Co bude s Váchou? 4 ligové kluby, do kterých by mohl odejít nechtěný rebel z Letné

Cesty Lukáše Váchy a pražské Sparty se rozešly. Kouč Andrea Stramaccioni hráči sdělil, že s ním už nepočítá, a dřívější reprezentační záložník si musí najít nový klub. Zájemci už jsou, dokonce z HET ligy.

Osmadvacetiletého záložníka trápí zdravotní problémy, také výkyvy formy, na hřišti ale nechal vždy maximum. O to víc je jeho konec na Letné, na kterou přišel v roce 2013, překvapivější. Kam nyní povedou Váchovy kroky? Čtyři možné destinace najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jablonec

Lukáš Vácha 2.jpg

V zákulisí už se žhavě debatuje o dvou klubech. Jedním z nich je Jablonec, který nikdy neměl problém převzít hráče s tučnějšími smlouvami. Na severu Čech působil třeba Petr Jiráček, nyní se do klubu vrátil Stanislav Tecl, a dalším na řadě by mohl být Vácha.

Otázkou je, jak moc by se mu do Jablonce chtělo. Klub trápí slabá návštěvnost, letos má na kontě jedinou výhru a tři remízy. Na druhou stranu, měl by pevné místo v sestavě a stal by se jedním z lídrů týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Liberec

Lukáš Vácha Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Přesun, který by dával smysl. Pohyby hráčů mezi Spartou a Libercem nejsou ničím výjimečným, ostatně, jednoho z nich byl Vácha součástí. Když na začátku roku 2013 opouštěl severočeský klub, putovali za něj pod Ještěd Martin Frýdek, David Pavelka a 15 milionů korun k tomu.

Vácha působil v Liberci od roku 2009 a v roce 2012 s ním získal český titul. Slovanu se navíc vydařil vstup do nové sezony a tým se zatím pohybuje na pohárových příčkách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Mladá Boleslav

Lukáš Vácha.jpg

Zatímco o Jablonci s Libercem se v médiích spekulovalo, na Mladou Boleslav řeč nepadla. I tato varianta by ale mohla dávat smysl. Ambiciózní tým, který na začátku sezony vypadl z předkola Evropské ligy, se totiž nebývale trápí. Klub z města Škodovky získal jediný bod a krčí se na dně tabulky. Matějovský a spol. tápou a je třeba je nakopnout. Co takhle léčba Váchou?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Zlín

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

O Zlínu se zatím nikde nehovořilo, nicméně i tento klub je třeba brát vážně. Ševci totiž budují nový tým, který vstoupí do základní skupiny Evropské ligy. Klub z Baťova města získal už Petra Jiráčka, Lukáše Bartošáka či Zdeňka Zlámala, nyní se dohodl se Spartou na ročním hostování Vukadina Vukadinoviče a není vyloučeno, že přivede ještě další nové hráče. Bude to Vácha?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud