Domácí králové. 10 ligových hráčů, kteří se umístili nejlépe ve Fotbalistovi roku

Novým králem českého fotbalu je Vladimír Darida, který sesadil Petra Čecha a stal se vítězem Fotbalisty roku. V prestižní anketě se však dokázali prosadit i hráči z ligových klubů.

Mezi nejlepšími se objevil třeba Antonín Barák, jenž loňskou sezonu působil ve Slavii, či Tomáš Rosický, který byl ještě na podzim kapitánem Sparty. Ani jeden z nich už ale v HET lize není. Kterých deset hráčů ze současných ligových soupisek skončilo ve Fotbalistovi roku nejvýš? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Martin Fillo (Ostrava)

Martin Fillo Banik Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Počet bodů: 5
Celkové místo: 23.

Krajní ofenzivní záložní strávil celý rok 2017 v Teplicích, kde potvrzoval vizitku elitního ligového fotbalisty. V zimě se spekulovalo o jeho návratu do Plzně, on si ale nakonec vybral Baník. Ten se však nemůže odlepit ode dna tabulky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 11

Roman Hubník (Plzeň)

Roman Hubník.jpg

Počet bodů: 5
Celkové umístění: 23.

Značnou část loňské sezony promarodil, ale pokud byl fit, tak stále patřil ke klíčovým hráčům Viktorky. Plzeň však už myslí na variantu, až o svého kapitána přijde, a tak si s předstihem pojistila služby Luďka Pernici.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 11

David Limberský (Plzeň)

David Limberský Plzeň.jpg

Počet bodů: 6
Celkové umístění: 21.

Je mu už 34 let, na jeho výkonech to ale nepoznáte. David Limberský letos odehrál 14 zápasů a stále patří k nejlepším hráčům Plzně, se kterou sahal po postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Na začátku února prodloužil smlouvu do roku 2020.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 11

Daniel Kolář (Plzeň)

Daniel Kolář Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Počet bodů: 8
Celkové umístění: 19.

Polovinu loňského roku strávil v Turecku, v Gaziantepsporu ale nehrál, a tak se vrátil domů. Spekulovalo se o Dukle, Daniel Kolář se ale nakonec objevil znovu v Plzni a dokázal, že na Viktorku stále má. I díky němu Vrbova parta kráčí k titulu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 11

Milan Baroš (Ostrava)

Milan Baroš Baník 17 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Počet bodů: 16
Celkové umístění: 18.

Bývalý reprezentační kanonýr byl ještě na jaře hráčem Liberce, v létě se však vrátil do Baníku, ve kterém se chtěl rozloučit s kariérou. Milan Baroš šlape, je nejlepším hráčem týmu, na kontě má už sedm branek, jenže Ostrava se plácá u dna tabulky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 11

David Lafata (Sparta)

David Lafata Sparta 4.jpg

Počet bodů: 22
Celkové umístění: 15.

Možná hraje svou poslední sezonu v kariéře. Ital Andrea Stramaccioni ho na několik zápasů vyřadil ze sestavy, Pavel Hapal ho do ní však zase vrátil. Loni dal 15 branek a společně s Milanem Škodou byl nejlepším střelcem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 11

Josef Hušbauer (Slavia)

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Počet bodů: 23
Celkové umístění: 13.

Slavia loni došla k titulu, na kterém měl lví podíl. Josef Hušbauer potvrdil vizitku elitního středního záložníka ligy, zase se objevil v reprezentaci a mistrovskou sezonu ozdobil 13 body (tři góly a deset nahrávek). Také v aktuálním ročníku patří k tahounům týmu z Edenu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Jan Kopic (Plzeň)

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Počet bodů: 23
Celkové umístění: 13.

Krajní záložník plzeňské Viktorky hraje v životní formě. Letos dal pět branek, přidal sedm asistencí a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Stále více prostoru dostává i v národním týmu.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Milan Škoda (Slavia)

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Počet bodů: 33
Celkové umístění: 11.

V uplynulém ročníku dal 15 gólů, s Davidem Lafatou se podělil o korunu pro krále střelců, a na konci sezony zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Letos se trefil už desetkrát a znovu patří ke klíčovým hráčům Slavie. Své místo má i v reprezentaci.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 11

Michael Krmenčík (Plzeň) 

Michael Krmenčík Fotbalista roku Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Počet bodů: 345
Celkové umístění: 3.

Michael Krmenčík dal během loňského roku 17 ligových branek, pětkrát se trefil v pohárech a stejný počet gólů vstřelil i v reprezentačním dresu. V zimě okolo něj kroužily zahraniční kluby, Plzeň ale svůj klenot prozatím udržela.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud