Skvělý rok 2006  Po šampionátu osmnáctek prošel draftem NHL, ve kterém ho ve druhém kole získala Atlanta. Ondřej Pavelec na nic nečekal a odešel do zámoří. Sezonu 2005/06 strávil v kanadském týmu Cape Breton Screaming Eagles a v soutěži QMJHL zářil. Výčet jeho úspěchů za rok 2006 je dlouhý. Obdržel Raymond Lagacé Trophy pro nejlepšího obránce nebo brankáře mezi nováčky, získal taky RDS Cup pro nejlepšího nováčka v QMJHL, Jacques Plante Memorial Trophy pro brankáře s nejnižším průměrem inkasovaných branek v soutěži, dostal se do QMJHL All-Star Teamu, CHL All-Rookie Teamu a jeho jméno se objevilo i v QMJHL All-Rookie Teamu.
 Calder Cup  V sezoně 2007/08 se Ondřej Pavelec poprvé objevil v NHL a odchytal sedm zápasů za Atlantu. Převážnou část ročníku ale strávil ve farmářském celku Chicago Wolves, který dovedl k vítězství v AHL. V play-off držel parádní 92 % úspěšnost zákroků a oslavil zisk Calder Cupu.
 Hvězda týdne v NHL  Ondřej Pavelec odchytal v základní části NHL 398 zápasů. Další čtyři starty přidal v play-off. S Atlantou v roce 2011 přešel do Winnipegu a poslední ročník strávil v New Yorku Rangers. V nejlepší lize světa vychytal 18 čistých kont a třikrát (jednou v roce 2010 a dvakrát v roce 2015) se stal hvězdou týdne NHL.
 Reprezentace  Ondřej Pavelec byl řadu let reprezentační oporou. V českém národním týmu debutoval v roce 2010, kdy byl součástí zlatého týmu na mistrovství světa v Německu. Tehdy kryl záda Tomáši Vokounovi, zato o rok později na Slovensku už český tým dovedl k bronzu. Chytal také na světovém šampionátu v roce 2013, představil se na olympiádě v Soči a na domácím světovém turnaji v Praze. Dostal se i do nominace na Světový pohár, přes Mrázka s Neuvirthem se ale do branky nepodíval.
5
Fotogalerie

Co všechno dokázal? Připomeňte si úspěchy, kterých v hokejové kariéře dosáhl brankář Ondřej Pavelec

Je mu 36 let, takže stále ještě by mohl lapat puky mezi brankovými tyčemi. Ondřej Pavelec se však rozhodl jinak a v září roku 2018 ukončil sportovní kariéru. V NHL se totiž nenašel žádný klub, který by ho chtěl, a český gólman jinde chytat nechtěl.

Ondřej Pavelec strávil téměř celou kariéru v zámoří. V extralize si zachytal jen krátce, během poslední zámořské výluky působil v Liberci, odkud zamířil do Finska. Řadu let byl také reprezentační oporou. Přestože skončil v poměrně nízkém věku, loučil se s řadou úspěchů na kontě. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mistrovství světa do 18 let

Ondřej Pavelec-repre junioři (2).jpg

Ondřej Pavelec reprezentoval Českou republiku už od mládežnických kategorií. V roce 2005 byl oporou českého týmu na domácím šampionátu hráčů do 18 let. Češi tehdy ve čtvrtfinále zdolali 5:1 Rusko, v semifinále ale prohráli po prodloužení s Kanadou a v boji o bronz nestačili na Švédy. Pavelcovi se však turnaj povedl náramně – stal se nejlepším gólmanem a dostal se i do All-Star týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Skvělý rok 2006

Ondřej Pavelec-junior.jpg

Po šampionátu osmnáctek prošel draftem NHL, ve kterém ho ve druhém kole získala Atlanta. Ondřej Pavelec na nic nečekal a odešel do zámoří. Sezonu 2005/06 strávil v kanadském týmu Cape Breton Screaming Eagles a v soutěži QMJHL zářil.

Výčet jeho úspěchů za rok 2006 je dlouhý. Obdržel Raymond Lagacé Trophy pro nejlepšího obránce nebo brankáře mezi nováčky, získal taky RDS Cup pro nejlepšího nováčka v QMJHL, Jacques Plante Memorial Trophy pro brankáře s nejnižším průměrem inkasovaných branek v soutěži, dostal se do QMJHL All-Star Teamu, CHL All-Rookie Teamu a jeho jméno se objevilo i v QMJHL All-Rookie Teamu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Calder Cup

Ondřej Pavelec.jpg

V sezoně 2007/08 se Ondřej Pavelec poprvé objevil v NHL a odchytal sedm zápasů za Atlantu. Převážnou část ročníku ale strávil ve farmářském celku Chicago Wolves, který dovedl k vítězství v AHL. V play-off držel parádní 92 % úspěšnost zákroků a oslavil zisk Calder Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Hvězda týdne v NHL

Pavelec.jpg

Ondřej Pavelec odchytal v základní části NHL 398 zápasů. Další čtyři starty přidal v play-off. S Atlantou v roce 2011 přešel do Winnipegu a poslední ročník strávil v New Yorku Rangers. V nejlepší lize světa vychytal 18 čistých kont a třikrát (jednou v roce 2010 a dvakrát v roce 2015) se stal hvězdou týdne NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Reprezentace

Pavelec.jpg

Ondřej Pavelec byl řadu let reprezentační oporou. V českém národním týmu debutoval v roce 2010, kdy byl součástí zlatého týmu na mistrovství světa v Německu. Tehdy kryl záda Tomáši Vokounovi, zato o rok později na Slovensku už český tým dovedl k bronzu. Chytal také na světovém šampionátu v roce 2013, představil se na olympiádě v Soči a na domácím světovém turnaji v Praze. Dostal se i do nominace na Světový pohár, přes Mrázka s Neuvirthem se ale do branky nepodíval.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud