Další soupeř Čechů v boji o Euro. Toto jsou 3 nejdražší moldavští fotbalisté současnosti

Dnes večer odehrají čeští fotbaloví reprezentanti druhé utkání kvalifikace mistrovství Evropy, které se uskuteční v roce 2024 v Německu. Národní celek změří síly s Moldavskem.

Druhý soupeř v boji o Euro by neměl být pro Čechy tvrdým oříškem. Moldavané budou mít v Kišiněvě sice výhodu domácího prostředí, ale po úvodní páteční výhře nad Polskem budou favority hosté. Bylo by však chybou soupeře podceňovat. Moldavsko mohou reprezentovat i poměrně kvalitní hráči.

Pokud bychom měli věřit tomu, že čím vyšší je tržní cena fotbalisty, tím je lepší, pak v následujících kapitolách najdete trojici aktuálně nejdražších, a tedy (zřejmě) nejkvalitnějších moldavských fotbalistů současnosti. Ne všichni však vyběhnou na český celek. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Artur Ionita (FC Modena) – 900 tisíc eur

Artur Ionita.jpg

Dvaatřicetiletý záložník Artur Ionita rozdělil drtivou většinu kariéry mezi švýcarské a italské kluby. V roce 2009 zamířil do Aarau a v zemi pod Alpami strávil pět sezon. V roce 2014 odešel jako volný hráč do Verony a klub na něm za dva roky slušně vydělal, když ho prodal za čtyři a půl milionu eur do Cagliari. Po čtyřech letech zamířil za půldruhého milionu do Beneventa a za další dvě sezony se upsal Pise, která za něho zaplatila rovný milion eur.

V současnosti je na hostování do konce sezony v druholigové Modeně. Smlouva v Pise mu vyprší po ročníku 2023/24. Ionita byl dvakrát oceněn jako nejlepší moldavský hráč roku, momentálně je však s přetrženým kolenním vazem na marodce.

Pokračování 3 / 4

2. Vadim Rata (FC Voluntari) – 1,1 milionu eur

Vadim Rata.jpg

Dvojnásobný moldavský šampion a vítěz tamního Poháru Vadim Rata má v 29 letech pěkně bohatý fotbalový životopis. Od roku 2010 oblékal dres osmi klubů a momentálně hájí barvy rumunského Voluntari. Subtilní záložník prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry své země v seniorském národním dresu už má na kontě přes třicet utkání. Jeho tržní cena byla na vrcholu loni na jaře a v létě, kdy ji portál TransferMarkt vyčísloval na 1,2 milionu. Dnes je jen nepatrně nižší. Smlouvu s Voluntari má podepsanou  do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Oleg Reabciuk (Olympiakos Pireus) – 4 miliony eur

Oleg Reabciuk.jpg

V nominaci na zápas s Českou republikou se určitě neobjeví nejdražší moldavský hráč současnosti Oleg Reabciuk. Trojnásobný nejlepší moldavský Fotbalista roku se omluvil z účasti v tomto kvalifikačním okně kvůli zranění.

Pětadvacetiletý levý bek či záložník má podle portálu TransferMarkt hodnotu čtyři miliony eur. V řeckém Olympiakosu, kam přišel v roce 2021 z portugalské Ferreiry, má podepsanou smlouvu do roku 2025. Jako mladík prošel i akademií Porta, ve slavném klubu se ale neprosadil. V moldavském dresu má na kontě téměř čtyři desítky startů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud