Čtyři odešli, tři přišli. S těmito cizinci půjde hokejová Sparta do nové sezony

Kádr hokejové Sparty prošel během léta velkou proměnou. Ta se dotkla i zahraničních hráčů.

Ve Spartě nezůstal ani jeden z cizinců, který v týmu působil v minulém ročníku. Naproti tomu kouč Pavel Gross přivítal v týmu tři jiné zahraniční hokejisty. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Aaron Irving (obránce, Kanada)

Bez názvu.jpg

Sedmadvacetiletý kanadský obránce, jehož v roce 2014 draftoval Nashville, extraligové prostředí dobře zná. V letech 2020 až 2022 hrával za Litvínov, ve kterém patřil ke klíčovým postavám. Loňský ročník načal ve Finsku a dohrál ho v Davosu, teď je však zpátky v České republice. Ve Spartě si od něj hodně slibují.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Josh Kestner (útočník, USA)

Josh Kestner Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Americký forvard působil několik let v zámoří, teď je ale už čtvrtým rokem v Evropě. Nejprve byl ve Finsku, pak hrál KHL za Vladivostok a v minulém ročníku oblékal dres finského Lukka. Za to posbíral 27 bodů, teď je ale v extralize. Sparťanské ofenzivě může devětadvacetiletý Josh Kestner hodně pomoct.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jani Lajunen (útočník, Finsko)

Jani Lajunen Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zvučná letní sparťanská posila. Třiatřicetiletý finský útočník má ve sbírce zlato z mistrovství světa 2011 i stříbro z roku 2016. Startoval taky na olympiádě v Pchjongčchangu, byl ve Finsku, Švýcarsku a naposledy hrál za švédské Örebro, ve kterém posbíral 24 bodů. Měl by patřit k výrazným extraligovým osobnostem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Cizinci, kteří odešli

Erik Thorell Sparta  Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparta v létě získala tři cizince, několik zahraničních hráčů ale odešlo. Pryč jsou švédští sourozenci Gustaf Thorell a Erik Thorell (na snímku), kteří se vrátili domů. Své krátké pražské angažmá neprodloužil zkušený finský útočník Olavi Vauhkonen ani švédský bek Stefan Warg, který za Spartu odehrál jen pět zápasů a zamířil do Vídně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud