David Pastrňák a spol. 4 hráči Bostonu Bruins, kteří si v příští sezoně vydělají nejvíc peněz

Byl to jeden z nejdelších zámořských příběhů hokejového léta v roce 2017: David Pastrňák a jeho tahanice o smlouvu s Bostonem. Obě strany si nakonec plácly a český mladík se rázem stal jedním z nejlépe placených hráčů týmu. Po příští sezoně mu tento kontrakt vyprší a bude v podobné situaci jako před pěti lety.

Boston se pyšní silným týmem, který možná v nadcházející sezoně bude patřit mezi aspiranty na zisk Stanley Cupu. V týmu je řada hvězd a ty jsou velmi dobře zaplaceny. Borce, kteří si v nadcházející sezoně NHL vydělají nejvíc peněz, najdete v následujících kapitolách a figuruje mezi nimi český ostrostřelec.

Pokračování 2 / 5

4. David Pastrňák – 6,4 milionu dolarů

David Pastrňák12.jpg

David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší šestadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení. Český hokejista se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně může jít ještě víc nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Taylor Hall – 7 milionů dolarů

Taylor Hall-Boston.jpg

Na podzim v roce 2019 se hodně spekulovalo o trejdu Taylora Halla z New Jersey a nakonec k tomuto obchodu došlo, když se jednička draftu NHL z roku 2010 přesunula do Arizony. Po sezoně však novou smlouvu s Kojoty nepodepsal a přesunul se do Buffala. Rychlý a produktivní útočník však dlouho nevydržel ani v dresu Sabres a po pár měsících byl vyrejdován do Bostonu, kde loni v létě prodloužil kontrakt o čtyři sezony s průměrným ročním plněním ve výši šesti milionů dolarů. V nadcházejícím ročníku mu však přistane na účtu rovných sedm milionů dolarů, což z něho dělá třetího nejlépe placeného hráče Bruins.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2.Hampus Lindholm – 7,25 milionu dolarů

Hampus Lindholm-Boston.jpg

Švédský obránce Hampus Lindholm byl do NHL draftován v roce 2012 jako šestý hráč v celkovém pořadí. Vybral si ho Anaheim, kde věrně hrál až do letošního března, kdy byl vyrejdován do Bostonu. V novém působišti nelenili a okamžitě mu dali k podpisu novou osmiletou smlouvu, která z osmadvacetiletého borce udělala jednoho z nejlépe placených beků v lize. Mistr světa z roku 2018 si v nadcházející sezoně vydělá přes sedm milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Charles McAvoy – 9,25 milionu dolarů

Charlie McAvoy1.jpg

Prvním výběrem Bostonu v draftu roku 2016 se stal americký obránce Charlie McAvoy, jehož si klub vytáhl jako 14. hráče v celkovém pořadí. Skautům na něm imponovala důrazná fyzická hra, vynikající bruslařské schopnosti a vysoký ofenzivní potenciál. McAvoy je typem inteligentního hokejisty, který umí nečekanou a přesnou přihrávkou vytvářet spoustu šancí pro spoluhráče a když na to přijde, dovede sám velmi přesně a tvrdě střílet.

Nyní, ve 24 letech, má za sebou už pět sezon v NHL a patří k nejlepším zadákům v lize. V minulém ročníku odehrál 78 utkání a zaznamenal 56 bodů (10+46). Naneštěstí pro Boston se v play-off zranil a musel na operaci ramena. Na led se vrátí pravděpodobně až v prosinci. Loni v říjnu podepsal s Bruins osmiletý kontrakt, který z něho udělal nejlépe placeného hráče klubu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud