Co s nimi bude? 3 čeští brankáři z NHL, kterým letos končí smlouvy

Co s nimi bude? 3 čeští brankáři z NHL, kterým letos končí smlouvy

Co s nimi bude? 3 čeští brankáři z NHL, kterým letos končí smlouvy

Do letošní sezony NHL zasáhlo osm českých brankářů. A většina z nich by se měla v nejlepší lize světa objevit i v příštím ročníku.

Po letošním ročníku končí smlouva několika českým hráčům v NHL. Je mezi nimi třeba David Krejčí nebo Radko Gudas, ale také tři brankáři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Dostál

Lukáš Dostál Anaheim.jpg

Lukáš Dostál debutoval v NHL loni, kdy odchytal čtyři zápasy za Anaheim. Letos přidal v bráně Ducks dalších 19 startů, ve kterých vychytal čtyři výhry. V průměru inkasoval 3,74 branky na zápas, úspěšností zákroků se dostal nad 90 procent. Teď se dvaadvacetiletý gólman stává chráněným volným hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Patera

Jiří Patera Vegas.jpg

Las Vegas bojuje ve finále Stanley Cupu. Za Golden Knights letos nastoupil ke dvěma zápasům v základní části taky Jiří Patera, jenž si vedl na výbornou. Dvaadvacetiletý český gólman dostal celkem jen pět branek, vychytal dvě výhry a úspěšností zákroků se přiblížil k 93 procentům. Po sezoně se stane chráněným volným hráčem, o svou budoucnost v zámoří by se ale nemusel bát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Rittich

David Rittich Winnipeg.jpg

Třicetiletý rodák z Jihlavy debutoval v NHL v sezoně 2016/17. V nejlepší lize světa prošel už čtyřmi kluby, naposledy chytal za Winnipeg, v jehož barvách si připsal 21 startů. Úspěšností zákroků se dostal lehce nad 90 procent, pozici jedničky si ale nezískal. Teď mu končí smlouva, dostane šanci jinde?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud