Filip Hronek (Detroit Red Wings) 
 Ondřej Kaše (Toronto Maple Leafs) 
 Filip Chytil (New York Rangers) 
 Dmitrij Jaškin (Arizona Coyotes) 
5
Fotogalerie

Co se to s nimi děje? 5 českých hokejistů z NHL, od kterých se čekalo víc

NHL je v plném proudu a v akci jsou znovu i více než dvě desítky českých hokejistů. Jenže ne všichni předvádí takové výkony, jaké se od nich čekaly.

Nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL je zatím Jakub Voráček, z Columbusu. Daří se i Pavlu Zachovi a body sbírá taky Dominik Kubalík. Od pěti Čechů se ale čekalo víc. Komu úvod sezony příliš nevyšel? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Pastrňák (Boston Bruins) 

David Pastrňák Boston 22.jpg

Čekalo se, že nejlepší český hokejista posledních let bude útočit na magickou stobodovou hranici. V úvodu sezony se ale David Pastrňák rozjíždí pomaleji. V sedmi zápasech pětadvacetiletý útočník posbíral pět bodů a na kontě má jen dvě branky. Jeho útok s Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem, který je považován za jeden z nejlepších v celé NHL, zatím netáhne. Ti tři už šli dokonce od sebe.

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 3 / 6

Filip Hronek (Detroit Red Wings) 

Filip Hronek Detroit 22.jpg

Loni posbíral 26 bodů v 56 zápasech a byl nejlepším českým obráncem v NHL. Detroit na něj hodně spoléhal i letos, jenže ofenzivně laděný bek v úvodu sezony nehrál tak, jak se od něj čekalo. Red Wings posadili Filipa Hronka dokonce na tribunu, aby mu ukázali, že je třeba přidat. Čtyřiadvacetiletý obránce letos dal jeden gól a přidal dvě nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kaše (Toronto Maple Leafs) 

Ondřej Kaše Toronto.jpg

V Anaheimu, kde dříve působil, býval hodně produktivní. Jenže pak Ondřej Kaše začal bojovat se zdravotními problémy a zamířil do Bostonu, kde toho moc nenahrál. Před letošním ročníkem odešel do Toronta a čekalo se, že se mu povede restartovat kariéru. Jenže pětadvacetiletý útočník nezáří, v devíti zápasech dal jediný gól, přidal jednu nahrávku a zatím je na čtyřech mínusových bodech. 

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 5 / 6

Filip Chytil (New York Rangers) 

Filip Chytil NYR2.jpg

Filip Chytil v létě podepsal novou dvouletou smlouvu s New Yorkem Rangers a čekalo se, že bude jedním z těch, kdo organizaci na ledě potáhne. Jenže jednadvacetiletý útočník zatím není moc vidět a v devíti duelech dal jediný gól. V New Yorku od něj čekají víc. 

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 6 / 6

Dmitrij Jaškin (Arizona Coyotes) 

Dmitrij Jaškin Arizona.jpg

Osmadvacetiletý útočník poslední dva roky válel v Dynamu Moskva. Během dvou ročníků posbíral přes 120 kanadských bodů a byl jednou z hlavních hvězd KHL. V té mohl pokračovat dál, reprezentační snajpr se ale rozhodl, že ještě jednou zkusí štěstí v NHL, kde dříve nastupoval za St. Louis a Washington. Arizony mohla být ideální možností, aby všem ukázal, že na NHL má. Výsledek? V sedmi zápasech ještě nebodoval. 

Foto: Profimedia.cz 

Doporučujeme

Články odjinud