5. Wolverhampton Wanderers (65 let)  Když získali Vlci potřetí a naposled anglický titul, začal se na Ostrovech prodávat slavný vůz Mini. A ten jako by odvezl éru, kdy se Wolverhamptonu přezdívalo „Světoví šampioni.“ V padesátých letech totiž poráželo mužstvo slavné evropské týmy – například Real Madrid, Borussii Dortmund nebo tehdy skoro neporazitelný Honvéd Budapešť. Fanoušci Wolverhamptonu se letos (asi) opět nebudou radovat z titulu, ale snad si ani nebudou dělat starosti se záchranou. Vlci figurují po čtyřech kolech na patnácté příčce tabulky.
 4. Sunderland (88 let)  Pamětníků posledního titulu Sunderlandu velmi rychle ubývá a ti, kteří snad ještě žijí, si na tuto událost dost možná už ani nevzpomínají. Vždyť naposled hráči klubu zvedli nad hlavu pohár pro vítěze ligy ještě před druhou světovou válkou. Je reálné, aby se Sunderland v blízké budoucnosti ještě dočkal dalšího titulu? Vzhledem k tomu, že mužstvo momentálně působí jen ve druhé nejvyšší soutěži, tak zřejmě ne.
 3. Newcastle United (97 let)  V Newcastlu rádi tvrdí, že jsou jedním z největších klubů v Anglii. Skoro sto let let dlouhé čekání na titul tomu ovšem moc nenasvědčuje. Ani v současné chvíli to nevypadá, že by mohli United na vítězství v nejvyšší soutěži pomýšlet, protože po čtyřech kolech jsou až na čtrnácté příčce tabulky. V blízké budoucnosti by ale příznivci klubu mohli začít snít o tom, že mužstvo přepíše historii a předlouhému čekání na pohár pro vítěze ligové soutěže bude konec. United totiž vlastní zazobaní miliardáři ze Saúdské Arábie, kteří se netají tím, že budou královsky rozhazovat a vlastně s tím už začali. Nejblíže titulu byl Newcastle v sezoně 1995/96. Ještě v lednu měl na čele tabulky dvanáctibodový náskok na Manchester United, ale mužstvo ho nepochopitelně promrhalo a skončilo druhé.
 2. West Bromwich Albion (104 let)  Více než století. Tak dlouho už čeká West Bromwich Albion na titul. Dosud jediný vybojoval klub v roce, kdy anglická vláda zavedla daň v hodnotě jedné libry za motorové vozidlo a Skotové v referendu hlasovali proti zavedení prohibice. Jak pravděpodobné je, že fotbalisté West Bromu si zase někdy sáhnou na pohár pro vítěze Premier League? Moc málo, protože momentálně působí ve druhé nejvyšší soutěži. To už vypadá pravděpodobněji, že se José Mourinho stane trenérem Karviné…
6
Fotogalerie

Dočkají se ještě někdy? 6 anglických klubů, které čekají nejdéle na (další) mistrovský titul

Když Manchester City rozbil v roce 2012 panování Manchesteru United nad anglickou Premier League a vybojoval mistrovský titul, stalo se tak po 44 letech dlouhého čekání. Citizens však rozhodně nebyli nejdéle čekajícím klubem na vítězství v nejvyšší soutěži.

Nechme teď stranou všechny kluby, které ještě nikdy nezískaly anglický titul a věnujme se jen těm, které alespoň jednou v historii vyhrály nejvyšší soutěž. Kde čekají fanoušci na další prvenství nejdéle? Zapátrali jsme v archivech a odpověď najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Tottenham Hotspur (63 let)

Tottenham Hotspur - mistři (2).jpg

Poslední titul: 1960/61

Když Tottenham naposled získal mistrovský titul, legendární kapela Beatles poprvé hrála ve slavném Cavern Clubu v Liverpoolu. V posledních několika sezonách to často vypadalo, že by Spurs mohli do boje o prvenství zasáhnout, protože hráli opravdu skvělý fotbal a podle některých anglických expertů měl Tottenham uplynulých letech dokonce nejlepší tým od zisku posledního titulu, to znamená za více než šedesát roků.

Od roku 2009 neskončili Kohouti v Premier League hůře než osmí, třikrát se umístili do třetího místa, ale k absolutnímu vrcholu jim vždycky něco chybělo - stejně jako v roce 2019 ve finále Ligy mistrů. Fanoušci severolondýnského klubu musejí čekat dál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Wolverhampton Wanderers (65 let)

Wolverhampton-champs.jpg

Poslední titul: 1958/59

Když získali Vlci potřetí a naposled anglický titul, začal se na Ostrovech prodávat slavný vůz Mini. A ten jako by odvezl éru, kdy se Wolverhamptonu přezdívalo „Světoví šampioni.“ V padesátých letech totiž poráželo mužstvo slavné evropské týmy – například Real Madrid, Borussii Dortmund nebo tehdy skoro neporazitelný Honvéd Budapešť. Fanoušci Wolverhamptonu se letos (asi) opět nebudou radovat z titulu, ale snad si ani nebudou dělat starosti se záchranou. Vlci figurují po čtyřech kolech na patnácté příčce tabulky.

Pokračování 4 / 7

4. Sunderland (88 let)

Sunderland-Champs.jpg

Poslední titul: 1935/36

Pamětníků posledního titulu Sunderlandu velmi rychle ubývá a ti, kteří snad ještě žijí, si na tuto událost dost možná už ani nevzpomínají. Vždyť naposled hráči klubu zvedli nad hlavu pohár pro vítěze ligy ještě před druhou světovou válkou.

Je reálné, aby se Sunderland v blízké budoucnosti ještě dočkal dalšího titulu? Vzhledem k tomu, že mužstvo momentálně působí jen ve druhé nejvyšší soutěži, tak zřejmě ne.

Pokračování 5 / 7

3. Newcastle United (97 let)

newcastle-united-1926-1927.jpg

Poslední titul: 1926/27

První měsíce roku 1927 byly mimořádně mrazivé. Na náledí v anglických ulicích to pořádně klouzalo a 1600 lidí skončilo se zraněním v nemocnici. Fotbalistům Newcastlu United však počasí zjevně svědčilo. Mužstvo tehdy vybojovalo svůj čtvrtý a zatím poslední titul.

V Newcastlu rádi tvrdí, že jsou jedním z největších klubů v Anglii. Skoro sto let let dlouhé čekání na titul tomu ovšem moc nenasvědčuje. Ani v současné chvíli to nevypadá, že by mohli United na vítězství v nejvyšší soutěži pomýšlet, protože po čtyřech kolech jsou až na čtrnácté příčce tabulky. V blízké budoucnosti by ale příznivci klubu mohli začít snít o tom, že mužstvo přepíše historii a předlouhému čekání na pohár pro vítěze ligové soutěže bude konec. United totiž vlastní zazobaní miliardáři ze Saúdské Arábie, kteří se netají tím, že budou královsky rozhazovat a vlastně s tím už začali.

Nejblíže titulu byl Newcastle v sezoně 1995/96. Ještě v lednu měl na čele tabulky dvanáctibodový náskok na Manchester United, ale mužstvo ho nepochopitelně promrhalo a skončilo druhé.

Pokračování 6 / 7

2. West Bromwich Albion (104 let)

West Bromwich Albion - mistři.jpg

Poslední titul: 1919/20

Více než století. Tak dlouho už čeká West Bromwich Albion na titul. Dosud jediný vybojoval klub v roce, kdy anglická vláda zavedla daň v hodnotě jedné libry za motorové vozidlo a Skotové v referendu hlasovali proti zavedení prohibice.

Jak pravděpodobné je, že fotbalisté West Bromu si zase někdy sáhnou na pohár pro vítěze Premier League? Moc málo, protože momentálně působí ve druhé nejvyšší soutěži. To už vypadá pravděpodobněji, že se José Mourinho stane trenérem Karviné…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Sheffield United (126 let)

Sheffield United.jpg

Poslední titul: 1897/98

Je to sice úvaha z říše fantazie, ale teoreticky je možné, že by v aktuální sezoně mohlo skončit skoro 130 let dlouhé čekání na anglický mistrovský titul. Stačí k tomu jediné, aby na čele tabulky skončil nováček soutěže Sheffield United.

Klub byl založen v roce 1889 a patřil k průkopníkům fotbalu na ostrovech. O necelých deset roků později se radoval z mistrovského titulu. Po třiceti kolech nechalo mužstvo o pět bodů za sebou Sunderland. O rok dříve skončil celek na druhém místě a stříbrný byl také v ročníku 1899/1900. Poslední trofejí, kterou United získali, byl FA Cup v roce 1925. Od té doby na další pohár marně čeká.

V blízké budoucnosti by ale nemuselo být nemožné na prastarý úspěch navázat, protože klub koupili saúdskoarabští majitelé a dovedli jej ze třetí ligy opět mezi elitu. V aktuální sezoně se však počítá s tím, že mančaft bude bojovat o záchranu.

Doporučujeme

Články odjinud