Alex Král 
 David Pavelka 
 Lukáš Masopust 
 Další jména 
5
Fotogalerie

Do reprezentace bez formy. Tito hráči v národním týmu pořádně dráždí fanoušky

Reprezentace má být výkladní skříní českého fotbalu. Měli by v ní být hráči, kteří jsou v současné době v nejlepší formě. Ale je tomu tak i ve skutečnosti?

Českou reprezentaci čekají dva poslední zápasy tohoto roku. Fotbalisté narazí v přípravě na Kuvajt a v závěru kvalifikace o postup na mistrovství světa se utkají s Estonskem. Trenér Jaroslav Šilhavý zveřejnil seznam hráčů, které na sraz povolá, jména některých z nich ale pořádně dráždí fanoušky, o čemž svědčí jejich bouřlivé internetové diskuze. Podívejte se, o kom je řeč. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Čelůstka 

Ondřej Čelůstka EURO.jpg

Starty v reprezentaci: 33 

Pravda, odehrál velmi dobré EURO. S Tomášem Kalasem vytvořil skvěle fungující stoperskou dvojici, která držela český tým. Jenže po evropském šampionátu se zranil a po návratu na trávník už nepůsobí tak, jak vypadal na mistrovství Evropy. Ve Spartě jej zastiňuje Filip Panák, přesto je v reprezentaci dvaatřicetiletý Ondřej Čelůstka. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alex Král 

Alex Král EURO.jpg

Starty v reprezentaci: 27 

Měl skvěle nakročeno, patřil k oporám reprezentace, jenže už před evropským šampionátem vypadl z formy. Nenašel ji ani na EURU a nedaří se mu ani na podzim. V reprezentaci byl jen svým dřívějším stínem a téměř žádný prostor nedostává ani ve West Hamu, do kterého zamířil ze Spartaku Moskva. Přesto je znovu v nominaci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Pavelka 

David Pavelka ČR.jpg

Starty v reprezentaci: 24 

Třicetiletý David Pavelka nastupuje ve středu sparťanské zálohy společně s Bořkem Dočkalem. Jejich spolupráce v posledních zápasech vůbec nefungovala, přesto se Pavelka zase objevil v reprezentaci. Taky se ptáte, proč nedostali šanci třeba Lukáš Sadílek nebo Marek Havlík ze Slovácka? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Masopust 

Lukáš Masopust  EURO 20.jpg

Starty v reprezentaci: 27 

Stejně jako třeba Čelůstka odehrál dobré EURO. Na evropském šampionátu patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná loňská sezona svou daň. Lukáš Masopust část aktuálního ročníku promarodil a sám se svezl i se slabší formou Slavie. V posledním utkání s Plzní byl sice v základní sestavě, žádné galapředstavení to z jeho strany ale rozhodně nebylo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další jména 

Filip Novák ČR 2.jpg

Stačí si pročíst internetové diskuze, abyste zjistili, kteří hráči v reprezentaci pijí fanouškům krev. Jedním z nich je Jakub Brabec, ovšem na jeho adresu je třeba uvést, že po přestupu do Řecka hraje pravidelně a patří k nejlepším hráčům Arisu Soluň. Poslední reprezentační sraz nevyšel ani Filipu Novákovi (na snímku), ten si ale zase drží místo v základní sestavě tureckého Fenerbahce.  

Dalším kritizovaným hráčem je Matěj Vydra. Je pravdou, že toho v reprezentaci v poslední době moc neukázal, stále se ale jedná o hráče, který sbírá starty v Premier League, a takových český fotbal moc nemá. A Jan Kuchta? Když v reprezentaci nebyl, tak kritici volali po tom, že si zaslouží šanci. Teď ji dostal a lidem to zase vadí... 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud