minutu proti Izraeli. Jaroslav Zelený ze Slavie ještě šanci nedostal a David Hovorka je, stejně jako Kúdela, kvůli zranění mimo hru. Vsadí tak Šilhavý a spol. na jistotu, nebo někým překvapí?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud