Jaroslav Zelený  Snažil se prosadit ve Slavii, Jaroslav Zelený si ale místo v Edenu nezískal, a tak hostoval v Mladé Boleslavi a teď je druhým rokem v Jablonci. Zatímco sešívané dlouho trápily problémy se složením zadních řad, devětadvacetiletý Zelený podával na severu Čech parádní výkony. Z kraje obrany se posunul na stopera a na tomto postu patřil k nejlepším hráčům soutěže. Ve druhé lize by ho byla velká škoda.
 Tomáš Hübschman  Řadu let byl v reprezentaci, dlouho působil v Šachtaru Doněck a i ve čtyřiceti letech patří k oporám Jablonce. Jenže ani Tomáš Hübschman recept na letošní krizi nenašel. Na severu Čech si stále drží místo v základní sestavě, na kontě má 21 startů a jeden gól, na svůj osmý rok v Jablonci ale nebude vzpomínat v dobrém.
 Václav Pilař  Pamatujete na EURO 2012? Václav Pilař na šampionátu, který hostilo Polsko s Ukrajinou, zářil. Byl hvězdou Plzně, zahrál si v Bundeslize, jeho kariéru ale provázely vleklé zdravotní problémy. Po návratu domů prošel znovu Viktorkou, byl i v Liberci a Olomouci, teď je ale druhým rokem v Jablonci. Zejména na podzim se mu dařilo, aktuálně má na kontě tři góly a nahrávku, ani on ale krizi svého týmu nedokázal zastavit.
 Tomáš Malínský  V sezoně 2019/20 zářil v Liberci, a tak nebylo žádným překvapením, když po něm sáhla Slavia. Tomáš Malínský se dostal i do reprezentace, v Edenu se ale neprosadil, a tak loni na jaře hostoval v Mladé Boleslavi. Aktuálně je v Jablonci, kde si drží flek v základní sestavě. Třicetiletý křídelník letos dal tři góly a patří k oporám týmu, sám ale neví, jak tato sezona dopadne.
6
Fotogalerie

Děs a bída ze severu. 6 hráčů Jablonce, kterých by byla ve druhé lize obrovská škoda

Tak špatnou sezonu v Jablonci už dlouho nezažili. Severočeši budou zřejmě hrát až do konce ročníku o záchranu.

Jablonec je v tabulce předposlední, hůř je na tom už jen Karviná. Na severu Čech po poslední porážce s Pardubicemi skončil kouč Petr Rada, je však otázkou, zda tato změna týmu nějak prospěje. Na soupisce Jablonce je ale hned několik hráčů, kterých by ve druhé lize byla velká škoda. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jan Krob

profimedia-0642088933.jpg

Svého času býval považován za jednoho z nejlepších levých beků ligy. Jeho jméno bývalo spojováno s elitními ligovými kluby, Jan Krob ale působil převážnou část kariéry v Teplicích. Teď je třetím rokem v Jablonci, který na zkušenosti čtyřiatřicetiletého zadáka, jenž má na kontě i osm ligových startů za Spartu, hodně spoléhá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jaroslav Zelený

GetFile - 2022-04-26T112100.131.jpg

Snažil se prosadit ve Slavii, Jaroslav Zelený si ale místo v Edenu nezískal, a tak hostoval v Mladé Boleslavi a teď je druhým rokem v Jablonci. Zatímco sešívané dlouho trápily problémy se složením zadních řad, devětadvacetiletý Zelený podával na severu Čech parádní výkony. Z kraje obrany se posunul na stopera a na tomto postu patřil k nejlepším hráčům soutěže. Ve druhé lize by ho byla velká škoda.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Tomáš Hübschman

GetFile - 2022-04-26T111915.254.jpg

Řadu let byl v reprezentaci, dlouho působil v Šachtaru Doněck a i ve čtyřiceti letech patří k oporám Jablonce. Jenže ani Tomáš Hübschman recept na letošní krizi nenašel. Na severu Čech si stále drží místo v základní sestavě, na kontě má 21 startů a jeden gól, na svůj osmý rok v Jablonci ale nebude vzpomínat v dobrém.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Václav Pilař

profimedia-0645347211.jpg

Pamatujete na EURO 2012? Václav Pilař na šampionátu, který hostilo Polsko s Ukrajinou, zářil. Byl hvězdou Plzně, zahrál si v Bundeslize, jeho kariéru ale provázely vleklé zdravotní problémy. Po návratu domů prošel znovu Viktorkou, byl i v Liberci a Olomouci, teď je ale druhým rokem v Jablonci. Zejména na podzim se mu dařilo, aktuálně má na kontě tři góly a nahrávku, ani on ale krizi svého týmu nedokázal zastavit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Tomáš Malínský

profimedia-0633011051.jpg

V sezoně 2019/20 zářil v Liberci, a tak nebylo žádným překvapením, když po něm sáhla Slavia. Tomáš Malínský se dostal i do reprezentace, v Edenu se ale neprosadil, a tak loni na jaře hostoval v Mladé Boleslavi. Aktuálně je v Jablonci, kde si drží flek v základní sestavě. Třicetiletý křídelník letos dal tři góly a patří k oporám týmu, sám ale neví, jak tato sezona dopadne.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Václav Kadlec

profimedia-0669607785.jpg

To nejlepší už má za sebou. Václav Kadlec dokonce ukončil kariéru, kterou provázely časté zdravotní problémy, na podzim odehrál dva zápasy v Mladé Boleslavi a teď působí v Jablonci, za který si dosud připsal sedm startů. Zatímco se Spartou, kde dříve zářil, bojoval o ligové tituly, teď ho čeká tuhý boj o záchranu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud