Obránce: Filip Hronek (Vancouver Canucks)  Jiného obránce jako je on český hokej aktuálně nemá. Filip Hronek vyniká svými ofenzivními schopnostmi, což předvedl už i na několika světových šampionátech. Letos vinou zranění odehrál jen 64 zápasů, přesto v nich posbíral 39 kanadských bodů. V průběhu ročníku byl vyměněn z Detroitu do Vancouveru.
 Obránce: Radko Gudas (Florida Panthers)  Jeden špičkový ofenzivní bek a vedle něj pořádný tvrďák. To by mohlo fungovat. Dvaatřicetiletý Radko Gudas může rozdávat zkušenosti i hity, jde z něj respekt. Letos hraje za Floridu parádní sezonu. Celkem v ní posbíral 20 bodů a teď se chystá na finále Stanley Cupu proti Vegas Golden Knights.
 Útočník: Martin Nečas (Carolina Hurricanes)  Předešlé sezony neměl špatné, až ta letošní byla ale špičková. Čtyřiadvacetiletý Martin Nečas definitivně vyzrál do role jednoho z klíčových hráčů Caroliny, se kterou došel těsně před brány play-off NHL. V základní části posbíral parádních 71 bodů, dalších sedm jich přidal v bojích o Stanley Cup.
 Útočník: David Krejčí (Boston Bruins)  Kdo ví, jestli se ještě objeví v akci. Dokud ale sedmatřicetiletý David Krejčí neuzavře kariéru, je třeba využít jej na maximum. Zkušený centr se vrátil do NHL po roční anabázi v extraligové Olomouci, zámořská pauza na něm ovšem nebyla vůbec znát. Naopak, Krejčí odehrál další parádní ročník, který ozdobil 56 body. Další čtyři přidal v play-off, v tom ale Bruins vypadli už v prvním kole s Floridou.
6
Fotogalerie

Co kdyby se letos hrál Světový pohár? Takto by mohla vypadat elitní česká pětka

Mistrovství světa se českým hokejistům nepovedlo. Bylo to i tím, že národnímu týmu nepomohlo moc hráčů z NHL. Ti nejlepší na šampionátu nehráli.

Poslední Světový pohár se hrál v roce 2016. Kdy se do kalendáře zase vrátí, to zatím nikdo neví. Ale co kdyby to bylo letos? Jak by vypadala elitní česká formace? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

Brankář: Vítek Vaněček (New Jersey Devils)

Vítek Vaněček NJ 23.jpg

Do letošního ročníku NHL zasáhlo osm českých gólmanů, ovšem pouze Vítek Vaněček okusil i play-off. Pravda, boje o Stanley Cup mu nesedly tak, jak by si přál, v průběhu sezony však sedmadvacetiletý brankář Devils prokazoval skvělou výkonnost. Dvojku by mu mohl dělat Karel Vejmelka, trojku třeba Lukáš Dostál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Filip Hronek (Vancouver Canucks)

Filip Hronek Vancouver.jpg

Jiného obránce jako je on český hokej aktuálně nemá. Filip Hronek vyniká svými ofenzivními schopnostmi, což předvedl už i na několika světových šampionátech. Letos vinou zranění odehrál jen 64 zápasů, přesto v nich posbíral 39 kanadských bodů. V průběhu ročníku byl vyměněn z Detroitu do Vancouveru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Radko Gudas (Florida Panthers)

Radko Gudas Florida 22.jpg

Jeden špičkový ofenzivní bek a vedle něj pořádný tvrďák. To by mohlo fungovat. Dvaatřicetiletý Radko Gudas může rozdávat zkušenosti i hity, jde z něj respekt. Letos hraje za Floridu parádní sezonu. Celkem v ní posbíral 20 bodů a teď se chystá na finále Stanley Cupu proti Vegas Golden Knights.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník: Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

Martin Nečas Carolina 23.jpg

Předešlé sezony neměl špatné, až ta letošní byla ale špičková. Čtyřiadvacetiletý Martin Nečas definitivně vyzrál do role jednoho z klíčových hráčů Caroliny, se kterou došel těsně před brány play-off NHL. V základní části posbíral parádních 71 bodů, dalších sedm jich přidal v bojích o Stanley Cup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník: David Krejčí (Boston Bruins)

David Krejčí Boston 22.jpg

Kdo ví, jestli se ještě objeví v akci. Dokud ale sedmatřicetiletý David Krejčí neuzavře kariéru, je třeba využít jej na maximum. Zkušený centr se vrátil do NHL po roční anabázi v extraligové Olomouci, zámořská pauza na něm ovšem nebyla vůbec znát. Naopak, Krejčí odehrál další parádní ročník, který ozdobil 56 body. Další čtyři přidal v play-off, v tom ale Bruins vypadli už v prvním kole s Floridou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník: David Pastrňák (Boston Bruins)

David Pastrňák Boston 22_11.jpg

Největší současná hvězda českého hokeje, v tomto výběru by nemohl chybět. David Pastrňák nasázel v základní části 61 gólů a dostal se na 113 bodů. Pětkrát se prosadil i v play-off, na vysněný Stanley Cup ale po brzkém konci zase nedosáhne.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud