Václav Kadlec  Václav Kadlec měl nakročeno k zajímavé kariéře. Ještě v době, kdy působil na Letné poprvé, okolo něj kroužilo několik předních evropských klubů a Dortmund byl jedním z nich.  Tým tehdejšího kouče Jürgena Kloppa však neposílil a odešel do Frankfurtu. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Kalas  Bývalého trenéra Borussie Jürgena Kloppa trápila na podzim roku 2013 rozsáhlá marodka, kterou chtěl v zimě řešit nákupem nových hráčů. Jednou z variant byl Tomáš Kalas, jenž měl za sebou úspěšné hostování v Arnhemu, ale v Chelsea pouze vysedával mezi náhradníky. Dortmund ale nakonec sáhl po jiných. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Necid  O bývalého útočníka Slavie byl před lety velký zájem. Sledoval ho AC Milán, Juventus, ale také Dortmund, který situaci okolo devatenáctiletého forvarda sondoval v roce 2009. Tomáš Necid však odešel do CSKA Moskva. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Schick  V AS Řím nehrál, a tak bylo téměř jasné, že z Itálie odejde. Patrik Schick nakonec zamířil na podzim roku 2019 do Lipska, ještě předtím okolo něj ale kroužily i další kluby. Jedním z nich byl Dortmund, který jej lákal už v létě, ale i o dva roky dříve, kdy měl nahradit Pierra-Emericka Aubameyanga. Ani jednou ale k přesunu na Vestfálský stadion nedošlo. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Chtěla je Borussia. 5 českých fotbalistů, po kterých v minulých letech toužil Dortmund

Borussia Dortmund patří k největším a nejvýznamnějším německým fotbalovým klubům. V jeho dresu si zahrálo i několik Čechů.

Barvy Dortmundu kdysi hájili Patrik Berger, Tomáš Rosický a Jan Koller. Německý velkoklub však lákal i další české fotbalisty. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: LEBEDA PAVEL/ CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Michal Kadlec

Michal KAdlec Fenerbahce.jpg

Bývalý reprezentační bek se dostal přes Spartu do Leverkusenu, ve kterém prožil několik úspěšných let. V roce 2013 zamířil do Fenerbahce, tam ale moc prostoru nedostal. V té době se zároveň začaly rojit spekulace, kam by mohl odejít, a jednou z variant byl i Dortmund, který jej údajně lákal na půlroční hostování s opcí. Nakonec zůstal v Turecku, odkud v roce 2016 odešel do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec.jpg

Václav Kadlec měl nakročeno k zajímavé kariéře. Ještě v době, kdy působil na Letné poprvé, okolo něj kroužilo několik předních evropských klubů a Dortmund byl jedním z nich.  Tým tehdejšího kouče Jürgena Kloppa však neposílil a odešel do Frankfurtu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas Chelsea.jpg

Bývalého trenéra Borussie Jürgena Kloppa trápila na podzim roku 2013 rozsáhlá marodka, kterou chtěl v zimě řešit nákupem nových hráčů. Jednou z variant byl Tomáš Kalas, jenž měl za sebou úspěšné hostování v Arnhemu, ale v Chelsea pouze vysedával mezi náhradníky. Dortmund ale nakonec sáhl po jiných.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Necid

Tomáš Necid Slavia.jpg

O bývalého útočníka Slavie byl před lety velký zájem. Sledoval ho AC Milán, Juventus, ale také Dortmund, který situaci okolo devatenáctiletého forvarda sondoval v roce 2009. Tomáš Necid však odešel do CSKA Moskva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick

Patrik Schick AS Řím 2.jpg

V AS Řím nehrál, a tak bylo téměř jasné, že z Itálie odejde. Patrik Schick nakonec zamířil na podzim roku 2019 do Lipska, ještě předtím okolo něj ale kroužily i další kluby. Jedním z nich byl Dortmund, který jej lákal už v létě, ale i o dva roky dříve, kdy měl nahradit Pierra-Emericka Aubameyanga. Ani jednou ale k přesunu na Vestfálský stadion nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud