Napříč celou anglickou Premier League najdeme spoustu hráčů, z nichž má nejeden klubový manažer neklidné spaní.  V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete šest hráčů ze šesti elitních anglických klubů, kteří jsou momentálně tak trochu (či více) na obtíž a manažeři možná neví, co si s nimi počít.

Napříč celou anglickou Premier League najdeme spoustu hráčů, z nichž má nejeden klubový manažer neklidné spaní. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete šest hráčů ze šesti elitních anglických klubů, kteří jsou momentálně tak trochu (či více) na obtíž a manažeři možná neví, co si s nimi počít.

 Nicolas Pépé (Arsenal)  Nicolas Pépé je nejdražším hráčem v historii Arsenalu. Kanonýři za něho zaplatili loni v létě francouzskému Lille 79 milionů eur a očekávali, že se stane jedním z pilířů mužstva. Během jeho premiérové sezony na Emirates Stadium to vypadalo nadějně. Pépé měl místo v základní sestavě a v 31 ligových zápasech nastřílel pět branek, k nimž přidal šest nahrávek. V aktuálním ročníku je ale všechno jinak. Reprezentant Pobřeží slonoviny naskočil do sedmi ligových utkání, ale jen jedinkrát od první minuty. Na kontě má jednu branku. V rozestavení 3-4-3, které preferuje kouč Mikel Arteta, pro pětadvacetiletého hráče není místo. Pépé už si několikrát postěžoval do médií, že není spokojen s herním vytížením. Tím ale trenéra na svou stranu zřejmě nezíská…
 Callum Hudson-Odoi (Chelsea)  Callum Hudson-Odoi je opomíjeným hráčem Chelsea. Ještě před rokem to vypadalo, že v současné sezoně se talentovaný mladík stane pevnou součástí týmu. Loni v září podepsal na Stamford Bridge novou pětiletou smlouvu, která mu nyní zajišťuje plat ve výši dvou set tisíc liber týdně. Rychlé křídlo, které před pár dny oslavilo dvacáté narozeniny, doplácí na přestupovou politiku Chelsea. Londýnský velkoklub v létě přivedl do týmu Hakima Zijacha, který na Hudson-Odoiově pozici září. Navíc má klub k dispozici další dva letní přestupy – Kaie Havertze a Tima Wernera a jeho konkurentem je také Mason Mount. Trenér Frank Lampard má příjemné starosti, protože má velký výběr kvalitních ofenzivních hráčů a mladý anglický reprezentant na to doplácí. V aktuální sezoně nastoupil pouze do čtyř ze třinácti utkání ve všech soutěžích.
 Roberto Firmino (Liverpool)  Kritici Roberta Firmina poukazují na to, že zahazuje obrovský počet šancí, jeho zastánci tvrdí, že jeho největší přínos je jinde – v aktivní hře, napadání a vytváření prostoru pro spoluhráče, především Mohameda Salaha. Obě strany mají pravdu. Trenér Jürgen Klopp v létě přivedl na Anfield Road Portugalce Dioga Jotu, který se rozzářil tím nejjasnějším světlem. V jedenácti zápasech za Reds nasázel sedm branek, včetně hattricku proti Bergamu v Lize mistrů. Klopp má teď o čem přemýšlet. Když byla klubová legenda Jamie Gallagher v rozhovoru pro portál TalkSport vyzvána, aby zvolila ideální útok Liverpoolu, bez váhání odvětil: „Mané, Jota, Salah. Firminho teď není v dobré formě a v nejlepší formě nebyl ani v minulé sezoně, když mužstvo vyhrálo Premier League,“ prohlásil Gallagher.
 Riyad Mahrez (Manchester City)  Alžírský reprezentant Riyad Mahrez byl několik let jedním z nejžádanějších hráčů na přestupovém trhu. Kolem bývalého záložníka Leicesteru kroužili jako supi skauti věhlasných klubů, až ho předloni v létě ulovil Manchester City. Nejčastěji pendluje na pravé straně útoku nebo záložní řady. V minulém ročníku dal ve 33 ligových zápasech 11 gólů a na dalších devět nahrál. A to hrál pouze jednadvacetkrát v základní sestavě. Rozhodně by si zasloužil více času na hřišti, ale v konkurenci, která v kádru je, to nemá snadné. V posledních osmi zápasech aktuálního ročníku však neskóroval a kouč Pep Guardiola zřejmě přemýšlí, jak ho znovu dostat do hry. V reprezentační přestávce ukázal, že góly dávat nezapomněl – v obou zápasech Alžírska se Zimbabwe dokázal skórovat.
7
Fotogalerie

Co s nimi? 6 skvělých hráčů ze 6 elitních týmů anglické Premier League, se kterými si trenéři lámou hlavu

Napříč celou anglickou Premier League najdeme spoustu hráčů, z nichž má nejeden klubový manažer neklidné spaní. Jedná se o fotbalisty, kteří berou velké peníze, ale jsou už třeba za zenitem výkonnosti, trápí je často zranění, případně je na jejich postu v týmu obrovská konkurence. Nebo se z nich kdovíkam vypařil talent, který z nich sršel při podpisu smlouvy.

slide-co s nimi.jpg

V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete šest hráčů ze šesti elitních anglických klubů, kteří jsou momentálně tak trochu (či více) na obtíž a manažeři možná neví, co si s nimi počít.

Pokračování 2 / 7

Nicolas Pépé (Arsenal)

Nicolas Pépé.jpg

Nicolas Pépé je nejdražším hráčem v historii Arsenalu. Kanonýři za něho zaplatili loni v létě francouzskému Lille 79 milionů eur a očekávali, že se stane jedním z pilířů mužstva. Během jeho premiérové sezony na Emirates Stadium to vypadalo nadějně. Pépé měl místo v základní sestavě a v 31 ligových zápasech nastřílel pět branek, k nimž přidal šest nahrávek.

V aktuálním ročníku je ale všechno jinak. Reprezentant Pobřeží slonoviny naskočil do sedmi ligových utkání, ale jen jedinkrát od první minuty. Na kontě má jednu branku. V rozestavení 3-4-3, které preferuje kouč Mikel Arteta, pro pětadvacetiletého hráče není místo. Pépé už si několikrát postěžoval do médií, že není spokojen s herním vytížením. Tím ale trenéra na svou stranu zřejmě nezíská…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Callum Hudson-Odoi (Chelsea)

Callum Hudson-Odoi1.jpg

Callum Hudson-Odoi je opomíjeným hráčem Chelsea. Ještě před rokem to vypadalo, že v současné sezoně se talentovaný mladík stane pevnou součástí týmu. Loni v září podepsal na Stamford Bridge novou pětiletou smlouvu, která mu nyní zajišťuje plat ve výši dvou set tisíc liber týdně. Letos v létě o něho měl eminentní zájem Bayern Mnichov, ale Blues nabídky z Německa odmítli.

Rychlé křídlo, které před pár dny oslavilo dvacáté narozeniny, doplácí na přestupovou politiku Chelsea. Londýnský velkoklub v létě přivedl do týmu Hakima Zijacha, který na Hudson-Odoiově pozici září. Navíc má klub k dispozici další dva letní přestupy – Kaie Havertze a Tima Wernera a jeho konkurentem je také Mason Mount.

Trenér Frank Lampard má příjemné starosti, protože má velký výběr kvalitních ofenzivních hráčů a mladý anglický reprezentant na to doplácí. V aktuální sezoně nastoupil pouze do čtyř ze třinácti utkání ve všech soutěžích. Hudson-Odoi by byl rád součástí národního týmu, který si příští rok zahraje na mistrovství Evropy, tento cíl se mu ale kvůli malému hernímu vytížení vzdaluje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Roberto Firmino (Liverpool)

Roberto Firmino1.jpg

Z brazilského záložníka Roberta Firmina se stal v průběhu minulých sezon tahoun Liverpoolu a navázal tak na čtyři ročníky, které před odchodem na ostrovy strávil v německém Hoffenheimu, kde byl absolutní hvězdou. Pro mužstvo bylo donedávna prakticky nepostradatelný.

Hráč, který už má na kontě 47 startů v reprezentaci Kanárků, se stal v létě roku 2015 kořistí Liverpoolu, který ho koupil za 29 milionů liber. Aktuální smlouva na Anfield Road mu zajišťuje plat ve výši 180 tisíc liber týdně a vyprší v roce 2023.

Jeho kritici poukazují na to, že zahazuje obrovský počet šancí, jeho zastánci tvrdí, že jeho největší přínos je jinde – v aktivní hře, napadání a vytváření prostoru pro spoluhráče, především Mohameda Salaha. Obě strany mají pravdu. Firmino v aktuálním ročníku skóroval jen jednou ve dvanácti zápasech. Liverpool je však v tabulce Premier League jen o bod za vedoucím Leicesterem. Mužstvo září i v Lize mistrů, kde v úvodních třech zápasech neinkasovalo, ale trenér Jürgen Klopp si je vědom toho, že celek může hrát ještě lépe. Proto v létě přivedl na Anfield Road Portugalce Dioga Jotu, který se rozzářil tím nejjasnějším světlem. V jedenácti zápasech za Reds nasázel sedm branek, včetně hattricku proti Bergamu v Lize mistrů.

Klopp má teď o čem přemýšlet. Když byla klubová legenda Jamie Gallagher v rozhovoru pro portál TalkSport vyzvána, aby zvolila ideální útok Liverpoolu, bez váhání odvětil: „Mané, Jota, Salah. Firminho teď není v dobré formě a v nejlepší formě nebyl ani v minulé sezoně, když mužstvo vyhrálo Premier League,“ prohlásil Gallagher.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Riyad Mahrez (Manchester City)

Riyad Mahrez-Manchester City.jpg

Alžírský reprezentant Riyad Mahrez byl několik let jedním z nejžádanějších hráčů na přestupovém trhu. Kolem bývalého záložníka Leicesteru kroužili jako supi skauti věhlasných klubů, až ho předloni v létě ulovil Manchester City.

Nejčastěji pendluje na pravé straně útoku nebo záložní řady. V minulém ročníku dal ve 33 ligových zápasech 11 gólů a na dalších devět nahrál. A to hrál pouze jednadvacetkrát v základní sestavě. Rozhodně by si zasloužil více času na hřišti, ale v konkurenci, která v kádru je, to nemá snadné. V posledních osmi zápasech aktuálního ročníku však neskóroval a kouč Pep Guardiola zřejmě přemýšlí, jak ho znovu dostat do hry. V reprezentační přestávce ukázal, že góly dávat nezapomněl – v obou zápasech Alžírska se Zimbabwe dokázal skórovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Paul Pogba (Manchester United)

Paul Pogba1.jpg

V létě roku 2016 se stal Paul Pogba nejdražším hráčem fotbalové historie a mnozí od něho očekávali v novém působišti zázraky. To se ale nestalo a na hlavu francouzského reprezentanta se snáší stále častěji kritika.

Během 115 ligových zápasů dokázal nastřílet v dresu Manchesteru United 25 branek a připravil pro své spoluhráče řadu gólových šancí. Přesto jeho účinkování na Old Trafford budí vzhledem k astronomické přestupové ceně velké rozpaky a už nějaký čas se spekuluje, že se ho Rudí ďáblové chtějí zbavit. Pokud z Manchesteru odejde, určitě už to nebude za podobnou částku, za jakou do klubu přišel. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 72 milionů liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Dele Alli (Tottenham Hotspur)

Dele Alli1.jpg

Anglický reprezentant Dele Alli má teprve 24 let, ale už pár roků patří mezi persony Premier League. Londýnský Tottenham získal talentovaného ofenzivního záložníka v únoru roku 2015 za pět milionů liber z klubu MK Dons. Odborníci už před začátkem sezony 2015/16 upozorňovali, že v Allim dřímá obrovský potenciál. Zjevně se nemýlili. Tehdejší trenér Mauricio Pochettino mu dával stále víc šancí a on se stal velmi záhy jednou z opor týmu.

Už v ročníku 2016/17 zvládl odehrát 37 utkání v Premier League a nastřílel v nich 18 gólů, kromě toho byl v základní sestavě ve všech zápasech Ligy mistrů. Pak ho v rozletu poněkud zbrzdily zdravotní problémy, ale v minulé sezoně to vypadalo, že se znovu vrací do formy. Ve 23 zápasech dal osm branek a další čtyři přihrál spoluhráčům. Jenže si moc nesedl s koučem Josém Mourinhem, který tvrdě kritizoval jeho pracovní morálku, a dostával od něho stále méně času na hřišti. V aktuálním ročníku nastoupil jen dvou utkání v Premier League, poslední start už je ale více než měsíc starý.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud